03.12.2013 - Новини

Образ Парижа 1920-х років представлений у музеї Філадельфії

Цієї осені виставка в Музеї мистецтв Філадельфії “Леже: сучасне мистецтво і столиця” розповість про живопис і міську культуру в Парижі 1920-х років.


Виставка заснована на картині “Місто” – прикладі монументального пост-кубічного живопису, – створеної Леже у 1919 році після служби у французькій армії під час Першої світової війни. Вона відображає щільність і просторову складність міського середовища.

Крім “Міста”, на виставці демонструються близько 180 робіт, що зображують найрізноманітніші середовища існування, третина з них створена Леже, решта – іншими художниками, скульпторами, архітекторами, письменниками, художниками-оформлювачами і режисерами, які поділяли світогляд Леже, і з ким він іноді співпрацював.

Серед тем робіт яскраво простежується ідея публічності і любові Леже до візуального мови рекламних щитів, дорожніх знаків і торгових вітрин; це ілюструється картинами, рекламними плакатами і принтами Леже, художника Джеральда Мерфі, плакатами дизайнерів Кассандра і Жана Карлу, та іншими творами мистецтва. Виставка також відображає інтерес Леже до театру і кіно: відвідувачам представлені набори костюмів для кіно і балету, створених ним, Френсісом Пикабиа , Олександрою Екстер та іншими митцями, а також фільми Леже та інших. У 1920-х Леже фактично вирішив відмовитися від живопису для кіновиробництва, і допомагав зробити експериментальний фільм «Механічний балет», у якого не було сюжетної лінії або сценарію, але була партитура для шістнадцяти піаністів, трьох гвинтів літаків, сирени і семи електричних дзвінків.

Ще одна з тем виставки – простір – ілюструється абстрактними композиціями Леже на стінах, призначеними як декоративні архітектурні панелі. Є також тут роботи Ле Корбюзьє, художника Тео ван Досбурга, архітектора Роберта Малле -Стівенса і скульптора Олександра Архипенка.

Говорячи про картину “Місто” як у прямому, так і в переносному сенсі Анна Валі, куратор виставки, сказала: «Метрополіс ввів новий спосіб бачення і зажадав нових методів художніх рішень. Це надихнуло Леже досліджувати межі між різними видами мистецтва і між образотворчим мистецтвом і загальною культурою”.

Тімоті Руб, керівник і головний виконавчий директор Музею мистецтв Філадельфії, називає “Місто” однією з найпрекрасніших робіт у колекції музею і важливою віхою в історії сучасного мистецтва.

Музей пропонує приватні екскурсії по виставці з гідом по четвергах і неділях о 9:30, до його відкриття для публіки.

Крім того, чотири готелі Філадельфії – «Alexander Inn», «Four Seasons», «Inn at Penn» і «Rittenhouse» – пропонують пакети послуг, що включають в себе номер, квитки на виставки, 10 % знижку в музейному магазині і безкоштовний Леже-тематичний десерт в ресторані музею «Граніт Хілл».

Після закриття у Філадельфії 5 січня 2014 виставка поїде до Венеції.

Автор: Анастасія Трепитьон
Джерело: forbes.com