Книга у новому форматі

Культура

Не так давно у Києві з’явилося ноу-хау. Попри те, що піар-кампанія не «гриміла» на всю столицю, ця новинка вже стала популярною. Та все ж ще не всі чули і знають про проект «Knigli».


Як кажуть автори нового всеукраїнського проекту, кніглі – це абсолютно читабельна книга, яка оснащена лупою. Остання може слугувати як предметом інтер’єру, так і доповненням до старої улюбленої книги.

Людину завжди можна пізнати по тих книжках, які вона читає. Так вважають творці проекту. Це молодь з креативними думками і неординарним мисленням, що хоче розвивати культуру своєї країни, і надавати їй нового, сучасного вигляду.

Що ж являє собою така книга-постер?

По своїй суті вона дійсно виглядає наче постер, адже висить на стіні. Приміром, візьмемо кніглі з однойменною назвою «Майстер і Маргарита» Михайла Булгакова. Весь роман можна прочитати на постері формату А2 за допомогою лупи, яка продається у комплекті. Якщо дивитися здалеку – то бачиш чорно-білу картинку (у даному випадку – впізнаємо Воланда, Коров’єва і Бегемота які ідуть по Патріарших ставках) і це все – текст! Такий ефект досягається за допомогою використання шести відтінків сірого кольору.

«Сначала готовится непосредственно текст, потому что он изначально идет массивом, то есть полностью заполняет лист. Он же является основой для рисунка. В каждой книжке у нас используется до шести градаций серого цвета для лучшего воссоздания передаваемой картины» – розповідає Дмитро Костирко, один із ініціаторів проекту.

Кніглі – це виключно український продукт. Усі комплектуючі виготовляються лише в нашій державі. Лупи, наприклад, доставляються з Одеси, папір київський, планочки для книг зі сходу. Збирається готовий продукт докупи уже в головному офісі.

Зверху і знизу плакат втискується у пластмасові планочки з підвіском на верхній – щоб можна було легко розмістити на стіні.

А от щодо своїх ексклюзивних друкарських станків – автори проекту не кажуть нічого, лише лукаво усміхаються – «авторська таємниця».

Яку літературу друкують кніглі?

В основному класику. Є як іноземна (Ернест Хемінгуей «Свято, що завжди з тобою», Марк Твен «Пригоди Тома Соєра», Жуль Верн «Навколо світу за 80 днів», Антуан де Сент-Екзюпері «Маленький Принц» та багато іншого), так і українська (Тарас Шевченко «Кобзар», Іван Котляревський «Енеїда», Михайло Коцюбинський «Тіні забутих предків»…). Із сучасних є Оксана Забужко та Юрій Андрухович. Окрім цього є «Одісея», число Пі, розкладене до 165000 знаків після коми та Конвенція ООН, яку зовсім скоро можна буде прочитати на восьми мовах.

Останнім часом автори проекту почали випускати футболки, на яких можна прочитати афоризми Григорія Сковороди і Марка Твена (теж за допомогою лупи).

Творча команда Кніглі складається буквально з кількох працьовитих і креативних людей, яким подобається те, чим вони займаються. Майстерня являє собою декілька абсолютно різних кімнат, такий собі міні-музей новітньої творчості. Єдине, що об’єднує все це різноманіття смаків і декорацій – це фотографії, якими заповнені всі вільні місця на стінах, столах, і навіть підлозі (тому якщо доведеться почекати зустрічі з представниками проекту – нудьгувати однозначно не доведеться). Саме звідти на полиці вітчизняних книгарень потрапляють незвичайні книги-постери.

Основна функція кніглі – декоративна. Кожна книга-постер є повноцінною ювелірною картиною. Сам текст оформлений у вигляді оригінального зображення до книги. Засновники проекту намагаються прищеплювати любов до читання молодому поколінню. Це чи не найкращий подарунок творчій людині. Особливо, якщо вона любить читати.

Проект є комерційним, але має на меті стати соціальним для того, щоб розвивати літературні смаки українського населення. Щоб цього досягти, постери у ще більших форматах будуть друкуватися і поширюватися на вулицях, для початку столиці, а потім і по всій країні. Для початку «кніглі» можна буде читати на автобусних зупинках, що принесе незрівнянно більше користі, ніж звичайне спостерігання за автівками і людьми.

«Кніглі» вже побували на виставці у Лейпцигу, де їх зустріли із величезним зацікавленням. Проте автори проекту зупинятися на цьому не планують, адже українці – читають! І читають багато.

«Главное – не останавливаться! Я горжусь нашим украинским продуктом, созданным с нуля. И верю, что «книгли» будут успешны во всех проявлениях» – каже Ганна Біла, одна з творців проекту.

Щедрінова Анастасія
Якубенко Анастасія