20.07.2012 - Сім'я

Як одружити на собі чоловіка

Ви закохані в ідеального чоловіка, але в нього є один мінус – абсолютне небажання зв’язувати себе узами Гіменея? Настав час пригадати інститутські лекції з маркетингу і починати рішуче діяти.


Складаємо план дій

Вам не важко знайти відповідь на провокаційне запитання, оперативно прийняти важливе стратегічне рішення, тому що ви – ділова, упевнена в собі сучасна дівчина. Але одного разу ви зустрічаєте Його і раптом розумієте, що всі ваші особисті досягнення нічого не варті. Ви починаєте червоніти при кожній зустрічі, губитеся в словах, поводитеся безглуздо і неадекватно. Ще раз переконуєтеся, що Він і є той самий “ваш чоловік”, батько ваших майбутніх дітей і так далі. Але ось біда, ваш обранець має всі якості сучасного мачо: він непохитний, вічно зайнятий вирішенням дуже важливих проблем, у нього абсолютно немає вільного часу, у тому числі і на ваші з ним стосунки. Він задовольняється тим, що має, і нічого не збирається міняти. Його майбутнє – ігри великих хлопчиків, а не щоденні розваги з повзунками.

Але й ви не ликом шиті. Сміливо підключайте свою уяву і знання маркетингових законів. Повірте, на міжособистісні стосунки вони теж поширюються. План наступний: вивчаємо конкурента і ринок (чоловік, який відчуває, що його збираються одружувати на собі, може перетворитися на серйозного супротивника), виробляємо стратегію дій (фейс-контроль, дрес-код, селф-промоушн), займаємо стабільну позицію на ринку (привчаємо його до себе) і поглинаємо конкурента (під звуки маршу Мендельсона, само собою). Але про все по порядку.

Вивчення конкурента і ринку

Приступаючи до такої непростої справи, як завоювання сучасного чоловіка, не забувайте, що суперника не можна недооцінювати. Нехай він виглядає як типовий ботанік або явний метросексуал – ніколи не передбачите, що твориться в його голові і до яких висновків і наслідків може довести цей процес розумової діяльності. Коротше кажучи, жіночим розумом чоловіка не зрозуміти… Але можна вивчити його уподобання і модель поведінки. Так склалося історично, що більшість представників сильної статі діють досить шаблонно. А це нам тільки на руку, але повернемося до маркетингу.

І так, SWOT- аналіз. Це найбільш ефективний спосіб дізнатися про всі приховані переваги і недоліки будь-якої людини. Не поглиблюватимемося у наукові тонкощі, в даному випадку це зайве. У домашніх умовах SWOT- аналіз можна виконати за допомогою звичайного аркуша паперу, розділеного на дві колонки: “плюси” і “мінуси”, в які слід записувати усі характерні для вашого чоловіка дії, висловлювання та інше. Проте у цього методу є свій недолік: після підведення підсумків ви можете просто відмовитися від подальших дій, як, втім, і від самого чоловіка.

Якщо ж переваги таки переважили недоліки, самий час провести польові дослідження. Тобто зібрати усю доступну широкій громадськості інформацію про вашого обранця. Грати в агента 007 не потрібно, просто постежте за тим, як він поводиться в тих або інших ситуаціях. Врешті-решт, просто поспілкуйтеся з його рідними і близькими – раптом спливуть які-небудь пікантні подробиці.

Головне не робіть безглуздих помилок із серії фанатичного наведення довідок. Все повинно відбуватися природно і ненав’язливо. Адже в ідеалі польові дослідження для того і здійснюються, щоб вивчити об’єкт у природному середовищі. А в нашому випадку – щоб зрозуміти, як діяти далі.

Наступний етап – фокус-група. У її проведенні вам допоможуть подруги і батьки – люди, які безпосередньо зацікавлені у вашому щасті. З боку завжди видніше, чи світить вам з ним що-небудь. Адже усім жінкам, навіть найрозумнішим і продвинутим, у стосунках з протилежною статтю властива пристрасть до рожевих окулярів та ігнорування очевидних речей. Головне, щоб люди, яких ви вибрали для фокус-групи, не боялися говорити правду і тим більше не перекручували дійсність.

Вибір стратегії

Погодьтеся, без неї, нікуди. Навіть якщо прагматизм вам не властивий як такий. Можна, звичайно, піддатися пориву (в деяких випадках це навіть до кращого) і кинутися у вир з головою. Але у справі приручення такого складного різновиду, як Чоловік Сучасний, жіноча імпульсивність може тільки зашкодити.

Позиціонування

Зважаючи на результати досліджень, ви повинні вибрати деяку модель поведінки і вирішити, чи будете ви зображувати з себе неприступну фортецю чи лагідну лань. Це, звичайно ж, крайнощі. Найправильніше залишатися собою у будь-якій ситуації. Але в особливо складних випадках для досягнення заповітної мети можна використати деякі хитрощі.

Цінова політика і упаковка цілком залежать від позиціонування. Жінка із стервозним поглядом і поведінкою femme fatale, одягнена в рожеві рюші, виглядає, м’яко кажучи, безглуздо. Як, втім, і одягнена в пошарпану робу панночка, що ганяється за принцом на “бентлі”. У всьому має бути гармонія. Повірте, чоловіки, незважаючи на всю їх короткозорість і недалекоглядність, теж відчувають фальш. А саме на ідеальному макіяжі, доглянутому волоссі і руках, охайному одязі – це така ж аксіома, як математична про паралельні прямі.

Після вибору іміджу наступає час подумати про промоції, або ж, кажучи людською мовою, саморозкрутку. Найефективніші способи – піар, реклама, івент та семплінг. Наприклад, ви вирішили підкорювати чоловіка в образі старанної домогосподарки. Тобто активно берете участь в усіх гуртках крою і шиття, відвідуєте кулінарні курси і тренінги (бажано, щоб після закінчення освітніх заходів ще і грамоти видавалися). Потім розповідаєте про досягнення всім і кожному, а на завершення влаштовуєте вечерю при свічках із дегустацією фірмового блюда від шеф-повара.

Важливе уточнення: їжа має бути їстівною, інакше наступного разу ніякі промоакції не допоможуть.

Будівельна кампанія

Уявімо, що ви вже деякий час разом. Ніби все бездоганно, але розслаблятися все ж не варто. Назавжди забудьте про жахливі халати і косметичні процедури в його присутності – не слід травмувати чуйну чоловічу душу тим фактом, що відсутність на деяких ділянках вашого тіла не фізіологічне явище.

Дослідження свого місця на ринку

Ви завжди повинні бути напоготові та не забувати, що на десять дівчат за статистикою дев’ять хлопців, а якщо виключити всіх алкоголіків (пиво в п’ятницю з друзями не рахується) і дармоїдів, залишиться зовсім не вражаюча кількість ідеальних чоловіків на одиницю жіночого населення. Почуття мають тенденцію затихати, все-таки побут бере своє. Конкурент може згадати про свої волелюбні позиції і перепозиціонуватися. Вихід – підтримувальні промоакції.

Відкривайте в собі щось нове, не стійте на місці, ростіть (тільки не в ширину), будьте завжди цікавою. Залишайтеся загадкою, непрочитаною книгою. Що ще? Балуйте його здоровою домашньою їжею – пам’ятаєте прислів’я про шлях до серця чоловіка? Якщо попередні пункти були успішно втілені в життя, конкурент сам вирішить повністю присвятити свій час вам. І на цьому етапі найголовніше – вчасно сказати: “Так”!

Олена Ушакова