15.01.2014 - Новини

Дедалі більше американців беруть у подорож зброю

Адміністрація транспортної безпеки США з кожним роком знаходить дедалі більше зброї у пасажирській ручній поклажі.


Згідно з новим дослідженням, здійсненим Журналістською ініціативою з національної безпеки Меділ при Північно-Західному університеті, агенти вилучають приблизно п’ять  одиниць зброї щодня в аеропортах США.

Серед пасажирів, які готуються до посадки на борт літаків в 2013 році, було знайдено 1828 одиниць зброї. Це на 20 % більше, ніж торік. Ці цифри відображають стабільне зростання в порівнянні з 2010 роком, коли було  знайдено  1123 одиниць вогнепальної зброї. Близько 84% з знайденої зброї була заряджена, а третина – готова до стрільби,  говориться в дослідженні.

Федеральні правила забороняють перебувати зі зброєю в салоні літака. Щоб узяти з собою пістолет в подорож, його потрібно перевозити в безпечному контейнері в зареєстрованому багажі.

Адміністрація транспортної безпеки не арештовує мандрівників, коли на контрольно-пропускному пункті виявляють у них зброю, але направляє їх до місцевих правоохоронних органів. Залежно від місцевих законів пасажир може бути заарештований або йому буде дозволено зберігати пістолет перед проходженням через контроль. Крім кримінальної, передбачена і цивільна відповідальність у вигляді штрафу в розмірі від $ 250 до $ 11 000.

Автор: Анастасія Трепитьон
Джерело: usatoday.com