29.10.2013 - Новини

Новий аеропорт у Дубаях прийняв перший літак

У державному міжнародному аеропорту Аль Мактум 27 жовтня приземлився перший пасажирський літак компанії Wizz Air рейсом з Будапешта зі 100 пасажирами на борту.


Аеропорт був відкритий у червні 2010 року з однієї злітною смугою, але до вчорашнього дня використовувався тільки для вантажних літаків.

Поки тільки шість авіакомпаній – Condor, Gulf Air, Jazeera Airways, Qatar Airways, Wizz Air і Wizz Air Україна – підписали контракт для використання аеропорту, але є надія, що колись потік пасажирів збільшиться до 160 мільйонів осіб на рік, близько двох третин з них будуть проїздом. Аеропорт, вартістю 32 мільйонів доларів, після завершення будівництва буде мати п’ять злітних смуг.

Найбільш завантаженим аеропортом у світі в даний час є Hartsfield-Jackson Atlanta International , який прийняв понад 95 мільйонів пасажирів у 2012 році. За ним йдуть Beijing Capital International ( 82 млн.), Хітроу ( 70 млн.) і Токійський міжнародний аеропорт ( 67,8 млн.).

Інший гігантський аеропорт в даний час будується близько Стамбула. Згідно з повідомленнями, це буде аеропорт з шістьма злітними смугами, що матиме пропускну здатність 150 млн. пасажирів на рік.

Автор: Анастасія Трепитьон 
Джерело: telegraph.co.uk