Салон інфекцій: як вберегтись

Здоров'я

Такий довгоочікуваний та незабутній день… Весілля… Кожна наречена хоче виглядати якнайкраще. От і Галина заздалегідь записалася на прийом в один із найдорожчих салонів краси міста, аби зробити манікюр. Опісля її руки дійсно виглядали чудово. Щоправда, як-то кажуть, «недовго музика грала, недовго фраєр танцював». Вже двадцять років вона живе з «грибком під нігтем», який їй, за необережністю та звичайною «халатністю», занесли під час салонних процедур так звані «майстри». Відтоді жінка і кроку не ступила за поріг «салону інфекцій».
«Ніколи більше не відвідувала цих салонів і нікому не раджу. Перший і останній раз туди пішла. Вже скільки років намагаюся вилікувати грибок, і все марно. І ніби ж все стерильно було, й інструменти ніби брали чисті, от тільки інфекцію ж то примудрилися занести якимось чином», – бідкається Галина.


Ризики косметичних процедур
Прагнення до ідеалу – характерна риса кожної представниці жіночої статі. Манікюр – частина іміджу будь-якої жінки (а зараз навіть і чоловіка). Довгі пальці, ніжна шкіра і, звичайно ж, акуратний манікюр. Щоправда, не усіх природа нагородила здоровими довгими нігтями. От багато людей і біжать одразу в різноманітні салони краси й навіть не задумуються про можливі наслідки «недешевого» задоволення. А чому б і ні: швидко, безболісно, а головне – дешево і сердито. Про небезпеку: а раптом пронесе? Та не завжди трапляється так, як сподівається.
Герпес, грибок, стафілокок, гепатит і навіть ВІЛ-інфекція. Не надто гарний список, чи не так? Така проста, з першого погляду, процедура, на превеликий жаль, має немаленький ризик підхопити будь-яку з цих хвороб у салоні краси. Роки йдуть, з’являються нові засоби та технології, аби уникнути таких проблем, але статистика і досі залишається невтішною. Тисячі українських жінок продовжують скаржитися на непрофесіоналізм горе-майстрів. Ті натомість відхрещуються необачністю самих клієнтів, мовляв, не дотримувалися правил гігієни після процедур, самі винні.
Чому так відбувається?
Коли майстер робить манікюр (нарощування нігтів або звичайний косметичний), він видаляє непотрібну шкіру, а це, у свою чергу, є хірургічним втручанням. Використання відповідного косметичного устаткування (наприклад, ножиць, інших гострих предметів) може стати неабияким ризиком отримання різноманітних пошкоджень. Навіть незначна рана сприяє значному зараженню захворюваннями, що передаються через кров.
Косметичне обладнання потрібно обробляти у спеціальному стерилізаторі, а потім протирати знезаражувальними засобами, аби знищити грибок разом із бактеріями. Хоча дезінфекція інструментів і обов’язкова в усіх салонах, переконатися, що, обслуговуючи Вас, використовують стерильні інструменти, не надто й легко. Вся справа в тому, що часто можете почути бурчання адміністраторів, піймати зловісний погляд самих майстрів чи навіть тих самих відвідувачів, які, як правило, не встигають кудись. А як тоді бути, якщо сьогодні доглянуті нігті – один з найголовніших атрибутів сучасної дівчини?
Як вберегтися: правила безпеки у салоні краси
Щоб ваші руки виглядали гарно, а Ви були здорові, не потрібно повністю відмовлятися від послуг салонів. Варто лише бути обережними та дотримуватися декількох правил, аби уникнути інфекцій.
1) Мікробам – ні.
Якою б бездоганною не була репутація салону і яким би престижним він не виглядав, перш, ніж записатися на прийом до майстра, поцікавтеся в нього про способи дезінфекції інструментів. Попередьте, що, окрім оброблення їх знезаражувальними засобами, Ви б хотіли, щоб обладнання піддали обробці в стерилізаторі для манікюру.
2) Робоче місце – чисте й охайне.
Візуальний огляд приміщення для роботи. Чи варто казати, що воно має бути чистим і доглянутим? Підлога і стіни – з матеріалів, які миються (бо інакше як їх чистять?). Стерильні та охайно складені інструменти, чисті ватні диски та серветки? Тоді Ви точно прийшли за адресою! Якщо виникає питання – не потрібно соромитися, обов’язково ставте. У разі сумнівів – можете сміливо відмовитися від послуг.
3) Рукавички – обов’язково.
Виконуючи процедури, майстер має бути в одноразових рукавичках, а також дезінфікувати руки між прийомами клієнтів.
4) Все своє ношу з собою.
Звичайно, просто нереально мати свої інструменти для усіх процедур, але дещо все-таки можливо. Найкращий захист – власний манікюрний набір. Адже у кожної представниці прекрасної частини людства вдома є такий.
5) Біль – неприпустимий.
Досить нерідко клієнти просто терплять біль, який їм спричиняє за необережністю майстер. Цього робити не потрібно. Якщо відчуваєте дискомфорт – не бійтеся, впевнено кажіть. Людина, що робить манікюр, має знати, що Вам неприємно, і зробити все, аби Ви не відчували болю.
6) Кваліфікований майстер.
Що ви знаєте про майстра? Він справді кваліфікований робітник? Вам його порадила подруга, як непоганого спеціаліста? Яка у нього освіта? Чи наявна медична книга?.. Усі ці питання потрібно з’ясувати. Вони стосуються безпосередньо Вашого здоров’я.
7) Відшкодування збитків.
Якщо ж усе-таки не вдалося вберегтися і горе-майстер заніс Вам інфекцію, варто звернутися за відшкодуванням не лише самої процедури, але й вартості лікування. Як правило, власники салонів піклуються про свою репутацію, тому вирішення цієї проблеми не зіштовхується із труднощами.
Коментар експерта. Тетяна Фарбота, спеціаліст з манікюру:
«Змочити інструмент просто спиртом недостатньо для знищення усіх бактерій. А так часто роблять працівники багатьох салонів. За медичними стандартами, багаторазовий медичний інструмент має проходити декілька етапів стерилізації. Спочатку – замочування в антисептику, таким чином знищуються деякі бактерії і вегетативні форми, але, на жаль, спорові форми залишаються. Тому наступний етап – механічна очистка: просте промивання за допомогою спеціальної щітки під проточною водою. І насамкінець – термічна обробка (за допомогою спеціального приладдя). У майстра манікюру також має бути 2-3 набори інструментів. Перш ніж сісти за робочий стіл, спеціаліст має обробити його антисептичним засобом, а Ваші руки – спеціальним антисептиком для шкіри.»
Тож пам’ятайте, що, дотримуючись доволі простих правил, Ви можете з упевненістю записуватися на прийом до будь-якого салону краси. Адже Ваше здоров’я – у Ваших руках (як у прямому, так і в переносному значенні).

Тетяна Гаврилюк