07.12.2013 - Новини

Північ Європи потерпає від ураганів

Ураган налетів в четвер на Великобританію, зупинивши потяги, порушивши повітряне сполучення і залишивши десятки тисяч будинків без електроенергії.


Після попередження, що країна може зіткнутися з найгіршими за останні 60 років приливними хвилями, влада евакуювала мешканців близько 10 тисяч будинків, розташованих уздовж східного англійського узбережжя . Бар’єр Темзи – ряд величезних металевих пластин по всій річці – у четвер був закритий, щоб захистити Лондон від хвиль .

Рятувальні команди відвозили жителів на човнах у безпечне місце в Північний Уельс, в той час як офіційні особи в інших областях роздавали мішки з піском і будували притулки.

Повені, викликані бурею, разом із сильними холодними вітрами з Гренландії очікувалися у Великобританії, Німеччині та Скандинавії.

Шторм налетів на Шотландію вночі, пориви вітру в гірській місцевості досягали 142 кілометра на годину. Залізничне сполучення не здійснювалося протягом більшої частини дня, але частково його вдалося відновити як тільки деякі маршрути були очищені від сміття.

Рейс авіакомпанії EasyJet Лондон – Глазго здійснив посадку в Манчестері після невдалих спроб приземлитися в Глазго та Единбурзі.

Поромні оператори скасували рейси до деяких німецьких островів у Північному морі, а національна залізниця країни, Deutsche Bahn, попередила про можливі перебої на маршрутах в північній Німеччині.

Німецька влада повідомила про повені на крихітних островах  Лангенес і Хоуга у Північному морі біля Данії. Майже всі рейси в аеропорту Гамбурга на півночі Німеччини були скасовані в четвер ввечері.

Автор: Анастасія Трепитьон
Джерело: travelweekly.com