Хочете бути успішними? Будьте!

Хобі

Про формули успіху, які стануть у пригоді кожному з нас

Ви молоді духом, амбітні, креативні? Хочете досягнути небачених висот у житті? Думаєте, що стовідсоткової формули успіху не існує? А от зараз ви й переконаєтесь у протилежному.


Майже всім уже обридли нудні поради про те, як теоретично стати успішною людиною. Безглуздим стало повчати й писати, чим є успіх для Homo sapiens. Мовляв, навіщо дарма витрачати час, життя саме розставить усе на свої місця. Проте реальні рецепти фарту існують, і вони допомогли людям із різних куточків планети зробити неможливе. Секрети успіху виводять вчені й психологи, політики й бізнесмени, актори й співаки. Одні досліджують те, яким чином хтось досягнув немислимого, у той час як інші на власному прикладі показують, що чудеса існують, варто лише в них повірити. «Miracle happens»  ця істина працює тут якнайкраще.

 Перш ніж безпосередньо перейти до розгляду формул успіху, звернемося за коментарем до фахівця. Ось що з цього приводу думає психолог Мар’яна Войцег: “Для досягнення успіху основне – вірити в себе, і не лише поставити мету, а й чітко сформулювати шляхи одержання результату. Бажано все розписувати покроково, навіть найнезначніші досягнення. Коли ви бачитимете повну картину перед собою, то, долаючи кожен із пунктів, розумітимете, як рухаєтеся до своєї мети. Не слід нехтувати порадами, передусім успішних людей. Немає однієї формули успіху на всі випадки життя. Кожна ситуація є винятковою. Також варто назавжди забути про такі слова, як-от: не можу, не знаю, не хочу, не буду і не вмію. Вони вам лише заважатимуть. Не звертайте уваги на невдачі й поразки, навіть якщо вони здаватимуться вам дуже серйозними. Не бійтеся ризикувати. Пам’ятайте, що той, хто ніколи не помиляється, нізащо не навчиться їх уникати”.

Формула №1 (радянська)

Успіх = Випадок + Нахабство + Збіг першого й другого

Застосування

Постійний пошук якихось можливостей буде ефективним лише в поєднанні з нахабством, волею чи наполегливістю (називайте це, як забажаєте, головне – отриманий результат). Не бійтеся  невдач! Не помиляється тільки той, хто нічого не робить (перевірено на власному досвіді).

До того ж, американські дослідники змогли науково обґрунтувати, що нахабність і справді є другим щастям. За їхніми словами, ця риса разом із агресією є необхідним елементом успішної кар’єри. А ось інтелігентним і миролюбним людям набагато важче отримати бажану посаду та високу зарплатню. Жорсткі особистості, здатні піти на конфлікт на роботі, в результаті займають вище службове становище та заробляють на 18% більше, ніж конформісти, – показало дослідження. Таким чином, просування кар’єрною драбиною та нахабство стають синонімічними поняттями. Радянська формула успіху сповна себе виправдовує .

Формула №2 (американська)

Успіх у будь-якій справі залежить від трьох факторів:

1) одержання адекватної інформації про навколишній світ;

2) правильної оцінки та обробки отриманої інформації;

3) здатності керуватися цими даними в повсякденному житті.

Звучить занадто складно? Ось вам приклад вдалого застосування формули.

У 1815 році відбулася битва під Ватерлоо. З економічної точки зору це був вирішальний момент. У випадку перемоги французів англійські акції падали, а у випадку перемоги англійців – дорожчали. Знаючи про це, банкір Ротшильд (один із представників відомої родини Ротшильдів) найняв цілу групу людей, які мали першими доставити йому необхідну інформацію. Власне, чоловікові таки повідомили, що англійці перемогли. Тоді Ротшильд побіг на біржу й почав продавати акції, аби створити враження, що він знає… про поразку англійців. Всі це побачили – і теж кинулися продавати. Несподівано Ротшильд змінив тактику й скупив усі продані акції задешево. Згодом стало відомо, що програв все ж таки Наполеон, та було вже надто пізно. Таким чином, володіння інформацією, її аналіз та вміння скористатися в реальному життя зробили й так небідного банкіра ще багатшим.

Неймовірно, але факт.

Формула №3 (теж американська)

  1. здоровий глузд;
  2. знання справи;
  3. впевненість у власних силах;
  4. високий рівень загального розвитку;
  5. здатність доводити розпочату справу до кінця.

 Коротко про те, як вивели формулу.

Працівники Інституту Геллапа вивчали глибинні витоки успіху. Для цього їм довелося проаналізувати позиції й риси характеру 1500 відомих людей США. Дослідники виявили низку загальних особливостей, що зустрічалися в найуспішніших учасників опитування. Їх попросили назвати фактори, які стали запорукою досягнутого. З одержаних відповідей вивели алгоритм. Його дотримання – безпрограшний варіант. Бажане саме попливе в руки охочого.

Нижче подаємо 5 найважливіших.

1. Здоровий глузд

Здоровий глузд є найпоширенішою якістю опитуваних. 61% осіб переконує, що цей фактор став одним із головних у їхній формулі успіху. Для більшості така здатність означає вміння робити оптимальні висновки у вирішенні повсякденних справ. Для цього, переконують багаті й успішні, слід відкинути всі зайві думки і дивитися в корінь проблеми. На думку опитаних, зі здоровим глуздом не народжуються, його в собі розвивають. Одним із найкращих способів є здібність вчитися на досвіді інших людей, а також на власних помилках.

2. Знання своєї справи

Ця особливість є другою після здорового глузду спільною рисою для всіх опитаних. Так, віце-президент однієї з найбільших промислових компаній Америки сказав: «Ніщо так не допомагає в досягненні бажаного, як глибоке знання улюбленої справи. Це знижує можливі ризики та діє як щось на зразок страховки для власних умінь та здібностей. Професійні знання не можна вважати апріорними. Для їх набуття треба надзвичайно багато працювати й навчатися. До того ж, праця над собою продовжується навіть після досягнення найбільших висот. Щоб отримати щось, треба цього захотіти. А здобувши, намагатися всіма відомими й невідомими способами утриматися на завойованих позиціях. Самовдосконалення в питаннях знання власної справи – найкращий для цього спосіб».

3. Впевненість у власних силах

Науково доведено, що успішні люди розраховують здебільшого на власні сили та здібності. Проте ця впевненість не означає усвідомлення власної досконалості. Скоріше навпаки, розуміння особистої недовершеності стимулює людей до сміливих дій за наявності мінімальних ресурсів та відсутності нормальних умов для функціонування. Ця впевненість має на увазі ще силу волі й здатність ставити перед собою чіткі цілі. До прикладу, на думку власника однієї з найбільших бухгалтерських фірм на північному заході США, формула успіху в сфері будь-якої діяльності є не лише гордістю за те, що робиш. Це ще й мужність і витривалість пожертвувати тією кількість часу, яка стане  необхідною для досягнення поставленої мети.

4. Високий рівень загального розвитку

Ця умова є чи не найнеобхіднішою для того, аби стати відомим, успішним і знаменитим. Здатність включає в себе не лише високий рівень загальної ерудованості індивіда, а й уміння швидко опановувати складні концепції та уміло аналізувати отримані результати. Науковці також визначили, що базовими елементами загального розвитку є вміння систематично читати й писати та мати у своєму багажі великий словниковий запас. Наприклад, за рік, що передував дослідженню, кожен із опитаних мільярдерів прочитав у середньому 19 книг, причому 10 із них не належали до надбань художньої літератури. Зазвичай вони стосувалися бізнесу, економіки і тайм-менеджменту. Мають успіх також твори, присвячені життю й діяльності видатних комерсантів минувшини.

5. Здатність доводити розпочату справу до кінця

Приблизно ¾ успішних людей вважають себе «надзвичайно дієвими» під час виконання поставлених завдань. Усі вони погоджуються, що стати тими, ким їм доводиться бути зараз, надзвичайно допомогли три фактори: організаторський талант, хороші робочі навички й старанність. Багатії називають їх якостями, що повинні жити в кожній людини, яка хоче розпочати нове життя. Один професор фізики навіть склав свою формулу успіху, що складається з наполегливої праці та здатності встановити для себе її оптимальний ритм. Він зізнається, що працює більше 100 годин на тиждень і завжди доводить розпочаті справи до кінця. У цьому, на його думку, й полягає секрет успішності.

Крім п’яти перерахованих, існують ще й інші фактори успіху. До них належать такі як: вміння керувати людьми й робочим процесом, творчий потенціал і креативність, встановлення хороших взаємовідносин з колегами і, звісно, удача. Без останньої, як тут не крути, не обходиться ніщо. Проте здоровий глузд, знання власної справи, впевненість у своїх силах, високий рівень розвитку й здатність доводити розпочату справу до кінця відіграють найважливішу роль. Якщо розвивати в собі ці риси, то невзабарі той час, коли й ваше ім’я почне красуватися на сторінках чергового довідника з історій життя відомих та успішних.

Формула №4 (Альберта Ейнштейна)

Важко в це повірити, але Альберт Ейнштейн сформував навіть математичну формулу успіху (оце так людина!)! Рекомендуємо дуже уважно ознайомитися з нею. І неважливо, любили ви колись математику чи зустрічалися з нею лише в страшних снах. Запевняємо: це найважливіше математичне рівняння, яке ви коли-небудь бачили в своєму житті.

Ейнштейн сказав: «Якщо У – це успіх, то його формула така:

У = Р + О + М , де

Р – робота;

О – опочинок (відпочинок);

М – це твоє вміння мовчати (мовчання – золото)».

У Ейнштейна, без сумнівів, було чудове почуття гумору. Тепер розглянемо три змінні окремо:

1. Робота. Учений був справжнім трудоголіком, який дав суспільству і сучасній науці набагато більше, ніж будь-яка інша людина свого часу.

2. Відпочинок. Ейнштейн, звісно, не працював по 24 години на добу: навпаки, він завжди знаходив час для розваг і відпочинку. Звичайно, його уявлення про те, як треба відпочивати, можуть відрізнятися від ваших, але це зовсім не означає, що ідея науковця не працює.

3. Вміння мовчати. Найпікантніша частина формули полягає у банальному вмінні тримати язик за зубами й за допомогою мінімальної кількості фраз висловити максимум інформації (а це вже своєрідне мистецтво).

Формула №5 (знову американська)

Ця формула успіху свідчить: навіть найбідніша людина може за допомогою наполегливої праці й таланту заробити мільйон. Для її позначення існує такий термін, як «селф-мейд-мен», тобто людина, яка зробила себе сама. У реаліях США таких щасливців було чимало.

Так, легендарний фінансист та інвестор Джордж Сорос особливого представлення не потребує. У дитинстві та юності майбутній багатій відкладав кожну копійку. Він закінчив престижну Лондонську школу економіки, паралельно підробляючи залізничним вантажником та офіціантом.

У 1956 році Сорос перебрався до США, де працював у кількох інвестиційних фірмах. В одній із них він навіть дослужився до посади віце-президента. Після запуску низки офшорних інвестфондів, чоловік разом із колегою Джимом Роджерсом заснували власну інвестиційну фірму. Фонд починався з суми в 12 мільйонів доларів (невідомо, скільки з цих грошей належало особисто Соросу), а з часом виріс у багатомільярдного гіганта Quantum Fund. Статки відомого бізнесмена нині налічують більше 9 мільярдів доларів.

Проте для того, щоб стати мільярдером, не обов’язково бути бізнесменом. Англійська письменниця Джоан Роулінг яскравий тому приклад. Завдяки своїм книжкам про юного чарівника Гаррі Поттера, жінка сьогодні володіє статком в один мільярд доларів. Проте на світанку творчості матеріали авторки відмовлялася публікувати низка видавництв. А перший англійський гонорар жінки за роман про Поттера склав менше 2 500 американських доларів. Однак уже через рік права на збут книг у США придбали за 105 мільйонів доларів. Із тих пір Роулінг продала вже близько мільйона її екземплярів по всьому світу. Вона єдина письменниця, що потрапила до списку мільярдерів журналу Forbes.

Ще одна пані, яка власноруч заробила свої нинішні 2,5 мільярди доларів, – королева американського телебачення Опра Вінфрі. Виросла майбутня зірка екрану в бідності й напівголоді та атмосфері небаченого насильства й жорстокості. Навчалася Опра дуже добре, оскільки щосили прагнула вирватися з того соціального дна, в якому народилася й зростала. Для цього вона навіть брала участь у численних конкурсах краси та ораторських турнірах, де неодноразово перемагала. Пізніше Вінфрі закінчила університет штату Теннесі й стала першою темношкірою ведучою новин на кабельному каналі WLAC-TV. У 29 років жінка вела прямі ефіри на ранковому телевізійного шоу в Чикаго, яке згодом стало знаменитим під назвою The Oprah Winfrey Show. Мільйонерка в 32 роки, Опра створила власну студію Harpo Studios для знімання фільмів і телешоу. Серед інших проектів Вінфрі можна назвати кабельний канал для жінок Oxygenе. У 2007 році його продали NBC за  925 мільйонів доларів.

Ну як, зацікавилися? Бажаєте перевірити ефективність формул? Тоді не гайте ані хвилини! Але пам’ятайте, досягнення успіху – справа тонка й жодна з формул не допоможе тим, хто чекає лише на манну небесну.

Хочете бути успішними? Будьте ними!

Юлія Лучик