12.11.2013 - Новини

Людям з обмеженими можливостями буде простіше подорожувати в США

Подорожувати з інвалідними колясками може стати набагато простіше завдяки новій урядовій програмі із захисту прав споживачів.


Нове правило буде вимагати, щоб веб-сайти авіакомпаній і автомати в аеропорту були доступними для пасажирів з обмеженими можливостями.

“Авіакомпанії та аеропорти не зробили свої сайти і автомати доступними  для людей з обмеженими можливостями,” –  зазначили минулого тижня на Фаст Лейні, офіційному блозі Міністерства транспорту США, коли нове правило було оголошено. Усі  авіакомпанії повинні за два роки після введення  нових правил зробити сторінки на своїх веб-сайтах, які будуть містити основну туристичну інформацію та послуги, доступні для осіб з обмеженими можливостями.

Крім цього, оновлені правила дають авіакомпаніям можливість обирати, як перевозити на борту інвалідні коляски, що складаються: чи в окремому відсіку нових літаків, чи пов’язувати їх в ряд сидінь, що робить можливим перевезення до двох колясок в салоні.

“До всіх авіапасажирів під час польоту повинні ставитися справедливо, незалежно від інвалідності, яку вони можуть мати,” – заявив міністр транспорту Ентоні Фокс. – “Ці нові правила, що спираються на наші минулі досягнення, роблять нашу систему авіаперевезень доступною для всіх”.

Крім того, відповідно до нового правила, принаймні 25% від усіх автоматизованих кіосків в аеропортах США, що пропонують такі послуги, як роздрукувати посадочні талони і багажні бирки, повинні бути доступні для пасажирів з обмеженими можливостями. Якщо в аеропорті ще немає нових автоматів, то вони повинні бути відкриті протягом 10 років, сказали в департаменті.

Також через 180 днів після дати набрання чинності правила агенти з продажу квитків будуть зобов’язані пропонувати веб-тарифи і знижки для клієнтів, які не в змозі користуватися сайтами у зв’язку з інвалідністю. Департамент зазначив, що авіалінії вже зобов’язані забезпечити еквівалентний сервіс для споживачів, які не можуть використовувати не прилаштовані веб-сайти. Вони також повинні здійснювати еквівалентне обслуговування пасажирів з обмеженими можливостями, які не можуть використовувати веб-сайти, навіть якщо вони відповідають офіційним стандартам доступності.

Автор: Анастасія Трепитьон
Джерело: forbes.com