15.10.2013 - Новини

Найстаріший кінотеатр у світі відновив роботу

Кінотеатр “Едем”, де в кінці 19 століття були показані новаторські фільми братів Люм’єр, знову відкриється після 18-річної реконструкції.


Кінотеатр “Едем” (Eden ), що розташований неподалік від порту Ла-Сьота, був закритий на реконструкцію в 1995 році. Всередині кінотеатру був проведений ремонт, старі сидіння замінили вельветовими кріслами, а старі килими – дубовим паркетом. Зовні будівля також піддалося реконструкції – зокрема, фасад кінотеатру тепер прикрашає мозаїка.

В кінці 19 століття кінотеатр належав другу батька братів Люм’єр – Раулю Галло, і саме тут вперше в історії продемонстрували фільм “Прибуття потягу на вокзал” братів Люм’єр.

У 1899 році частину будівлі переобладнали під зал на 250 місць, в якому місцева знать, а потім і звичайні мешканці, могли за плату переглянути стрічки, що знімались братами Люм’єр. Пізніше цей кінотеатр кілька разів закривався, працював як концертний зал і кабаре. Свого часу в ньому виступали такі зірки як Ів Монтан і Фернандел.

У 1990-ті роки, після вбивства власника, будівлю придбав місцевий муніципалітет. Однак вона перебувала в жалюгідному стані й було організовано товариство на захист кінотеатру “Люм’єр д’Еден”. На кошти спонсорів в будівлі зробили капітальний ремонт, який обійшовся в 6 мільйонів євро.

Оновлений 166-місцевий кінотеатр буде працювати не тільки як майданчик для демонстрації фільмів, але і в якості експозиції про історію кіно.

Автор: Ольга Броскова
Джерело: telegraph.co.uk