24.10.2013 - Новини

Китайський храм розписали «мультяшними» фресками

Китайська влада «відновила» багатовікові буддійські фрески у храмі, намалювавши замість них фігури мультяшних героїв з даоських міфів.


Це останній приклад спірного збереження культурної спадщини в Китаї, де багато стародавніх споруд було знищено в останні десятиліття, часто, щоб згодом замінити їх на копії.

Храм у місті Чаоян, що в північно-східній провінції Ляонін, був побудований більше 270 років тому. Його  оригінальний розпис зберігся і до наших днів, хоча і в трохи зруйнованому стані. Проте влада вирішила «відновити» фрески, замінивши їх новими картинами в мультиплікаційному стилі. Нові зображення зухвалі, занадто спрощені і зображують зовсім інші предмети.

Китайські інтернет-користувачі накинулися на роботи в своїх мікроблогах, зазначивши, що нові картини «ще гірші, ніж мультфільми».

«Як жителю міста Чаоян, мені здається, що осли забрали мозок у деяких людей,» – пише користувач під ніком Brave Brick. – «Я б вирізав фрески ножем і забрав би їх додому, якби я міг таке передбачити.»

Інший користувач сказав: «Невігластво – це жахливо!»

Туристичні організації, що відповідають за храм, найняли «неякісних» підрядників для виконання робіт з технічного обслуговування і тому наслідки, викликані цими картинами, були жахливими, повідомив News Express, посилаючись на Лі Хайфена, офіційного представника уряду міста Чаоян. У зв’язку з інцидентом двох співробітників звільнили.

Автор: Анастасія Трепитьон
Джерело:news.com.au