Незручна краса чи здоров’я ніжок

Здоров'я

Жінки завжди хочуть виглядати бездоганно і не шкодують на це ані сил, ані коштів. Вони готові терпіти увесь день болі в ногах для того,  щоб оточуючі заздрили новеньким туфлям, які гарно підкреслюють стрункі ніжки. Але гарні ноги – це ті, які є здоровими. Лише зручне взуття може підтримувати їх здоров’я. Отож, вчимося підбирати його правильно.


Наші дороги не для підборів

Кожен день ми проживаємо у шаленому ритмі. Біжимо, щоб не запізнитися бодай на хвилину, штовхаємо перехожих та навздогін їм кидаємо слово «вибачте». Мимохідь дивимось на своє відображення у вітринах, щоб оцінити свій зовнішній вигляд. Усі ми, особливо молоді дівчата, прагнемо гарно виглядати. Для цього нам не шкода ні часу, ні коштів, ні навіть власного здоров’я! Тільки нам відомо як це іти вулицею, приховуючи біль у ногах за безтурботною усмішкою. Краса потребує жертв, але варто задуматись до яких наслідків це може призвести.

Модельну ходу ми можемо продемонструвати лише у приміщенні. Тут ми впевнено відчуваємо рівну поверхню під ногами, чого не можна сказати про вулицю. Тротуари, ніби для їзди з перешкодами, тільки пішки. Там горбик, а там ямка, і як оте все обминути так, щоб взуття і ноги залишились цілими? Кожного дня один і той самий маршрут, а вдало його пройти не вдається.

Чого варте, скажімо, дівчині у новеньких туфлях пройти хоча б сто метрів на дванадцятисантиметрових каблуках. У її думках лише одне: тільки б не спіткнутися та не встряти каблуком у щілину між плиткою. А при цьому потрібно ще й осанку тримати. Добре, коли все обходиться без прикрих випадків. Але може трапитися й таке, що дівчина, не втримавши рівноваги чи послизнувшись, падає додолу. Ламаються підбори, але набагато гірше, отримати травму.

Але ж виглядати так само гарно можна і без цих страждань. На щастя, сьогодні ми маємо великий асортимент красивих, зручних видів взуття на будь-який смак. Воно не сковує твої рухи та додає впевненості.

Підбираємо взуття під погоду

У день погода дарувала нам яскраві, ще теплі промінчики сонця, а під вечір вже відчутний холод, який пробирає тебе до кісток і ти стримуєшся, щоб не тремтіти. Звичайно, тоненькі панчохи, яскрава легенька сукня та черевики на високих каблуках, не зовсім підходять для такої пори року та часу доби. Спробуй у такому вигляді діждатись автобуса, а тоді проїхати в ньому, ледь-ледь втримуючись на ногах. Виходячи з нього, хочеться виглядати так само гарно, а не відчувати дискомфорт.

І ти вже мрієш якомога швидше зайти до своєї кімнати та скинути нарешті це взуття. Стомлені та набряклі ноги прагнуть відпочинку. І ти даєш їм насолодитися цим аж цілу ніч, до наступного ранку, щоб знову закувати їх у кайдани.

Зима багата снігами та любить лякати нас ожеледицями. Не взувати ж на таку погоду високі і тонкі шпильки. У такому взутті ви ризикуєте й кроку не ступити, а якщо й ступите, то закінчитись це може не найкраще для вас. На зиму краще обирати для себе тепле, зручне, а головне стійке взуття. Воно має бути без підборів, а ще краще, не на тонкій підошві, щоб ноги не так замерзали. Потрібно обирати шкіряне взуття: його й доглядати легше і прослужить довше. Чого не можна сказати про замшеве: дуже багато з ним мороки.

Весна приходить на зміну білосніжній зимі і вітає нас таненням снігу та калюжами. На таку погоду краще обирати резинові чоботи, які користуються популярністю серед молодих дівчат. Вони і стильно виглядають (можна обрати з будь-яким малюнком), і допоможуть зберегти ноги сухими. Таке взуття стане у нагоді і в осінні дощі. Коли поступово теплішає можна переходити на балетки, лодочки, кеди, кросівки, босоніжки на низькій підошві – це саме те, в чому ти будеш почувати себе комфортно кожного дня. Високі підбори ми радимо взувати лише на якісь заходи, де не потрібно постійно перебувати у русі, а можна посидіти та дати перепочити ногам.

На даний момент існує велика кількість взуття різного виду. Та в першу чергу потрібно дивитися на його якість.

Проблеми ніг, спричинені взуттям

Учені з Американського ревматологічного коледжу з’ясували, що носіння взуття на високих підборах може сприяти розвитку захворювань суглобів у майбутньому. Тож варто ретельніше ставитись до його вибору.

Насамперед, це – втома ніг. Та якщо вона може пройти досить швидко, то наступне захворювання може залишитися з вами на все життя. Мова й де про варикозне розширення вен (це збільшення вен, зміна їхньої форми і зменшення еластичності). Із такими проблемами ніг як натоптиші та мозолі стикається майже кожна дівчина. А тоді їм соромно показати свої ніжки на пляжі. Тісне взуття ускладнює кровообіг. Від взуття на високих підборах з’являються набряки та біль в ногах. Такі симптоми не потрібно залишати непоміченими, а приступити до лікування. При набряку можна використовувати спеціальні мазі. Що стосується мозолів, то наклеювання пластиру допоможе, коли рана ще не дуже велика і не болісна. Але коли уже навіть пластир не допомагає, то варто змінити взуття на таке, в якому би болючі місця були відкритими та дихали

Ще один спосіб позбутися болю в ногах можна за допомогою теплої ванночки та масажу ніг. Після цього змастити ноги кремом й дати їм відпочити.

При виникненні затяжних захворювань ніг потрібно звертатися до лікаря, там вам нададуть професіональну допомогу.

Поради щодо вибору взуття

Для того, аби ви носили взуття із радістю, а не з болем, треба відповідально віднестись до його вибору. Головне підібрати правильний розмір: щоб і не випадала нога, та, щоб і не стискалася. Приміряти взуття варто на обидві ноги, адже вважається, що в кожної людини одна із ніг має трішки більший розмір. Примірявши його, потрібно пройтися в ньому, щоб відчути, чи нога знаходиться «на своєму місці». Взуття має підходити не тільки по довжині, а й по ширині. Краще підібрати для себе таку модель, в якій би пальці ніг були не стиснутими.

Та якщо ви вдома, ще раз примірявши щойно куплену пару взуття все ж таки зрозуміли, що це не ваше, ви завжди можете звернутися до магазину з проханням обміну.

Що обирає молодь

Серед опитаних мною дівчат від 17 до 20 років 90% надають перевагу зручному взуттю без підборів. «Кеди ношу. Ненавиджу підбори. Не розділяю думку тих, хто вважає, що вибір взуття впливає на увагу до тебе з боку протилежної статі. Тобто якщо взуєш каблуки, то ти одразу крута дівчина і всі тебе «зацінять». Мій досвід доводить зовсім інше, чи то мені хлопці такі неправильні трапляються», – таку думку висловила студентка третього курсу Марина. А прихильниця високих підборів, Юлія, так обґрунтувала свій вибір: «Взуття здатне робити тебе вищою і стрункішою, тобто створювати ілюзію ідеальної дівчини». Анастасія ж вважає, що «це наша доля мучитися і носити ці каблуки!». Що стосується хлопців, то, судячи з їхніх слів, взуття, яке носять дівчата не має для них ніякого значення. «Головне не що на дівчині, а сама вона», – заявив Верхолюк Василь.

Тоді виходить, що не потрібно на незагоєні рани на ногах від вчорашньої вечірки взувати знову ті ж самі незручні туфлі. Краще прикрасити ніжки зручним, хоч і не дуже модним взуттям, це дасть вам змогу вільно рухатися. Таку дівчину точно не пропустить жоден хлопець.

Коментар

Лікар-ортопед вважає найбільш оптимальними підбори 3-5 см. Якщо ходити у взутті з дуже високими підборами, то навантаження відбувається тільки на передню частину стопи, отже вся вага тіла падає на пальці. Тоді з ними виникають проблеми такі як «шишка» (як кажуть у народі) на великих пальцях.

Не варто забувати, що ми – майбутні матері. А хто ж попіклується про наше здоров’я крім нас самих. Про майбутнє варто думати уже сьогодні.

Наталія Юраш