Психічне здоров’я – запорука гармонійного життя

Здоров'я

Психічне здоров’я – це більше, ніж відсутність психічних захворювань. Воно передбачає розвиток повноцінної індивідуальності та об’єктивного відношення до себе та навколишнього середовища, в якому функціонує людина, задля досягнення максимальної самореалізації.


Поняття психічного здоров’я, або точніше “стан”, визначити важче, аніж психічне відхилення, проте є ознаки, які вказують на те, що людина повноцінно здорова. А саме: здатність відчувати любов, бажання працювати та вміння знаходитись у мирі з оточуючими. У більшій мірі, ці навички можуть бути подавлені у критичний момент, як-от момент паніки, або приступ гніву, тому важливу роль відіграє вміння їх застосувати у подібній ситуації, тобто взяти себе під контроль.

Як дізнатися, що Ви ментально здорові?

Експерти відзначають, що психічно стабільні люди частіше за все самостійні та впевнені у собі, мають реальне уявлення про речі та суспільство. Вони вміють ставити життєві завдання та комбінувати свої потреби з турботою до інших. Досягнення ментальної автономії відбувається за рахунок відображення своїх потреб та бажаних цілей крізь моральні цінності.

У всіх нас є свідомі та несвідомі спогади минулого, коли ми відчували себе погано або непрриродньо у тій чи іншій ситуації – це психологічні рубці дитинства. Це та точка, де запускається “критичний голос”. Кожна людина має внутрішній критичний голос. У людей з низькою самооцінкою це відчуття більш загострене і принизливіше.

Перший крок у побудові власної гідності – це прийняти себе таким, яким ти є перед тим, як почати вдосконалюватись. Самопізнання та самоприйняття – ключ до сприйняття оточуючих.

Оскільки людська психіка тісно повязана з фізичним здоров’ям, потрібно намагатися спостерігати за своїм організмом: висипатися та наповнювати раціон достатньою кількістю вітамінів. Люди, які добре себ почувають, рідше жаліються на життя та частіше удосконалюють його.

Вся правда в тому, що багато хто з нас – вже щасливий, просто цього не помічає. Не потрібно кожну неприємність сприймати як поразку. Віра в свої сили змушує почувати себе невимушено й легко. І вона завжди виправдовує себе.

 Дарина Дзецина.