24.10.2013 - Новини

Будинок на 360 градусів спроектований у Сан-Пауло

Бразильський архітектор Ісай Вейнфельд спроектував незвичайний житловий будинок у Сан-Пауло -  62 «будинок з подвір’ями», які накладаються один на одного, як у грі Jenga .


360° будівля, яку було представлено на фестивалі світової архітектури на початку цього місяця, є 20- поверховою вежею з блоків, що знаходиться на вершині хребта між околицями Альто-де-Пінхейрос і Альто-да-Лапа в західній частині міста.

Ісай Вейнфельд хотів уникнути типових для Сан-Пауло компактних апартаментів, в яких зовнішнього простору або мало, або зовсім немає. «Ми прагнули ввести 360° будівлю в якості альтернативи до вертикальної багатоквартирної житлової модель» – каже творець незвичайного будинку.

Замість додавання невеликих балконів, архітектор дав кожному будинку свою власну терасу. Цей простір розташований між квартирами.

Розміри квартир варіюються від 130 до 250 квадратних метрів,  на кожному поверсі є від двох до чотирьох апартаментів.

Ці характеристики забезпечують в цілому шість різних типів підлоги , які чергуючись нагадують Jenga – дитячу гру, де дерев’яні блоки видаляються з вежі і встановлюються на вершині.
Фундамент будівлі закладений на пагорбі. Жителі входять по доріжці  відразу на другий поверх, потім пересікають басейн, який протікає по всьому периметру.

Зони відпочинку і пральня знаходяться на першому поверсі, а три поверхи для паркування розташовані в підвалі.

Автор: Валерія Рябик
Джерело: dezeen.com