Особливості дизайну окремих приміщень

Хобі

Кожне приміщення Вашого будинку має своє призначення, у кожному з них Ви займаєтеся певними справами. Відповідно, у кожній кімнаті має бути така енергетика, яка б налаштовувала на потрібну хвилю, додавала б енергії. Вдалий мікроклімат залежить від дизайну кімнати: правильного вибору меблів, певної кольорової гами, освітлення тощо. Саме про те, як вдало оформити кожну кімнату Вашої оселі, Ви зможете дізнатися в цій статті.


Коридор: квартирна увертюра

Коридор – це вже не вулиця, але ще й не житлове приміщення. Незважаючи на це, він теж потребує облаштування не гіршого, ніж інші кімнати оселі. Важливо зробити коридор затишним і зручним, щоб речі, які ми там залишаємо кожного дня – капелюшки, парасольки, торбинки, верхній одяг – «почували» себе як удома. Не варто забувати, що гості, які завітають до Вашої квартири, передусім звернуть свою увагу на коридор. Саме тому це приміщення треба зробити цікавим, аби підготувати Ваших знайомих до подальшої подорожі «новими територіями». Коридор, ніби увертюра, має задати тон усьому творові. 

Впевнено можна сказати, що більшість із нас далеко на в захваті від своїх коридорів. Іноді складається враження, що архітектори, які задумали проект будинку, навмисне зробили це приміщення максимально незручним. А як інакше можна пояснити той факт, що у коридорі в більшості випадків тісно та темно?  Розглянемо способи, які можна застосувати, аби розширити його візуально.

Якщо у вас коридор-тамбур, то головною вашою проблемою є тіснота. Не вдаючись до радикальних дій,  наприклад, до перепланування приміщення, маленький коридор можна розширити хоча б візуально. Для цього треба дотримуватися певних правил. По-перше, варто уникати великої кількості декору, дрібних деталей та предметів. По-друге, меблі у коридорі мають бути неглибокими, без виступів і мати розсувні дзеркальні панелі (щоб при відчиненні дверей не загороджувати вільний простір). По-третє, рекомендовано надавати перевагу невеликим оригінальним поличкам та вішалкам, які будуть займати небагато місця й водночас стануть декоративною прикрасою. 

Якщо у вас довгий та вузький коридор, то вдалим виявиться поділ приміщення на дві зони: вхідну та вестибюльну. Це можна зробити, покривши підлогу різними матеріалами. Для вхідної зони оптимальним рішенням буде покриття з керамічної плитки, яка б переходила в лінолеум чи паркет у вестибюльній зоні. Для такого розділення можна також використовувати різницю у кольоровому оформленні приміщення. Оригінальним варіантом буде виділення вхідної зони завдяки різниці в рівнях підлоги – її треба підняти на декілька сходинок вверх від поверхні вестибюльної зони та трохи звузити прохід.

Якщо ж немає бажання чи можливості робити перепланування, можна, як і в першому випадку, збільшити кімнату візуально. Для того, щоб біля входу виникало відчуття «купання у світлі», зробіть у коридорі яскраве освітлення. Не використовуйте темні тони, ідеально будуть виглядати холодні відтінки. Дуже добре розширять кімнату декілька дзеркал від підлоги до стелі. З меблів для такого коридору можна обрати плоскі однотонні шафи для одягу та взуття, відкриті оригінальні вішалки та невеликий столик для телефону. 

Вітальня: і собі, і людям

Якщо ви поцікавитеся в дизайнерів, яка з кімнат найяскравіше відображає художні смаки, особливості характеру та фінансові можливості власників житла, то напевно почуєте, що це вітальня. Це приміщення призначене для головної щоденної події – зустрічі всієї родини після важкого робочого дня. Саме тому дуже важливо зробити її унікальною.

Зазвичай вітальня – найбільша кімната в будинку, тут перетинаються інтереси усіх його мешканців, і тому так важливо створити в ній комфортний мікроклімат як для родини загалом, так і для кожного з її членів окремо.

Варіантів оформлення вітальні, як і будь-якого іншого куточка вашої оселі, може бути дуже багато, а якихось обов’язкових елементів в цій справі не існує. При оформленні цього приміщення Ви можете втілювати будь-які оригінальні ідеї, адже ця кімната – чудове місце для експериментів.

Головним завданням при облаштуванні вітальні буде поєднання в одній кімнаті двох зон: для родинного відпочинку та для прийому гостей та товариських посиденьок. Вийти з цієї ситуації можна двома способами: або розділити ці дві зони, або поєднати. Перший варіант більше підходить для просторої кімнати. У ній ви зможете поєднати меблі для обідів і м’які меблі, журнальний столик, книжкові полиці, телевізор.

Якщо ж суміщати зони, треба максимально розпланувати місця для відпочинку та розваг не тільки для себе, а й для гостей. Тому в інтер’єрі такої вітальні поруч із м’якими меблями та торшером можна розмістити стіл для обідів, на стінах і поличках – колекцію сувенірів, фотографії чи картини.

У вітальні можуть бути розміщені абсолютно різні предмети, й оформити її можна по-різному. Кольорова гамма цієї кімнати створюється, в основному, орієнтуючись на уявлення власників оселі про домашній затишок. Тут можуть доречно виглядати й приглушені тони, і яскраві агресивні барви. Головне, щоб кольори вітальні гармонійно поєднувалися в єдине ціле. Для цього треба обрати основний колір і доповнювати його певними відтінками, або ж відтінити цей тон контрастними барвами. 

Спальня: відокремлена обитель

Спальня – це приміщення доволі інтимне, приховане від чужих очей, тут панує спокій і комфорт, ця кімната призначена тільки для безпосередніх її господарів. Цим і зумовлюються стильові рішення щодо спальні, яка може дуже сильно відрізнятися від інших кімнат і відповідати тільки вашим індивідуальним смакам і побажанням. Незважаючи на те, що вибір оформлення спальні – справа виключно інтимна, не завадить знати деякі правила, які допоможуть створити атмосферу відпочинку й повного відсторонення від повсякденних клопотів.

Характер спальні, психологічний настрій, який вона задає, багато в чому залежить від виду та кольору оздоблювальних матеріалів. При цьому треба враховувати не лише декоративні, а й практичні властивості – вдалим вибором стануть м’які та теплі натуральні матеріали, здатні до звукоізоляції. Також важливо, аби поверхня не відбивала світла, оскільки це сильно втомлює. При виборі шпалер краще віддавати перевагу таким, що мають матовий ефект чи ефект дорогої тканини. Для оздоблення важливо використовувати натуральні матеріали.

Стиль спальні значною мірою визначається кольором. Жовта й золотиста гама схожа на сонячне проміння. Помаранчевий колір нагадує про теплу осінь, достиглі плоди. Червоний колір – дуже активний, це символ кохання та пристрасті, тому використовувати його в оформленні спальні треба обережно, він може стати інтенсивним емоційним збудником. Фіолетовий колір є спокійним та глибоким, але іноді викликає меланхолію та сум. Особливого настрою надає спальні білий колір і всі його відтінки. Цей колір дає змогу спати «на хмаринках».

Обираючи колір, варто враховувати також форму кімнати, висоту її стелі та розташування приміщення щодо сторін світу. Гаму холодних кольорів варто використовувати в кімнатах, зорієнтованих на південь. Теплі тони підійдуть для кімнат, повернених на північ або захід. Світлі кольори збільшують приміщення, роблять його просторішим, а насичені, інтенсивні – зменшують. 

Кухня: місце для кулінарних та дизайнерських експериментів

Що є найголовнішим для кожної людини на робочому місці в будь-якій ситуації? Зручність! І планувати кухню треба, виходячи саме з цих міркувань.

Для облаштування кухні необхідне чітке планування. Головною метою має стати комфорт і висока функціональність, коли кожен предмет кухонного інтер’єру не просто зручний, а й оптимальний з точки зору його використання. Увесь внутрішній простір має бути створений за законами економії місця. Важливо також оснастити кухню гарно підібраною побутовою технікою та зручними для такого типу кімнат меблями. Варіантів, як облаштувати кухню, безліч. Треба тільки знайти свій, і ви отримаєте справжню перлину у звичайній квартирі. 

Планування й оздоблення власної оселі – справа така ж відповідальна, як і, наприклад, одруження. Тому створюючи свою квартиру чи будинок, треба обирати лише найкраще, не боятися експериментувати та шукати щось нове. Бо тільки в такому випадку вам вдасться створити особливий мікроклімат у вашому гніздечку.

Ганна Дубовська