19.09.2013 - Новини

Названо найкращі хмарочоси світу

Міжнародними експертами на засіданні журі премії Emporis Skyscraper, яка є найвідомішою в сфері висотної архітектури, були озвучені переможці. У десятку кращих хмарочосів світу увійшли будівлі з Канади, ОАЕ, Катару, Росії, Китаю, Туреччини, Італії та Іспанії.


Основним критерієм під час присудження цієї премії є досягнення в галузі естетичного і функціонального дизайну будівель. Щороку журі експертів розглядає будівлі, які мають мінімальну висоту 100 метрів і побудовані протягом попереднього календарного року.

Цього разу перше місце завоювали вежі Absolute World Towers (Міссісауга, Канада). Absolute World Towers є парними хмарочосами комплексу Absolute City Centre. Висота першої башти складає 176 метрів, другої – 158 метрів. Особливістю веж є те, що в них немає двох однакових поверхів і балконів. Дизайнери не тільки створили унікальну будівлю, а й домоглися її органічності з міським пейзажем. У народі ці вежі за свою форму отримали назву “Мерилін Монро”.

На другому місці перебуває хмарочос Al Bahr Towers в Абу-Дабі ( ОАЕ). Архітектори веж Аль-Бахар поставили перед собою завдання забезпечити прохолоду в офісних приміщеннях (при 50-градусній спеці за стінами будівлі) без використання величезної кількості кондиціонерів. Фахівці створили величезний екрануючий фасад, що складається з 2000 рухливих модулів-парасольок, які розкриваються й закриваються протягом дня залежно від положення сонця. Цей унікальний фасад покриває практично всію споруду. Рухливі решітки фасаду не тільки вдвічі скорочують надходження тепла і забезпечують вентиляцію, але й зменшують потребу в штучному освітленні. Вежі Аль-Бахар поєднують в собі нові будівельні технології й традиційний арабський архітектурний стиль. У будівлі перебуває штаб-квартира Інвестиційної Ради Абу-Дабі. Загальна офісна площа будівель становить 70 тисяч квадратних метрів і розрахована на 1000 співробітників.

Третє місце відвоював хмарочос Burj Qatar в Досі (Катар). Будівля є 238-метровою скляною вежею, вкритою металевим куполом у традиційному ісламському стилі плетіння.

Четверта місце дісталося дугоподібній будівлі The Bow, архітектора Нормана Фостера. Башта в канадському місті Калгарі має висоту 236 метрів, а відмітною її рисою є форма, яка особливим чином вловлює сонячні промені і, таким чином, зменшує витрати на освітлення будівлі. Сталева решітка на фасаді утворює малюнок з трикутників.

На п’ятому місці знаходиться “Будинок на Мосфільмовській“, розташований недалеко від кіностудії “Мосфільм” у Москві. Висота будівлі становить 213 метрів.
На шостому місці опинився енергоефективний хмарочос Pearl River Tower (Гуанчжоу, Китай). Висота будівлі становить 310 метрів, а вигини його фасаду направляють повітряні потоки на спеціальні турбіни, які виробляють електричний струм. На сьомому місці – Varyap Meridian (Стамбул, Туреччина ). Це комплекс з 5 будинків (від 20 до 60 поверхів), в яких розміщені 1,5 тисячі квартир, бізнес-центр площею 50 тисяч квадратних метрів, торговельні центри і 20 тисяч квадратних метрів офісних приміщень.

Восьму сходинку посів хмарочос Unicredit Tower в Мілані (Італія). Висота будівлі – 217 метрів і розрахована вона на 4 тисячі співробітників.

Дев’яте і десяте місце поділи межу собою три хмарочоси – Renaissance Barcelona Fira Hotel в Іспанії, Dumanakaya IKON в Стамбулі ( Туреччина ) Zhengzhou Greenlang Plaza (Китай). Всі будівлі побудовані із застосуванням сучасних технологій.