09.11.2013 - Новини

Мистецтво йоги покажуть у Смітсонівській галереї

Смітсонівський інститут організував першу у світі виставку, що презентує мистецтво йоги, його історію, походження й еволюцію.


Протягом січня в Смітсонівській галереї “Саклер” буде представлена виставка “Йога: мистецтво перетворення”.  Пізніше вона вирушить в Музей мистецтва Азії в Сан-Франциско і Музей мистецтва Клівленда.

Організатори зібрали разом індійські скульптури, рукописи, картини, плакати, ілюстрації, фотографії та фільми, щоб продемонструвати історію йоги, яка налічує більше 2000 років.

Директор музею Джуліан Рабі зауважив, що нові дослідження пролили нове світло на значення йоги та її історію.

Запрошені вчителі проводитимуть заняття йогою в галереях музею по середах і неділях. У музеї також пройде симпозіум для вчених з питань культури йоги.

Куратор Дебра Даймонд сказала, що на виставці будуть представлені як всесвітньо відомі шедеври індійського мистецтва, так і твори, які ніколи не були показані раніше.

В першу чергу виставка розглядає поняття йоги та її традиції, зокрема медитації і пози, що зустрічаються в індійському мистецтві. Перший витвір мистецтва – скульптура 11 століття, яка представляє вчителя йоги, що сидить в позі лотоса зі схрещеними ногами, – символізує просвітлення. Такі скульптури були представлені в індуїстських храмах, щоб люди могли бачити вчителя і “розуміти трансформуючий потенціал йоги,” – розповіла Даймонд.

Наступні галереї демонструють, як ідея йоги була поширена по всьому світу. Ранні американські плакати, а також фільм Томаса Едісона 1902 року зображують йогів як магів або “факірів”, що виконують трюки.

“Існує багато суперечок про те, чим є йога в Америці,” – зазначила Даймонд. “Чи це глибоко втіленна індивідуальна система трансформації? Чи це те , що породило галузь, в якій йога використовується для продажу автомобілів?”

Виставка частково фінансується першою масштабною Смітсонівською краудфандинговою кампанією, яка залучила $ 174 000 протягом шести тижнів. Фонд Алека Болдуіна також є значним спонсором. Відзначимо, що торік Болдуін одружився з інструктором з йоги.

Джон Шумахер, 40-річний вчитель йоги у Вашингтоні, сказав, що відвідувачі на виставці зможуть побачити, що йога – це набагато більше, ніж тільки пози і дихання.

Автор: Анастасія Трепитьон
Дежерло: thestar.com