Кохання онлайн. А чи варто?

Сім'я

Інтернет пропонує нам багато можливостей, у тому числі й допомогу в формуванні особистого життя. І навіть якщо у тебе є друга половинка, все одно щось, наче той магніт, тягне посидіти на сайті знайомств. Тим паче, що це так легко: заповнити анкету, розмістити найвдаліші фото і чекати “лицарів” й “принцес”, які підкорюватимуть твоє серце онлайн. Зрозуміти переваги і недоліки знайомств через Інтернет зможе тільки людина, яка пройшла крізь усі стадії стосунків онлайн, – від віртуального “привіт” до реального “побачимось завтра”.


Мало хто вірить, що в Інтернеті можна знайти друзів, кохання або укласти серйозні стосунки. Розмова з людиною, навіть протягом кількох років, не дає повного уявлення про неї. Зазвичай ми формуємо остаточне враження уже в перші п’ять хвилин особистої зустрічі. Сьогодні є безліч засобів для знайомств у мережі Інтернет – різні чати, форуми, ICQ. Багато людей вже мають анкети у соціальних мережах та шлюбних агенціях онлайн.

Чому люди віддають перевагу знайомствам у мережі?

У будь-якому випадку віртуальне життя не замінить реальне, тому при використанні Інтернету треба прагнути провести час з користю. Коли сидиш удома взимку, хочеться себе чимось зайняти. Справді, першопричина відвідування сайту знайомств – це бажання розважитись, коли все інше вже набридло. Спочатку кожен лист викликає купу захоплення й радості. І Маша, і Саша, і Даша, і Дмитро – всім відповідаєш. Потім кількість друзів збільшується, адже натиснути “додати друга” легше, ніж познайомитись у реальному житті. Згодом стає надто багато знайомих, забуваєш кому що писав і навіщо. Та й стерти людину з пам’яті набагато легше у Інтернеті, ніж насправді. Можна взагалі видалитись з сайту і ніхто навіть не помітить.

Люди сприймають Інтернет, як гру. І шанс взяти звідти щось дійсно корисне дуже низький. Але більшості цього не треба, їй вистачає беззмістовної розмови з незнайомцем. Якщо всіх так тягне знайти якомога більше друзів, то чи не легше підходити до кожної людини на вулиці та знайомитись з нею? Шанси знайти когось важливого такі самі, як і в Інтернеті.

Інтернет-знайомства – безперспективні

Флірт і невимушене спілкування з “Інтернет-бойфрендом” навряд чи переросте в роман наяву. Психологи говорять, що в більшості випадків реальна людина абсолютно не відповідає образу, змальованому в фантазіях. Навіть якщо партнери бачили фото одне одного, розчарування їх не омине. Адже найчастіше люди показують кращі зі своїх світлин, публікують саму лише позитивну інформацію про себе – свого роду формальна брехня.

Як показали результати дослідження, найчастіше розчаровуються жінки, бо саме вони володіють палкою фантазією, тому нерідко їх чудовий омріяний принц  опиняється звичайним чоловіком із букетом комплексів і недоліків.

Аби уникнути розчарувань, психологи радять не захоплюватись побудовою стосунків із знайомими з мережі.

Інтернет-знайомства шкідливі для здоров’я

Глобальне розповсюдження мережі призвело до того, що все більше і більше людей воліють знайомитися одне з одним, не встаючи зі стільця, і для цього є велика кількість відповідних сайтів. Але якщо на Заході мода заводити нові знайомства за допомогою Всесвітньої павутини пішла на спад, то російська і українська мережі переживають справжній бум Інтернет-романів.

Дійсно, головним недоліком віртуальних знайомств є той факт, що, переписуючись з людиною в чаті, ніколи не знаєш, ким вона є насправді й до чого прагне. Через це практично неможливо виявити брехуна, ґвалтівника або шахрая серед величезної кількості Інтернет-користувачів. Є багато випадків, коли людина задля розваги вдає із себе когось іншого. Наприклад, ти спілкуєшся у мережі з привабливою красунею. Насправді вона може виявитись чоловіком! При цьому цілком очевидно, що таким маскуванням деякі юзери користуються не лише “задля розваги”. Не варто забувати й про грошові збитки від віртуальних побачень. Так, на знайомствах в Інтернеті заробляють численні шахраї, що відверто вимагають у своїх наївних співрозмовників досить великі суми.

Онлайн-знайомства – поширена практика серед тих, хто боїться бути знехтуваними, вважають психологи. Адже відмова об’єкта симпатії познайомитися в реальному житті може стати для них серйозною психологічною травмою. Припинення листування не сприймається так боляче. Отже, в будь-якій моделі спілкування в Інтернеті необхідно завжди бути обачним.

Не все так погано!

Інтернет дає користувачам величезні можливості, яких раніше не було. Завдяки мережі людина може розширити коло друзів, з якими має спільні інтереси. З роками знаходити знайомства стає складніше, а Інтернет – це унікальна можливість зав’язати дружбу відразу з декількома десятками абсолютно різних людей, поспілкуватися і цікаво провести час. В Інтернеті багато хороших фахівців. В них можна дізнатися про курс валют, філософські питання, мистецтво, науку і багато чого іншого. Звісно, що з розумними людьми завжди є про що поговорити і є що запитати.

Інтернет вміє допомагати. Якщо когось треба терміново знайти, просто пишеш це на своїй сторінці, або надсилаеш всім листа з проханням, хтось напевне відповість це набагато зручніше за телефонні дзвінки й особисті зустрічі.

Це просто скарб для самотніх людей і тих, хто хоче поділитися своїм досвідом з іншими. У віртуальному житті сором’язливці бувають відвертішими, ніж у реальному. Наприклад, в анкеті вони чесно висловлюють мету свого спілкування, наприклад: «Одружений чоловік, утомлений від сімейних проблем, шукає заміжню жінку для спілкування». Також підлітки за допомогою Інтернету можуть освідчуватись у коханні тим, кому б ніколи це не сказали в реальному житті.

Головне щодо сайтів знайомств – не спійматись на гачок афериста. Так часто буває, що безмежно багатий, надзвичайно вродливий, “не одружений”, чуйний співрозмовник розміщує неправдиві дані про себе та своє життя. Прикро розчаровуватися після зустрічі з таким “ідеалом”. Тож будьмо обережні з власними мріями!

 Сабіна Креженстовська