5 запитань перед першою покупкою полісу КАСКО

Культура

Коли людина купує свій перший автомобіль, вона стикаємося з необхідністю страхування. Поліс КАСКО — це важлива гарантія того, що вам буде відшкодовано збиток, заподіяний у результаті ДТП, дій третіх осіб, стихійних лих, викрадення або крадіжки авто.


На жаль, багато початківців водіїв нехтують КАСКО, вони не хочуть розбиратися в розмаїтті пропозицій страхових компаній. Сьогодні в Україні працює близько 150 страховиків з різними умовами договорів, тарифами і репутацією. Саме тому важливо відразу зробити правильний вибір, щоб обрати вигідні для вас умови страхування. Коментує ситуацію з автомобільним страхуванням Артем Черевко, помічник адвоката у «Клочков та Партнери, АО»: «Звісно, скрізь вистачає страхових компаній, які не завжди чесні зі своїми клієнтами, що тягне за собою проблеми з виплатами, наприклад, за такими Договорами як «Страхування наземних транспортних засобів» (КАСКО). Ця проблема зумовлена тим, що страхові компанії не завжди мають достатні фінансові можливості для задоволення потреб своїх клієнтів. Держава ж,зі свого боку, як регулятор ринку страхових послуг, не впливає на стабілізацію ринку надання страхових послуг. Можливо, якби держава втрутилась у цю справу, прийняла міри за допомогою відповідного закону, то споживачі таких послуг не мали би проблем з виплатами за Договорами страхування наземних транспортних засобів».

1. Яким страховим компаніям варто довіряти?

В першу чергу, подивіться рейтинги страхових компаній. Перед ти, як обрати страховика, ознайомтеся з фінансовими показниками, опублікованими на його сайті. Якщо дані давно не оновлювалися, відразу відмовтеся від послуг такої компанії. Потім перевірте новини компанії, частоту нових пропозицій, наявність відгуків клієнтів. При цьому важливо не кількість захоплених відгуків, які швидше за все написані співробітниками самої страхової компанії, а реакція на них керівництва, контакт з кожним клієнтом і пошук вирішення проблеми. Зателефонуйте в сall-центр компанії і поставте запитання стосовно її пропозицій по КАСКО. Орієнтуйтеся на те, наскільки оператор обізнаний в продуктах СК і чи може він роз’яснити вам суть умов договору. Вам доведеться багато спілкуватися з операторами гарячої лінії, тому краще заздалегідь оцінити якість клієнт-сервісу.

2. Скільки реально має коштувати поліс КАСКО?

Середній тариф по КАСКО становить приблизно 5% на рік від вартості автомобіля. Однак в різних страхових компаніях вартість поліса КАСКО може сильно варіюватися в залежності від марки автомобіля, його зносу, віку водія і стажу водіння, використання автомобіля і навіть регіону, в якому ви проживаєте. На розцінки може вплинути навіть колір авто і салону, в якому його представили. Також на страховий тариф впливають пакетні умови страхування, розмір франшизи і те, на якій СТО передбачений ремонт: гарантійна або рекомендована страховиком. У другому випадку вартість поліса буде вищою, але якщо ви тільки що придбали авто, для якого передбачено гарантійний ремонт у офіційного дилера, немає необхідності переплачувати.

3. Який пакет опцій вибрати в договорі?

У перший варто вибрати повний пакет опцій, щоб повністю протестувати продукт. Обирайте з найменшим списком винятків, щоб передбачити найдрібніші нюанси, коли компанія може не визнати, чи страховим є нещасний випадок, що стався з вами. Тому уважно прочитайте в договорі можливі причини затримок і відмови у виплатах, а також перелік випадків, які не є страховими. Заздалегідь поцікавтеся, як буде, за умовами договору, проходити експертна оцінка збитків та хто евакуює автомобіль, в яких випадках можна обійтися без залучення ДАІ і чи буде вам надано юридичний супровід.

4. Чи можна заощадити на КАСКО?

Переконайтеся, що прорахунок тарифу компанією виходить від ринкової вартості вашого автомобіля. Якщо вас не цікавить повний пакет КАСКО, ви можете відмовитися від будь-якої групи ризиків, вибрати оптимальну пропозицію по ціні і переліку передбачених страхових випадків. Також ви можете погодитися на оплату частини франшизи, що дозволить вам заощадити на покупці поліса. Але в цьому випадку будьте готові до того, що, коли відбудеться страхова подія, компанія не візьме на себе всі витрати, і якусь частину вам доведеться оплачувати самостійно. Пам’ятайте, що, як правило, купуючи КАСКО в комплексі з полісами, ви можете заощадити до 5%.

5. Які оптимальні терміни виплат по КАСКО?

84% клієнтів страхових компаній вже стикалися із затримками виплат. Перед тим, як обрати компанію, уточніть, скільки триває збір документів і в які терміни компанія зобов’язується провести виплату. Прочитайте відгуки інших клієнтів, ознайомтеся з умовами договору. Зазвичай термін виплат по КАСКО в різних компаніях коливається від 14 до 35 робочих днів. До прикладу, у 2015 році СК «ВУСО» впровадила нові стандарти виплат, згідно з якими з моменту звернення до виплати повинно пройти не більше 7 днів. Розрахунок ринкової вартості і ремонту компанія проводить за 2 години, а це означає, що протягом 5 робочих днів після складання страхового акта СК «ВУСО» має провести страхове відшкодування.

Георгій Шабаєв