23.06.2013 - Подорожі

Така близька і така невідома Росія

Подорож Росією схожа на мандрівку Задзеркаллям. Можна витратити все своє життя, але невідомого залишиться більше ніж знайомого, а дивовижного виявиться набагато більше ніж звичного.


 Унікальність російських широт

Росія – найбільша країна у світі. На її території живуть різні народи, кожен з яких має свою неповторну культуру. Тут найрізноманітніші природні умови проживання. Мандрівник просто губиться: куди їхати в першу чергу в цій величезній країні? Якщо зізнатися чесно, то ми теж замислилися, збираючись у Росію. За кількістю вражень колишня радянська імперія може гідно позмагатися із багатьма туристичними країнами: край недоторканого лісу і цнотливої природи – дивовижна Карелія, стародавня Казань, батьківщина Діда Мороза – Великий Устюг. А які райські куточки може запропонувати кожна з багатьох республік Російської Федерації! І зверніть увагу: це не заїжджені тури Європою, і коштують вони набагато дешевше.

Прогулянка до Діда Мороза або по-справжньому сімейна казка

В гості до карельського Діда Мороза можна потрапити всього за 8250 рублів! Звісно, якщо кошти дозволяють вам порозкошувати 3-4 дні – можна придбати програму за 17500 рублів. Та сіль не у цьому. Ви приїдете до старого зимового Петрозаводська. Тут: унікальний музей язичницької культури «Дім ляльки», набережна Онезького озера, можливість почути мелодії карильонів. А потім – гуляй душа! Їдемо на зустріч із справжнісіньким карельським Дідом Морозом у його справжнісіньку резиденцію! До речі, якщо ви не знали, в Карелії щороку проводяться Олімпійські ігри «для своїх»: алкоголь – дорослим, морс – дітям. Якщо ви любитель здорового і активного відпочинку, то Карелія №1 і в цьому: лижні прогулянки по Сибіру, екскурсії до срібного острова Кижі. А якби ви могли уявити собі всю повноту відчуттів, коли ти їдеш в упряжці, яку везуть собаки! Мабуть, саме через напрочуд добре розвинену тут сферу туризму, сюди і з’їжджається чимало мандрівників.

Наталя Даниленко, співробітник туристичної фірми “Пілот”: «На жаль, в Україні подібні тури продаються досить повільно, хоча люди ними цікавляться. В основному путівки до далеких куточків Росії продаються краще російськими операторами. Звісно, до Санкт-Петербургу їздять частіше ніж в Карелію. Але любителі активного відпочинку усіляко намагаються туди потрапити. Подібні тури також цікаві і для людей, що надають перевагу відпочинку з комфортом, адже протягом відпустки можливі різні варіанти проживання: в готелях і, наприклад, в палатках. Дуже б хотілося, щоб люди більше знали про унікальні куточки сусідньої держави, які можуть бути цікавими для туристів, що полюбляють історію, екстрим, активний відпочинок, екотуризм тощо».

Умови виживання – приємні!

Висота гори Тхач – 2368 м, а на горі – альпійські луки.. Масив Тхача охороняє Міжнародний фонд дикої природи, найближчі великі міста – Краснодар та Сочі. Саме тут ви можете відчути всю красу дикої природи, а разом з цим ще й оздоровите свій організм. Програму пішохідного підйому на гору пропонують лише декілька туристичних агенцій в Росії: вона дуже насичена і доволі дешева – 8 днів вартістю 9300 рублів, 14 – 12800. А якщо хочете побувати там, де ступали ноги лише найзавзятіших мандрівників, то похід на хребет Гуама саме для вас. Тут стільки таємничих місцин, що навряд чи обійдете усі навіть за кілька тижнів. Тому пропоную індивідуальні походи ущелинами, печерами та горами.

Усім відоме, та не менш цікаве!

Класичне «Золоте кільце» Росії – 16 міст: Олександрів – Володимир – Гусь-Хрустальний – Іваново – Колязин – Кострома – Москва – Переславль-Залеський – Плес – Ростов Великий – Рибінськ – Сергіїв Посад – Суздаль – Углич – Юр`єв-Польський – Ярославль.

Всі міста дуже цікаві своєю історією та архітектурними будовами. Взяти хоча б Ярославль. Легенда розказує нам, що саме тут Князь Ярослав в 1010 році захопив язичницьке поселення і розрубав сокирою зображення ведмедя. За іншою версією Ярослав вбив живого ведмедя. Так чи інакше, але князь побудував тут укріплення і назвав своїм ім`ям – Ярославль.

Про місто Кострома історія розповідає, що було воно побудоване на випаленій землі князем Довгоруким. А у старовинному містечку Колязині, що з`явилося на тверській землі ще у XII столітті, живе стара монахиня, яка не відчинить вам, доки не прочитаєте три рази про себе «Отче наш», стоячи на порозі її хати. Якщо ви були в Росії, тале не проїхалися маршрутом «Золотого кільця», то можете вважати, що цієї країни ви не бачили!

Повний релакс

Анапа, Геленджик, Сочі, Туапсе – перлини чорноморського краю в Росії.

Місто Анапа, яке має статус курорту федерального значення, увібрало в себе найщедріші дари нашої планети. Не вірите? Переконайтесь самі! Їдьте у край ласкавого сонця, лазурного моря, лікувальних грязей, мінеральних вод, золотих пісків та унікальних реліктових природних комплексів.

Ви іще вагаєтеся? Тоді, може, до Туапсе? Тут дійсно буде повний релакс. М`який клімат, тепле сонце, ласкаве море. Головний Кавказький хребет захищає місто від північних вітрів. Синява гірського масиву заспокоює та налаштовує людину на прекрасний відпочинок. Пориньте у красу водопадів цього району, насолоджуйтеся красою гротів, що проробили гірські річки.

Курорт Геленджик – незаслужено маловідомий. Це своєрідна оаза тиші; місце не менш багате на історичні пам`ятки та тепле море. А про Сочі навіть розказувати не варто. Сором, якщо ви там ще не побували!

Єдиним виходом величезної країни до Балтійського моря є Калінінградське узбережжя. Перлиною цієї місцини є Куршська коса – смуга, по якій солоне Балтійське море межує із прісноводною затокою. Сюди їдуть лікуватися люди, що страждають серцево-судинними захворюваннями, хворобами нервової системи та опорного апарату. Лікують тут також гінекологічні захворювання, хвороби шкіри та органів дихання. Тут зосереджені найкращі мінеральні води та торф’яні грязі.

Любителям тихих вод

Озеро Селігер льодовикового походження, саме тому воно має таку незвичайну форму – це ціла низка маленьких озер, що з`єднуються протоками. Це місце дуже привабливе для туристів. Вже у червні температура води досягає 20 °C. Це місце можна назвати справжнім Едемом для рибалок. У водах озера водиться більш ніж 30 видів риб: щука, судак, плотва, лящ, окунь, карась, налим, язь та навіть вугор. І якщо ви дістали дозвіл від Спілки рибалок та мисливців, і, звісно, якщо вмієте полювати, то у вас є чудова нагода постріляти.

Ще одне озеро – Ладозьке, яке разом з островами займає площу більш ніж 18 000 км². Від льоду воно звільнилося 12 000 років тому, але і зараз там живуть тюлені, яким прийшовся до смаку клімат водоймища. Відпочити на Ладозькому озері можна пречудово: заночувати на безлюдному острові, перепочити біля вогнища, порибалити та робити все, що завгодно, адже вас все одно ніхто не побачить!

Колишня резиденція царів - Санкт-Петербург

Це місто не можливо оминути, якщо ви – романтик. Пояснення досить просте – білі ночі. Це диво природи приваблює сюди нескінченну низку туристів. Багато людей закохуються у це місто і вже ніколи звідси не повертаються. Тому будьте обережні, відправляючись до колишньої резиденції царів, бо там дивовижно!

Білі ночі починаються з 25-26 травня і тривають близько 50 днів. В цей час сонце опускається за горизонт не більше ніж на 8-9°. Вечірні сутінки майже зливаються з ранковим світанком. Найдовший день – 19 годин (21-22 червня).

Не менше приголомшує й саме розташування міста: 10% площі займає річка Нева. На Петербург також значно вплинули багато маленьких річок та каналів: через них перекладено 308 мостів! Початок будівництва цього міста припадає на 16 травня 1703 року. В цей день почалося будівництво Петропавлівської фортеці, яку ви обов`язково побачите, якщо завітаєте до другої столиці Росії. За свою трьохсотрічну історію Санкт-Петербург вже має чимало цікавого, що варто подивитися туристам. І навіть не намагайтеся познайомитися з Петербургом за декілька днів – це неможливо. До того ж у кожному місті потрібно знати «свої» місця. Тож відправляючись подорожувати саме туди, раджу добре ознайомитися з містом заочно, інакше не встигнете все подивитися.

Усі ці місця пов`язані однією країною. Вирушивши в одну подорож, можна побачити стільки, що вражень вистачить на все життя. Не даремно багато поколінь поетів та прозаїків оспівували і продовжують оспівувати широти своєї великої і могутньої держави.

Повірте, до якого б куточку цієї країни ви не завітали, вас усюди захлеснуть яскраві емоції. «I`ll be back» – скажете ви. І, дійсно, обов`язково повернетеся до Росії!

 Кисельова Олена