16.10.2013 - Новини

Туристи рятують ліс на Гаваях

Відвідувачі Гаваїв можуть тепер зануритися в місцеву культуру, посадивши саджанці дерева Коа на схилах Мауна-Кеа.


Ще коли правив перший король Гаваїв, ліси з дерев Коа повністю покривали схили вулкана. Але протягом цілого століття через виробництво цукрової тростини, вирощування ананасів і розведення великої рогатої худоби в цьому великому регіоні острова, була знищена велика частина цих дерев.

Ви можете це змінити, записавшись на новий тур «Гавайська спадщина», що проводить некомерційна організація «Гавайський спадщина деревини листяних порід» (Hawaiian Legacy Hardwoods’, HLH). Під час цих унікальних експедицій, ви пройдете через 1000 акрів території, яку HLH відвела для відновлення лісу. Ви побачите молоді дерева і старих гігантів, розлогі гілки яких слугують середовищем існування для акеп і гавайських серпоклювок, – двох рідкісних видів птахів, що проживають на Гаваях. Ці величні старі дерева забезпечують насіння для нових дерев. Крім Гаваїв дерева Коа більше ніде на нашій планеті не ростуть.

На сьогодні організація HLH посадила понад 200 000 дерев. Більшість з них – Коа, але є й інші насадження, наприклад, місцеві гавайські дерева й кущі, такі як софора золотолиста, сандалове дерево і папороті.

Ви самі вибираєте і садите свій саджанець, після чого отримуєте сертифікат з унікальним номером вашого дерева і його GPS- координатами. Потім можна ввести ці координати в Google Earth, щоб перевірити, як зростає ваше дерево.

Автор: Анастасія Трепитьон
Джерело: usatoday.com