08.01.2015 - Новини

В Єгипті знайдено нову гробницю

Група чеських археологів знайшла в Єгипті гробницю невідомої раніше єгипетської королеви.


Цю історичну пам’ятку знайдено в некрополі Стародавнього царства на південному заході від Каїру – в Абусірі, де розташована піраміда фараона  Неферефра, який правив 4500 років тому. Дослідники припускають, що гробниця належала його дружині.

За офіційними даними Міністерства у справах старожитностей Єгипту, гробниця належить до середини часів епохи П’ятої династії – 2994-2345 рр. до н.е. Археологи також знайшли близько 30 предметів посуду, 24 з яких зроблено з вапняку, а 4 – з міді.

Міністр у справах старожитностей Єгипту Мамдух ель-Даматі у повідомленні інформаційній агенції Франс-Прес  назвав ім’я королеви – Хентакавесс ІІІ, зазначивши, що це вперше, коли історикам вдалося визначити ім’я королеви, яка була невідомою до відкриття її гробниці. «Знахідка дозволить пролити світло на деякі невідомі сторони П’ятої династії, яка разом із Четвертою династією була свідком будівництва перших пірамід», – додав ель-Даматі.

Мірослав Барта, керівник місії Чеського інституту Єгиптології, сказав: «Це є ще одним визначним  відкриттям за останні роки, яке ще раз підтвердило, що некрополь Абусір має численні унікальні джерела для відтворення найголовніших епох стародавньої історії Єгипту».

Автор: Анастасія Трепитьон
Джерело: travelandtourworld.com