Приборкувач запахів

Хобі

Кухню справді можна вважати не лише «найсмачнішим», але й найароматнішим місцем у будинку. Проте ми швидко забуваємо про неприємні запахи, які зустрічаються не так уже й рідко. А тепер уявіть на секундочку, що ці аромати залишаються у вашому будинку назавжди. Не дуже приємно постійно знаходитися в кімнаті, де, наприклад, смердить горілим або порізаною цибулею. Уникнути такої гіркої долі допомагають витяги, основне завдання яких – усувати випари та запахи, що виникають під час приготування їжі, і підтримувати чистоту повітря на кухні. Як же вибрати найкращий варіант для своєї оселі?


Оцініть вашу кухню

Якщо ви раптом вирішили придбати витяг і вже в поспіхом біжите в магазин узяти «ось цю чорненьку», маємо вас зупинити. Спершу необхідно оглянути свою кухню, щоб зрозуміти, що саме потрібно купити. Поміркуйте, чи готові ви до серйозних змін у вашій кімнаті. Залежно від планування кухні й варто вибирати витяг.

Існує два режими очищення повітря. Перший – витяжний. Повітря очищається за допомогою фільтру для уловлювання жиру, а потім виводиться через вентиляційний канал. Такий прилад вимагає багато місця і складного монтажу. Проте такі моделі мають і ряд переваг. Вони повністю видаляють й очищають повітря, мають невеликий рівень шуму й економлять кошти. Другий режим – рециркуляційний. Витяги цього типу працюють за таким принципом: повітря очищається за допомогою вугільного та фільтру для уловлювання жиру та повертається в кухню. Моделі прикріплюють до стінки або вбудовують в шафу та підключають до електромережі. Слід зауважити, що ці витяги вимагають постійної установки та заміни вугільних фільтрів.

Також важливо враховувати, як часто та які страви ви готуєте. Якщо ваша кухня невелика й готуєте ви небагато, вам вистачить моделі продуктивністю 200-300 м / год. У приміщенні середніх розмірів, яке розраховане на приготування їжі для сім’ї з трьох-чотирьох чоловік, рекомендують використовувати витяг продуктивності 500-700 м / год.

Перед покупкою слід з’ясувати, скільки швидкостей передбачено в приладі – вони допомагатимуть контролювати об’єм повітря, котре очищатиметься. Також варто звернути увагу на габарити витягу. Вважається, що прилад працює якісно, якщо він на 10-20 % ширший за плиту.

Виберіть формат витягу

Коли ви визначилися з режимом очищення та потужністю витягу, можна подумати й про дизайн і спосіб монтажу вибраної моделі. Розрізняють декілька видів приладів: навісні, настінні, вбудовані, купольні, острівні, настільні.

Навісні витяги мають плоску форму. Вони кріпляться до стіни над плитою або підвішуються до шафи. Зазвичай працюють в рециркуляційному режимі, проте можуть діяти й за витяжним принципом. Безперечний плюс таких моделей – їх дешевизна.

Настінні прилади, як можна зрозуміти з назви, кріпляться до стіни. Формою вони нагадують парасольку. Деякі з них можуть кріпитися відразу до двох стін. У цьому випадкові є можливість розгулятися в дизайнерів й охочих красиво влаштувати свою кухню. Настінні прилади відразу помітні на кухні, тому є можливість вибрати витяг із цікавим оформленням, яке пасуватиме до окремо взятого приміщення.

Вбудовані витяги мають кубічну форму та вмонтовуються в кухонну шафу. Отвір для виведення повітря повністю прихований від сторонніх очей, а над плитою можна побачити лише грати фільтру. Такі моделі – дуже компактні.

Купольні моделі мають зовнішню схожість із димарями камінів. Кріпляться вони на стіні або стелі. Як і у випадку з настінними витягами, є можливість вибрати прилад будь-якого дизайну й обробки.

Острівні витяги використовують у приміщеннях, де плити розміщені в центрі кухні. Такі прилади кріпляться до стелі. Вони можуть бути як рециркуляційними, так і витяжними.

Настільні моделі з’явилися спеціально для набірних варильних панелей. Вони прикріпляються до стільниці, висуваються під час готування та встановлюються на потрібній висоті. Потужність у такого витягу значно менша, чим в інших типів, але вона здатна забезпечити високу якість очищення повітря.

Знайдіть зручний варіант

Нічого складного в управлінні витягами немає. Як і в будь-якого кухонного приладу, у цього теж є клавіша, на яку потрібно натиснути, щоб вибрати швидкість. Вуаля! – витяг працює. Проте виробники пропонують удосконалені варіанти управління. Є електронні клавіші, а також сенсорні, які самостійно регулюють режим роботи витягу. З’явилися також і моделі, які вмикаються за допомогою пультів дистанційного управління.

У процесі готування важливо, щоб світло падало прямо на плиту. Тому витяги випускають із вбудованою системою освітлення. Їх ефективність залежить від типу ламп (вони відрізняються кількістю використаної енергії та терміном придатності) і кількості (що їх більше, то більш рівномірно освітлюється плита).

Для господарок, які не люблять проводити час за готуванням їжі, існують спеціальні витяги з цікавими функціями. Наприклад, в деяких приладах є плаский телеекран, до якого можна підключити відеомагнітофон або ПК. Словом, нудьгувати на кухні з такими витягами точно не доведеться.

Коментар фахівця

Андрій Ушаков, менеджер із продукції компанії Electrolux

Конструкція кухонних витягів різних брендів у цілому однотипна, відрізняються вони лише системою управління та освітлення, кількістю функцій і дизайном. Інакше кажучи, під час вибору витягу варто орієнтуватися, перш за все, на рівень його комфортності. Скажімо, одних влаштують кнопки перемикання швидкостей, інших – пульт дистанційного управління.

Підбираючи витяг, неодмінно з’ясуйте, який рівень вироблюваного нею шуму, адже це одна з умов комфортної роботи на кухні.

Що стосується заміських будинків, у яких передбачається наявність великих кухонь, то витяги в них повинні бути максимально потужними. Тут віддають перевагу монтуванню острівних витягів, причому як можна більшого розміру і таких, що мають досить потужні лампи, здатних освітлювати не лише варильну поверхню, але й робочі ділянки довкола неї.

Ольга Безвербна