Уряд Італії позивається до суду, аби захистити автентичність свого бальзамічного оцту, – повідомляє The Guardian. Чи дійде справа до Суду Європейсього Союзу?


Конфлікт між Словенією та Італією зародився, коли перша країна звернулася до Європейської комісії й повідомила, що має на увазі стандартизувати виробництво оцту. Це означає, що країна продаватиме будь-який винний оцет, змішаний зі суслом чи концентрованим фруктовим соком під назвою “бальзамічний оцет”.

Італія стверджує, що ця назва спричиняє загрозу традиційним виробникам італійського міста Модена. Термін “balsamico di Modena” запатентований ще з 2009 року, тож його використовувати можуть лише виробники міста.

Словенія, зі свого боку, вирішила називати “бальзамічним оцтом” будь-який винний оцет із концентрованим фруктовим соком. Саме тому Рим висловив своє обурення й зародив суперечку через географічне найменування.

Захист статусу власної продукції став настільки принциповою справою, що Маріо Драгі зробив її пріоритетною. Італія розцінює наміри Словенії, як загрозу ринку вартістю в мільярд євро. Наразі позов розглядає комісія, що, в разі потреби, передасть скаргу до Європейського суду.

Зазначається, що Італія уже мала схожий скандал із Німеччиною в 2019 році. Рим програв цю справу, відстоюючи назви “aceto” та “aceto balsamico” для продажу власних оцтових продуктів. Тоді суд постановив, що перша назва є загальноприйнятою, а “balsamico” – це прикметник, що характеризує оцет, як продукт з гірко-солодким смаком.

Анна Нечипоренко