11.12.2013 - Новини

Іспанський “аеропорт-привид” виставлено на продаж

Величезний аеропорт в центральній Іспанії виставлено на аукціон в понеділок всього за € 100 млн.


Із злітною смугою, досить довгою, щоб посадити Аеробус A380 – найбільший пасажирський літак у світі, а також з потенціалом прийому 10 мільйонів пасажирів на рік, аеропорт у Сьюдад-Реалі, близько 200 кілометрів на південь від Мадрида, став символом бульбашки на іспанському ринку нерухомості.

Перший приватний міжнародний аеропорт Іспанії здійснив перший політ у грудні 2008 року, але перевезення пасажирів так і не почало здійснюватися у запланованих масштабах, тому CR Aeropuertos, оператор терміналу, збанкрутував у червні 2012 року із заборгованістю близько € 300 мільйонів.

«Аеропорт був виставлений на аукціон в понеділок за стартовою ціною € 100 млн., щоб задовольнити вимоги кредиторів. Торги завершаться 27 грудня», – сказав прес-секретар арбітражного суду в Сьюдад-Реалі, який опікується продажем летовища.

Сьюдад-Реаль, місто чисельністю 75000 жителів, розташоване на півдорозі між Мадридом і Кордовою, приваблює небагато відвідувачів, а аеропорт був розроблений, щоб обслуговувати як іспанську столицю, так і андалузьке узбережжя, які знаходяться менш ніж в годині їзди на швидкісній залізниці.

Аеропорт, на будівництво якого було витрачено близько € 1 млрд., прийняв свій останній комерційний рейс лоу-кост-авіакомпанії Vueling в кінці 2011 року.

Він працював ще наступні шість місяців, щоб прийняти кілька приватних рейсів, а в 2012 році іспанський режисер Педро Альмодовар, лауреат премії Оскар, використовував його протягом тижня щоб зняти частину свого останнього фільму “Я так схвильований! ” про приречений пасажирський літак.

З тих пір, за словами іспанських ЗМІ, 4200-метрова злітна смуга аеропорту, найдовша в Європі, мала бути постійно пофарбована ​​жовтими хрестами, щоб пілоти, що пролітають над летовищем, знали, що вони не можуть там приземлитися.

Автор: Анастасія Трепитьон
Джерело: telegraph.co.uk