28.05.2014 - Новини

Виставка воєнних плакатів відкриється у Бостоні

У Бостонському музеї  образотворчого мистецтва на честь 100-річчя Першої світової війни відкривається виставка плакатів воєнних часів.


Серед експонатів є і відомий не лише в Америці плакат з Дядечком Семом, який закликав добровольців вступати до лав американської армії. Плакат «Ти потрібен мені  в армії Сполучених Штатів» створив 1917 року художник Джеймс Монтгомері Флагг. Згідно з інформацією на сайті бібліотеки конгресу, суворе обличчя вперше з’явилося на обкладинці журналу 1916 року з іншим підписом «Що ти робиш для бойової готовності?» Він став настільки популярним, що його стали використовувати для вербування солдатів і під час Другої світової.

Інші плакати з Європи та Америки закликають купувати військові облігації, економити продукти харчування та допомагати Червоному хресту.

«Набагато краще зустрітися віч-на-віч з кулями, ніж загинути вдома від бомби» – йдеться на британському плакаті, що зображає горизонт Лондона. А плакат Повітряних сил повідомляє, що «Там!» Америці потрібні досвідчені працівники.

Цй проект піднімає завісу на те, як американська влада закликала своїх громадян до дії в епоху, коли не було Твіттера та Фейсбуку.

Виставка “Там! Плакати часів Першої світової війни” відкриється 26 липня і триватиме  до 14 червня 2015 року.

Автор: Анастасія Трепитьон
Джерело: latimes.com