09.10.2013 - Новини

Продано найдорожчий камінь на планеті

Унікальний білий діамант продали за рекордні 30,6 млн доларів на аукціоні в Гонконзі. Власником 118-каратної коштовності став невідомий азійський колекціонер.


Початкова ціна діаманту, що вже була оголошена рекордною та викликала ажіотаж, становила 28 млн дол. На аукціоні було також продано серію творів мистецтва.

Девід Беннет, голова ювелірного відділу аукціонного дому Sоthеbу’s в Європі та на Близькому Сході прокоментував, що алмаз можна придбати з метою вигідної інвестиції або ж просто через захоплення вишуканими та неповторними прикрасами. Крім того, голова аукціону зазначив:«За минулі 20 років Азія стала найважливішим сектором нашого ринку збуту ювелірних товарів. На її частку припадає більше третини покупців».

Виникає запитання: можливо й справді варто вкладати гроші в коштовності? Однак, показовим є той факт, що колекціонери відмовились заплатити 19 млн доларів за рідкісний блакитний діамант (прогнозували значно вищу ціну продажу).

Нагадаємо, що попередній рекорд вартості білих діамантів було встановлено в травні в Женеві, коли камінь продали за 26,7 млн доларів.

Автор: Вікторія Кондрацька
Джерело: edition.cnn.com