17.12.2013 - Новини

Недорого полетіти в космос можна буде з Канарських островів

Бюджетні польоти в космос планується проводити з Канарських островів на літаку Airbus A300, прикріпленого до шаттлу.


Європейська група компаній Швейцарські космічні системи (S3) збирається «демократизувати доступ до космосу», запустивши космічні рейси з бази на острові Гран-Канарія.

Місто Маспаломас є популярним місцем для відпочинку, відоме своїми золотими піщаними дюнами, барами і пінними дискотеками. А з 2020 року відвідувачі також зможуть побалувати себе польотами в космос.

Польоти розробляються так, щоб зробити їх для туристів як можна дешевшими. Технологія така: шаттл буде відділятися від літака Airbus A300 в шести милях над поверхнею Землі. Після цього шестеро людей перенесуться на 60 миль далі, перш ніж повернутися на Землю.

Літак буде повторно використовуватися для кожного рейсу, так само, як працюють звичайні авіакомпанії. Шаттл буде використовувати стандартні види палива.

Грегуар Лоретан з компанії Швейцарські космічні системи сказав в інтерв’ю для Guardian: “Наша мета полягає в демократизації доступу в космос.” Однак він визнав що успіх проекту “залежить від сертифікації та багатьох факторів поза нашим контролем.”

Скільки коштуватиме квиток у космос, ще не відомо. Острів Гран-Канарія був обраний для бази через розвинену туристичну інфраструктуру і його розташування в Атлантичному океані  далеко від населених пунктів.

S3 також буде запускати супутники з Канарських островів з 2018 року. Штаб-квартира компанії знаходиться в Швейцарії, де збиратиметься шаттл, і проводитимуться початкові випробування в 2017 році.

 Автор: Анастасія Трепитьон
Джерело: telegraph.co.uk