Подорож у світ кіно

Новини

Складний день, а попереду ще два робочих? Не панікуйте! Вихід є! Найочікуваніша подія року — “ОСКАР-2021″! Не маєте можливості подорожувати реально, то чому не вирушити в подорож віртуальну та ще й з найвідомішими зірками з усього світу?


Став відомий список номінантів. То чому ж не узяти смаколиків та не влаштувати кінофестиваль, щоб потім вболівати за улюблену стрічку під час прямих включень?

Оголошення претендентів на золоті статуетки відбулося 15 березня в прямому ефірі на офіційному сайті кіноакадемії.

93-тю церемонію вручення премії «Оскар» організатори планують провести в традиційному офлайн-форматі в театрі Dolby в Лос-Анджелесі в ніч з 25 на 26 квітня 2021 року.

  • Найкращий фільм:

«Батько» (The Father),

«Юда і Чорний Месія» (Judas and the Black Messiah),

«Манк» (Mank),

«Мінар» (Minari),

«Земля кочівників» (Nomadland),

«Перспективна дівчина» (Promising Young Woman),

«Звук металу» (Sound of Metal),

«Суд над чиказькою сімкою» (The Trial of the Chicago 7).

  • Найкращий режисер:

Томас Вінтерберг, «Ще по одній» (Another Round),

Девід Фінчер, «Манк» (Mank)

Лі Ісаак Чун, «Мінар» (Minari),

Хлої Чжао, «Земля кочівників» (Nomadland),

Еміральд Феннел, «Перспективна дівчина» (Promising Young Woman).

  • Найкращий актор:

Різ Ахмед, «Звук металу» (Sound of Metal),

Чедвік Боузман, «Чорне дно Ма Рейні» (Ma Rainey’s Black Bottom),

Ентоні Гопкінс, «Батько» (The Father),

Гері Олдмен, «Манк» (Mank),

Стівен Юн, «Мінар» (Minari).

  • Найкраща акторка:

Віола Девіс, «Чорне дно Ма Рейні» (Ma Rainey’s Black Bottom),

Андра Дей, «Сполучені Штати проти Біллі Голідей» (The United States Vs. Billie Holiday),

Кері Маллінган, «Перспективна дівчина» (Promising Young Woman),

Ванесса Кірбі, «Фрагменти жінки» (Pieces of a Woman),

Френсіс МакДорманд, «Земля кочівників» (Nomadland).

  • Найкращий актор другого плану:

Саша Барон Коен, «Суд над чиказькою сімкою» (The Trial of the Chicago 7),

Даніель Калуя, «Юда і Чорний Месія» (Judas and the Black Messiah),

Леслі Одом-молодший, «Одна ніч в Маямі» (One Night in Miami),

Пол Рачі, «Звук металу» (Sound of Metal),

Лейкіт Стенфілд, «Юда і Чорний Месія» (Judas and the Black Messiah).

  • Найкраща акторка другого плану:

Марія Бакалова, «Борат 2» (Borat Subsequent Moviefilm),

Гленн Клоуз, «Сільська елегія» (Hillbilly Elegy),

Олівія Колман, «Батько» (The Father),

Аманда Сайфред, «Манк» (Mank),

Юн Ю Чжун, «Мінар» (Minari).

  • Найкращий оригінальний сценарій:

«Юда і Чорний месія» (Judas and the Black Messiah),

«Мінарі» (Minari),

«Перспективна дівчина» (Promising Young Woman),

«Звук металу» (Sound of Metal),

«Суд над чиказькою сімкою» (The Trial of the Chicago 7).

  • Найкращий адаптований сценарій:

«Борат 2» (Borat Subsequent Moviefilm),

«Батько» (The Father),

«Земля кочівників» (Nomadland),

«Одна ніч в Маямі» (One Night in Miami),

«Білий тигр» (The White Tiger).

  • Найкраща операторська робота:

«Юда і Чорний месія» (Judas and the Black Messiah),

«Манк» (Mank),

«Новини з усього світу» (News of the World),

«Земля кочівників» (Nomadland),

«Суд над чиказькою сімкою» (The Trial of the Chicago 7).

  • Найкращий монтаж:

«Батько» (The Father),

«Земля кочівників» (Nomadland),

«Перспективна дівчина» (Promising Young Woman),

«Звук металу» (Sound of Metal),

«Суд над чиказькою сімкою» (The Trial of the Chicago 7).

  • Найкращий художник-постановник:

«Батько» (The Father),

«Чорне дно Ма Рейні» (Ma Rainey’s Black Bottom),

«Манк» (Mank),

«Новини з усього світу» (News of the World),

«Тенет» (Tenet).

  • Найкращі костюми:

«Емма» (Emma),

«Манк» (Mank),

«Мулан» (Mulan),

«Піноккіо» (Pinocchio),

«Чорне дно Ма Рейні» (Ma Rainey’s Black Bottom).

  • Найкращі грим та зачіски:

«Емма» (Emma),

«Сільська елегія» (Hillbilly Elegy),

«Чорне дно Ма Рейні» (Ma Rainey’s Black Bottom),

«Манк» (Mank),

«Піноккіо» (Pinocchio).

  • Найкраща музика:

«П’ятеро однієї крові» (Da 5 Bloods),

«Манк» (Mank),

«Мінарі» (Minari),

«Новини з усього світу» (News of the World),

«Душа» (Soul).

  • Найкращий саундтрек:

Fight For You, «Юда і Чорний месія»,

Hear My Voice, «Суд над чиказькою сімкою»,

Husavik, «Євробачення: Історія вогненної саги»,

Io Si (Seen), «Життя попереду»,

Speak Now, «Одна ніч в Маямі».

  • Найкращий звук:

«Грейхаунд» Greyhound),

«Манк» (Mank),

«Новини з усього світу» (News of the World),

«Душа» (Soul),

«Звук металу» (Sound of Metal).

  • Найкращі візуальні ефекти:

«Любов і монстри» (Love and Monsters),

«Опівнічне небо» (The Midnight Sky),

«Мулан» (Mulan),

«Тенет» (Tenet),

«Айван, єдиний і неповторний» (The One and Only Ivan).

  • Найкращий міжнародний фільм:

«Ще по одній» (Another Round), Данія,

«Краща пора» (Better Days), Гонконг,

«Колектив» (Collective), Румунія,

«Людина, яка продала свою шкіру» (The Man Who Sold His Skin), Туніс,

«Куди ти йдеш, Аїдо?» (Quo Vadis, Aida?), Боснія і Герцоговина.

  • Найкращий повнометражний документальний фільм:

«Колектив» (Collective),

«Кріп Кемп» (Crip Camp),

«Агент кротів» (The Mole Agent),

«Мій учитель –  восьминіг» (My Octopus Teacher),

«Час» (Time).

  • Найкращий анімаційний повнометражний фільм:

«Уперед» (Onward),

«Душа» (Soul),

«Над Місяцем» (Over the Moon),

«Вовча варта» (Wolfwalkers),

«Баранчик Шон: Фермагеддон» (Shaun the Sheep Movie: Farmageddon).

  • Найкращий короткометражний ігровий фільм:

«Відчувати наскрізь» (Feeling Through),

«Кімната для листів» (The Letter Room),

«Сьогодні» (The Present),

«Два далекі незнайомці» (Two Distant Strangers),

«Біле око» (White Eye).

  • Найкращий короткометражний документальний фільм:

«Коллетт» (Colette),

«Концерт – це розмова» (A Concerto Is a Conversation),

«Не розділяти» (Do Not Split),

«Голодна палата» (Hunger Ward),

«Пісня про кохання для Латаші» (A Love Song for Latasha).

  • Найкращий короткометражний анімаційний фільм:

«Нора» (Burrow),

«Геній місця» (Genius Loci),

«Якщо щось трапиться, я люблю тебе» (If Anything Happens I Love You),

«Опера» (Opera),

«Так-люди» (Yes-People).

Нагадаємо, до лонглиста цьогорічної премії потрапили дві українські стрічки — «Атлантида» Валентина Васяновича у номінації «Міжнародний повнометражний фільм» та «Земля блакитна, ніби апельсин» Ірини Цілик у категорії «Документальний фільм». Але жодна не увійшла до шортлиста.

Єлизавета Кушнір