Якщо ви із захопленням спостерігали за сюжетом фільму про фабрику ласощів Віллі Вонки то точно любите солоденьке. Кожна країна славиться власним десертом і ми залюбки вас з ними познайомимо.


Бельгія – країна шоколаду

Ви певно не раз чули про легендарний бельгійський шоколад. Ті, хто жодного разу його не куштував, можливо, й не зрозуміють такого ажіотажу навколо такого простого на перший погляд десерту. Однак, якщо вам все ж таки вдалося спробувати бодай шматочок справжнього бельгійського шоколаду – ви не забудете його неповторний смак. Все це завдяки тому, що при приготуванні плиток щастя використовується 100% масло какао, завдяки чому шоколад відповідає найвищим стандартам якості.

Одна з найбільших фабрик з виробництва шоколаду Barry Callebaut Group знаходиться саме у Бельгії. А кожен бельгієць з’їдає приблизно 6 кг шоколаду на рік. Найкращим сувеніром з Бельгії є плитка натурального шоколаду або відомі цукерки праліне та трюфель, що полюбляють ласуни по всьому світу.

А у чарівному містечку Брюгге, що на Північному Заході, можна знайти безліч «шоколадних» крамничок та навіть музей шоколаду «Choco Story».

Макарун, макарон, Макрон? Або десерти Франції

Месьє та мадемуазель, до вашої уваги представляємо десерт, що є більш французьким за сам круасан – Його Величність макарон. Неймовірно ніжний кондитерський виріб, що просто тане у роті є незмінним символом Франції вже протягом 6 століть. Щоправда, суперечки з приводу того кому має належати десерт і сьогодні лунають між самими французами та італійцями. Воно й не дивно, адже десерт вперше був приготований з нагоди весілля італійки Катерини Медічі та короля Франції Генріха ІІ.

Сьогодні макарони готують чи не у кожній країні світу, однак, найвідоміша кондитерська з цими тістечками Ладурі знаходиться у Парижі, звідки вона розрослася мережею люксових десертів по всьому світу. Хрустке крихке мигдальне печиво, що поєднується із безліччю різноманітних начинок (від блакитного сиру до абрикосового конфі) обожнюють як місцеві так і туристи. Обов’язково спробуйте ніжний солодкий макарон, коли будете у Франції, він точно підкорить ваші серця та рецептори.

Медовий присмак Туреччини

Хрустке листкове тонке тісто, трохи горіхів і неймовірна кількість медового сиропу, цукру та масла… це все відносить нас трохи на Схід до берегів сонячної Туреччини. Ця країна славиться безліччю різноманітних десертів, що індивідуальні для кожного регіону. Пішманіє, лукум, кюнефе, хельва та звісно баклава, що є найвідомішим смаколиком східної красуні.

Рецептів приготування баклави так само безліч як і рецептів борщу – кожен відрізняється в залежності від господині. Спільним для усіх є тонке тісто, мед, масло та цукор, а тому забудьте про дієти та дайте своєму організму вдоста насолодитися цим поєднанням. Баклава з шоколадом, фісташками, мигдалем, волоським та лісовим горіхами, квадратна, трикутна, трубочкою, ромбиком… різноманіття форм та начинок просто вражає.

Термін зберігання десерту досить великий за рахунок методу його приготування та способу зберігання, тому ви сміливо можете привезти додому декілька солодких медових ласощів, аби передати близьким свої спогади про Туреччину. Подібним до баклави є не менш цікавий десерт – кюнефе. Тонка локшинка з тіста катаїфі смажиться на металевій круглій тарілці, у якій потім подається, а між двома шарами таких «локшинових» коржів кладуть шар козячого сиру. Потім десерт заливається солодким сиропом та подається із фісташковою крихтою. Поєднання солодкого хрусткого «тіста» із солоним розплавленим тягучим сиром не лишає осторонь жодного гурмана.

Не звичайне варення з Греції

Перебуваючи у Греції ви точно насититеся морепродуктами та оливками, але що ж вам запропонують на десерт? Забудьте про запозичені чізкейки, баклаву та тірамісу. Справжні греки просто обожнюють варення з овочів. Звучить не дуже солодко, однак насправді це просто неймовірно смачно. Греки готують варення з оливок, моркви, баклажанів та помідорів. Як би дивно це не було для нас, так звично і буденно це є для греків. Найпопулярнішим є томатне варення, яке готують з різних сортів помідорів залежно від регіону зростання.

Часто у такі солодкі баночки додають горіхи та цитруси для поглиблення смаку. Туристи просто шаліють від самого факту існування таких солодощів і відклавши сумніви купують овочеве варення для дегустації. А вже відкривши банку, з певною часткою скептицизму, куштують та жалкують, що придбали так мало, адже це неймовірно смачно. До речі у сувенірних лавках часто проводять дегустації таких продуктів, тому не соромтеся й куштуйте, щоб потім не шкодувати про непридбані смаколики.

Святкова випічка Італії

Коли ви їдете до Італії то точно куштуєте тірамісу. Цим вже нікого не здивуєш, хоч би яким смачним цей десерт не був. Відкинувши банальний варіант розвитку меню вашої подорожі, пропонуємо вам скуштувати італійську випічку – панетоне. Цей десерт готують на великі свята, а особливо популярний він на Різдво. Здобна випічка готується у формі хреста або кола.

Головною особливістю панетоне є тісто. Оскільки десерт готується із борошна з високим вмістом білку тісто має змогу набиратися повітрям, що надає йому легкої волокнистої структури. Панетоне ніби тане у роті, залишаючи після себе шалений аромат. Часто до тіста додають цукати, апельсинові шкірки, шоколадні краплі або ж до готового виробу кладуть начинку з крему або шоколадної пасти. Верхівку ж панетоне прикрашають мигдальними пелюстками і цукром.

Випічка неймовірно запашна та ніжна. Готують панетоне досить довго, аби тісто набралося повітря, однак це й робить його таким чарівним. А придбати готові вироби ви зможете перед Різдвом, Новим Роком або замовити у будь-якій італійській пекарні. Самі ж італійці називають панетоне святковим хлібом, який прийнято дарувати рідним та друзям, а сімейні рецепти страви передаються поколіннями. Ви ж обов’язково скуштуйте цей святковий хліб перебуваючи в Італії, аби розділити дух справжніх італійських святкувань.

Пам’ятайте, кожна країна сприймається нами не лише як туристичний об’єкт. Для того, щоб відчути себе місцевим достатньо просто «скуштувати» її на смак.

Анна Тарасенко