05.12.2013 - Новини

Вчені з’ясували, чим чоловічий мозок відрізняється від жіночого

Американські вчені виявили декілька особливостей, якими відрізняється мозок у людей різних статей. 


У ході дослідження співробітники Пенсільванського дослідницького університету з’ясували, що зв’язки між лівою і правою півкулею у жінок набагато кращі. А от у чоловіків більш інтенсивна діяльність відбувається в рамках окремих частин мозку, особливо в мозжечку, що відповідає за моторику і регуляцію рівноваги.

Представники сильної статі також мають кращі зв’язки між передньою і задньою частинами півкуль, що дозволяє їм швидко сприймати інформацію, обробляти її і відразу виконувати складні завдання. Це означає, що чоловіки успішніше навчаються, наприклад, плавати. Зате зв’язок між різними частинами мозку жінки сприяє тому, що вони набагато краще запам’ятовують обличчя , ніж чоловіки.

“Докладні карти структур зв’язків у нервовій системі мозку не тільки допоможуть нам краще зрозуміти відмінності між тим, як чоловіки і жінки думають, але це також дасть нам більш глибоке розуміння причин неврологічних розладів, які часто пов’язані зі статевою приналежністю людини” , – сказав Рубін Гур, співавтор дослідження з Пенсільванського університету.

У своїй доповіді вчені зазначили: різниця між статями проявляється тільки після статевого дозрівання.

Автор: Ольга Броскова
Джерело: independent.co.uk