Мистецтву потрібно вчитися

Хобі

Популярність творчих професій зростає з кожним роком. Сучасне покоління живе у світі, де елітою суспільства вважають відомих художників, музикантів, акторів тощо. З великими амбіціями, вони прагнуть реалізуватись і здобути успіхи. Дійсно вартих уваги шкіл та університетів не так вже й багато, тому, до Вашої уваги топ-10 найкращих навчальних закладів із творчих дисциплін.


Незалежно від економіки, випускники художніх шкіл завжди мали проблеми з високою конкуренцією. Наявність іменитого навчального закладу у своєму резюме – говорить про вміння людини і є хорошим поштовхом для роботи на ниві творчості. Окрім того, випускники хороших закладів мистецтва мають досвід роботи з численними гранями творчості, володіють різноманітними техніками, яких навчають в авторитетних інституціях. Ще одна причина — новітній інструментарний комплекс, студенти мають можливість бути присутніми на найвизначніших подіях в світі мистецтва, факультети таких шкіл та університетів часто організовують зустрічі з найбільш шанованими творчими постаттями реалізованими в бізнесі та з майстрами своєї справи у професійній сфері. Ці коледжі не лише навчають якісно виконувати свою роботу, але й відкривають розкішні перспективи для працевлаштування у майбутньому.

10. Раскінська школа малювання та образотворчого мистецтва — Оксфордський університет:
Цей мистецький коледж пропонує трирічний курс бакалавра для роботи в студії з їх однолітками з інших курсів Оксфордського університету. Оксфорд прагне розкрити та знайти у своїх студентах самостійних, зрілих мислителів із власним та унікальним поглядом на сучасне мистецтво. Амбіції, стимулююча атмосфера мотивує студентів на навчання. Коледж побудував сильну структуру та базу, щоб використовувати кращі ресурси школи, які включають в себе групову взаємодію та тет-а-тет з відомими гостями школи та вчителями університету.

9. Центральний коледж мистецтва і дизайну імені Святого Мартіна (CSM):
CSM є об’єднанням художнього коледжу і культурного центру, який надихає і водночас розбурхує творчу наснагу своїх студентів за допомогою талановитих співробітників. Він готує бакалаврів, магістрів та науковців. У коледжі викладають фахівці в області мистецтва в супроводі асоційованих викладачів. Бібліотека CSM користується неймовірною популярністю за рахунок своєї великої та різноманітної колекції книг і періодичних видань з мистецтва, дизайну, моди і культури, а також величезну колекцію DVD-дисків, які студенти можуть брати в оренду або дивитися на телевізорах бібліотеки.

8. Художній інститут Чикаго:
Всесвітньо відомий коледж пов’язаний з відомим музеєм, у якому можна помилуватися мистецтвом Американської готики Гранта Вуда. Освіта коледжу різноманітна; заклад поєднує в собі навчання в студії традиційними способами, тобто вплив на моделювання фігури і роботи на ткацьких верстатах. Студенти також можуть скористатися оновленим устаткуванням, наприклад, комп’ютером деревообробних маршрутизаторів. Навчальний персонал — це реалізовані фахівці, які знайомі з багатопрофільною навчальною програмою інституту і є справжніми майстрами своєї справи. Дисциплінарна система інституту також дуже організована, студенти мотивовані та налаштовані вивчати не тільки профільні предмети, але й брати участь у різних майстер класах та спеціальних курсах. Усі набуті знання будуть впливати на їх навчання та оцінки. В атмосфері, яка вимагає напруженої роботи та пошуку інновацій, студенти вчаться щохвилини, розширювати межі своїх знань та світогляду.

7. Університет Париж-Сорбонна (Париж IV):
Цей престижний художній заклад є чудовою основою для занурення у вивчення літератури мистецтва, гуманітарних і соціальних наук. Університет славиться своєю багатою культурою і традиціями, а також його досвідченими дослідниками і співробітниками, які розробляють наукову репутацію університету шляхом їх регулярного внеску в публікаціях та наукових роботах. Адаптація до останніх досягнень, підтримка умов вільної думки і самовдосконалення допомагає студентам прогресувати у своїй галузі. Відділ культури університету прагне зробити його культурним центром в Парижі, підтримуючи участь студентів у майже сотні подій, таких як концерти, зустрічі, дискусії, виставки, прогнози і уявлення, які привертають велику громадську участь. Студенти отримують допомогу в різних формах їх діяльності, від фінансової до технічної сторони. Семінари, організовані Департаментом (як традиційні, так і оригінальні авторські) мають намір відточити таланти кожного учня.

6. Національна Академія мистецтв Осло:
Найбільший коледж в Норвегії для творчих студентів має 550 аудиторних місць, в ньому працює 200 викладачів і додаткові 900 вчителів-гостей та інших вчителів із короткостроковими контрактами. Кожен співробітник має лекції та є відомим працівником у своїй галузі. Наразі розробляються 24 програми для дослідження на факультеті театрального мистецтва, створення відділу дизайну, візуальних мистецтв; розробка чотирьох підрозділів Академії. Національна Академія спонсорує культурні заходи в різних сферах, які привертають увагу громадськості до інновацій коледжу.

5. Единбурзький коледж мистецтв:
Коледж має міжнародний статус, як один з найбільш процвітаючих коледжів мистецтва в Європі, з програмами, призначеними для студентів, аспірантів і науковців. Це сприяє розвитку нових теорій мистецтва, архітектури, дизайну та інших дисциплін у суміжних сферах. Талановиті студенти можуть проявити свої здібності на багатьох виставках, які мають велику аудиторію відвідувачів. Наприклад, Единбурзький коледж мистецтв оцінив Fashion Show як культурну подію столиці, оскільки у підготовці взяли участь дизайнери, художники та архітектори. Й до цього видовища також долучались студенти.

4. Дюссельдорфська академія мистецтв:
Одна з найкращих художніх шкіл в Німеччині, підходить для еліти та виховує еліту, як це відчувається зі шкільного кредо: “Для наших студентів лише найкраще.” Тут пропонують студентам такі факультети для вивчення: кіно, відео архітектуру, скульптуру, образотворче мистецтво, живопис та фотографію. Семінари проводять досвідчені викладачі, які надихають студентів виконувати надскладні завдання. Курс живопису вивчається дуже детально, студентам дається можливість практично і теоретично заглиблюватись в спектр понять живопису під керівництвом талановитих художників. В Галереї Академії завжди проводяться виставки студентів та відомих художників. Дюссельдорфська академія мистецтв присуджує стипендії кращим студентам. Відомі міжнародні художники, такі як Томас Попит, Йозеф Бойс, і Андреас Гурскі є одними із шанованих випускників коледжу.

3. Каліфорнійський інститут мистецтв:
Створений відомим дуетом Уолт і Рой Дісней, це перший коледж в США, який готує бакалаврів та аспірантів з образотворчого мистецтва. Студенти реалізують свій потенціал, крізь участь у численних програмах. Коледж відомий своєю люб’язною атмосферою єднання, студенти з усіх спеціальностей спілкуються в одній будівлі та взаємодіють між собою, що є вигідним, особливо для побудови бізнес-контактів. Акцентується увага на результаті, якості й розвитку в професійній галузі. Класи малі, що допомагає персонілізувати увагу викладача та приділити час кожному студенту.

2. Школа Дизайну Род-Айленд (RISD):
Попит на випускників RISD очолює списки омріяних робітників у США. Найвідомішим випускником є Сет Макфарлейн, творець мультсеріалу «Family Guy». Студенти можуть обрати собі спеціалізацію бакалавра за категоріями проектування, архітектури, образотворчого мистецтва та художньої освіти. Школа пропонує різні програми, лекції, екскурсії, виставки, семінари та можливість публікацій. А найбажанішою є магістерська програма в галузі образотворчого мистецтва, де студенти можуть спеціалізуватися в діапазоні предметів, таких як вивчення скульптури, фотографії, графічного дизайну і т. п. Школа Дизайну Род-Айленд — це добре обладнані класи, просторі студії, досвідчені викладачі. На території кампуса RISD є дивовижний музей мистецтва, присвячений мистецтву освіти.

1. Королівська академія мистецтв:
Цей коледж у Великобританії пропонує одні з найбільших досліджень в галузі мистецтва та дизайну, і має найстарішу студію малювання в країні. Студенти навчаються з видатними художникам, теоретиками і практиками мистецтва. Дослідники можуть зануритися в різні середовища мистецтва, як живопис, цифрові засоби масової інформації, монтажу і погодинного мистецтва; студент може спробувати нову технологію, наприклад, цифрові медіа на робочих станціях. Цей коледж виключно для найталановитіших, оскільки кількість місць дуже обмежена.

Олена Данилюк