02.11.2013 - Новини

Представлено проект парку розваг у Венеції

Італійська компанія пропонує перетворити штучний острів зі сміття у Венеції в парк розваг.


У середу, 30 жовтня, компанія, яка побудувала останні атракціони на острові Коні і замість атомної електростанції в Німеччині, представила проект створення парку розваг у Венеції із загальним бюджетом 68 млн. доларів.

Антоніо Замперла, чия компанія спеціалізується на створенні парків атракціонів, планує збудувати 55-метрове колесо огляду, американські гірки та інші атракціони та різноманітні інсталяції, що ілюструють крихку екологію венеціанської лагуни та історію міста.

Цей проект, який зараз знаходиться на стадії розгляду і погодження, заплановано здійснити на покинутому острові, де колись розташовувався сміттєспалювальний завод. Пан Замперла обіцяє навести порядок у цьому забрудненому токсинами місці і створити 500 робочих місць, але венеціанців не так легко переконати, що такий проект буде корисним.

За словами пана Замбели, парк, що отримав назву “Острів Сан-Б’яджо”, може бути відкритий протягом двох років, “якщо все піде гладко, без серйозного супротиву”.

Пан Замперла підкреслив зосередження проекту на історії Венеції. Він не хоче називати це парком розваг, що було б легкою мішенню для недоброзичливців, які говорять, що місто і так занепало через наплив  ​​туристів та  в результаті переселення венеціанців у більш дешеве житло на материку.

Лідія Ферзуох, президент венеціанської природоохоронної організації “Italia Nostra”, сказала, що проект має недоліки, оскільки він націлений тільки на туризм і не пропонує ніяких ідей, як  залучити в розвиток економіки місцевих жителів.

“Нам потрібно протилежне тому, що вони роблять, а саме можливість зробити з Венеції місто, що живе,” –  сказала вона. –  ”Ми завжди є заручниками туризму”.

Пан Замперла сказав, що його проект збагатить туристів досвідом і знаннями, але додав, що атракціони необхідні для того, щоб платити за культурні експонати.

“З метою збереження культурних інвестицій, нам потрібні атракціони,” –  сказав він. – “В іншому разі, це буде не рентабельно.”

Автор: Анастасія Трепитьон
Джерело: telegraph.co.uk