01.11.2014 - Новини

Виставка взуття триває у Швейцарії

Швейцарське місто Базель запрошує на виставку «Історія під ногами – 3000 років взуття».  


Понад 220 експонатів  охоплюють понад 3000-літню історію взуття. Найстаріші на виставці черевики були виготовлені у Єгипті приблизно у 1000 до н.е.

Окрім захисту людини від зовнішніх чинників, протягом всієї історії взуття було виразником соціального статусу людини, зазначають організатори заходу у прес-релізі. Наприклад, у Стародавньому Єгипті лише фараонам було дозволено носити сандалі, вишиті золотом та сріблом. Та й взагалі сандалі могли носити тільки високі чиновники та священики. Простий люд зазвичай ходив босоніж. В Античній Греції близько 700 років до н.е. було видано постанову, яка регулювала використання дорогоцінних каменів у сандалях. У Римській імперії, існували чіткі правила щодо того, хто які туфлі міг носити і як вони могли прикрашатися. В епоху середньовіччя  довжина носка взуття показувала соціальне становище його власника. Під час правління короля Людовика XIV тільки король  міг носити взуття з червоними підборами.

З іншого боку добровільна відмова від взуття означала завжди смиренність людини та її покаяння. У багатьох культурах є звичай знімати взуття при наближенні до божественного. Релігійні місії і паломництво часто здійснюються босоніж.

Виставка організована спільно з Нортгемптонським музеєм та галереєю мистецтв, де розміщена найбільша в світі колекцією історичного взуття. Відвідувачі матимуть можливість побачити, як сьогодні робиться вручну взуття, а також спробувати самостійно виготовити черевики.

Автор: Анастасія Трепитьон
Джерело:  thestar.com