17.11.2013 - Новини

У Лондоні планують збудувати новий аеропорт

Аеропорт з шістьма злітними смугами може бути побудований в гирлі річки Темзи приблизно в 50 милях на схід від центральної частини Лондона.


Ця ідея, сформована мером Лондона Борисом Джонсоном, є частиною програми з вирішення кризи потужностей лондонської авіації. Аеропорт може бути побудований протягом семи років, бюджет проекту складає близько £ 47,3 млрд. ($ 76 млрд).

За даними консорціуму Testrad, новий лондонський авіавузол отримає назву London Britannia Airport і буде розташований на штучному острові, створеному спеціально для аеропорту.

Reuters зазначає, що «британський уряд і бізнес-групи хочуть збільшити кількість рейси в умовах швидко зростаючої економіки, щоб Великобританія могла  підключитися до великої кількості торгових пропозицій. Хітроу, найбільший аеропорт у Лондоні, зараз використовує 99 % своєї потужності, тому декілька нових злітних смуг є необхідними.”

Reuters повідомив, що план буде представлений в понеділок у Палаті лордів.

“Цей проект дозволяє уникнути польотів над густонаселеними районами Лондона, ліквідуючи шум і негативний вплив, які мучили мільйони людей в усьому Лондоні і його околицях протягом останніх 40 років,” – сказав  прес-секретар Testrad.

BBC стверджує, що розташування злітних смуг у цьому аеропорту “дозволило забезпечувати одночасно роботу трьох або чотирьох літаків 24 години на добу за будь-яких погодних умов.” Testrad додає, що відповідно до його пропозиції аеропорт Хітроу швидше за все  доведеться закрити з метою підтримки нового центру.

Знайти спосіб, як збільшити потужність авіаперевезень, виявилася гострим питанням для Лондона. Reuters говорить, що ще на початку цього року голови аеропортів Хітроу, Гатвік і Станстед закликали уряд будувати додаткові злітні смуги, але ці плани були рішуче відхилені Джонсоном.

Автор: Анастасія Трепитьон
Джерело: usatoday.com