26.11.2013 - Новини

Туристів закликають уникати масових протестів у Бангкоку

Туристів у Бангкоку  попереджають, щоб вони уникали антиурядових протестів, що відбуваються по всьому місту за участю десятків тисяч людей.


Протестувальники виходять на вулиці в останні декілька днів, закликаючи уряд прем’єр-міністра Йінглака Чинавата піти у відставку.

Сьогодні демонстранти захопили міністерство фінансів і пригрозили охопити протестами ще більше урядових будівель. Таких масштабних заворушень столиця  не бачила з 2010 року, коли жертвами стали 90 цивільних осіб.

Акція почалася з мітингу в неділю у зв’язку зі спробою введення законопроекту про політичну амністію, який, на думку протестувальників, призведе до повернення брата прем’єр-міністра  і колишнього лідера країни Таксина Чинавата в країну без відбування покарання за корупцію. Таксин зараз живе в добровільному вигнанні в Дубаї, щоб уникнути тюремного ув’язнення  за корупцію, бо він стверджує, що рішення про покарання було політично вмотивованим.

Законопроект був відхилений сенатом на початку цього місяця.

У Міністерстві закордонних справ констатували, що низка політичних демонстрацій вже відбулася в різних місцях у Бангкоку і в цілому у Таїланді з початку листопада.

“Влада Таїланду ввела закон про внутрішню безпеку з 9 жовтня по 30 листопада в деяких районах Бангкока (Дусіт, Помпрап, Пхранакхон), що призведе до збільшення охорони і збоїв у русі.”

У міністерстві рекомендують туристам уникати великих зібрань і демонстрацій.

У повідомленнях з Бангкока йдеться, що протестувальники збираються сьогодні навколо пам’ятника Демократії, а також уздовж  дороги Рачадамон Нок на північ від пам’ятника  Королю Раму V.

Автор: Анастасія Трепитьон
Джерела: telegraph.co.uk