20.10.2013 - Новини

Виставка стріт-арту відкрита в Парижі

Наймасштабніша виставка стріт-арту відбудеться з 1 по 31 жовтня в Парижі в дев’ятиповерховій покинутій будівлі.


Цей будинок був покинутий його мешканцями ще в 1960 році і з тих пір був порожній. Тільки в 2013 році в рамках проекту “LA TOUR PARIS 13″ компанія “Galerie Itinerrance” організувала масштабну групову виставку вуличного мистецтва. Керівник галереї і творець проекту Мехді Бен-Шейх каже: “Коли я дізнався, що ця будівля буде зруйнована, ідея запропонувати графіті-художникам перетворити її в тимчасовий храм стріт-арту стала для мене очевидною. Адже стріт-арт – це так багато речей, які хочеться сказати”.

Будинок розташований в 13 окрузі Парижа на березі Сени. Вже сам його зовнішній вигляд привертає увагу, адже він прикрашений величезним помаранчевим графіті. Загалом, це гігантське полотно, розміром 27 метрів.

Протягом 7 місяців, понад 100 графіті-художників з 16 різних країн взяли участь у створенні цієї виставки. 9 поверхів, 36 квартир з 4-5 кімнатами стали місцем для втілення фантазій сучасних живописців.

Будівля вибухає кольором на кожному поверсі, і кожна кімната відрізняється від іншої. Це неймовірне розмаїття мистецьких робіт, зібраних в одному місці.

На початку листопада будівлю збираються зруйнувати і всі твори мистецтва зникнуть. Але з самого початку, телеканал “France Ô” увіковічнив творчий процес їх створення документальним фільмом, який вийде на екрани в 2014 році, вже після того, як вежа буде зруйнована.

Протягом жовтня усі охочі можуть відвідати цю арт-виставку.

Автор: Інна Косинська

Джерело: itinerrance.fr