Штучне сонечко – солярій

Здоров'я

Наукові дослідження довели, що людському організму сонце необхідне постійно. Але протягом року воно може нас радувати лише кілька місяців. Саме тому і був винайдений солярій, так зване «штучне сонечко», щоб прихильники позасмагати могли це робити у будь-яку погоду та у будь-який час.


Мода та засмага

Сонячна засмага не завжди була ідеалом вроди. У минулому столітті впливові та заможні люди навіть захищались від сонця. Білосніжна шкіра була ознакою благополуччя і свідчила про те, що такій людині не потрібно заробляти собі на життя під жагучим промінням сонця. Жінки робили все для того, щоб колір їхнього обличчя був якомога світлішим. Для цього вони носили широкі капелюшки з вуаллю та невеликі парасольки від сонця.

Цей ідеал краси почав змінюватись у 30-их роках. Із появою легендарної жінки Коко Шанель засмага поступово ставала символом престижу та здоров’я. Гарну засмагу мав той, хто міг собі дозволити таку розкіш, як відпочинок на курорті.

Засмагла шкіра залишається у моді й сьогодні. Але на даний момент актуальним вважається образ енергійної людини з легкою засмагою, що свідчить про те, що вона піклується про себе і знає всі правила цієї процедури.

Що таке засмага?

Існують 3 види ультрафіолетових променів:

 • УФ гамма-випромінювання: короткі промені, що фільтруються озоновим шаром атмосфери.
 • УФ бета-випромінювання: середні промені, що стимулюють вироблення меланіну в епідермісі.
 • УФ альфа-випромінювання: довші промені, здатні проникати в нижні шари шкіри, забезпечують фарбування меланіну.

Зміна кольору шкіри під сонячним промінням (засмага), це не що інше як захисна реакція організму. Шкіра складається з декількох шарів: епідермісу, дерми та підшкірної тканини. Епідерміс, в свою чергу, поділяється ще на два шари: роговий та шар зародкових клітин, який містить живильні клітини і відіграє важливу роль у процесі утворення пігментації. Шар зародкових клітин містить меланоцити. Під впливом сонячних УФ бета-випромінювань вони утворюють пігментну речовину – меланін. Це коричневі пігменти, що накопичуються навколо ядер кератинових клітин, захищаючи в такий спосіб молекули ДНК.

Між засмагою під сонцем та в солярії немає різниці. Процес виникнення пігментації однаковий. Засмага отримана в солярії зберігається такий самий час, як і загар під сонцем.

Що необхідно знати про солярій

 1. Усі солярії поділяються на непрофесійні та професійні. Вони відрізняються за співвідношеннями УФ-А та УФ-В випромінювань. У професійному солярії більше УФ-В випромінювань, які стимулюють вироблення меланіну і тим самим роблять засмагу інтенсивнішою.
 2. Солярії можуть бути вертикальні, горизонтальні та турбо.
 3. Мають рефлектор, тобто певний віддзеркалюючий шар, який нанесений на внутрішню поверхню ламп.
 4. Присутній обов’язковий компонент – електронне керування, яке дає можливість вимкнути солярій під час сеансу.
 5. Солярій повинен знаходитись в окремому приміщенні.
 6. Під час вагітності краще обмежити себе у цьому задоволенні.
 7. Категорично заборонено приймати сонячні ванни при запальних процесах будь-якого характеру, а також при пухлинах.
 8. Якщо на тілі присутні татуювання, то краще їх прикривати, тому що присутні в ньому фарби під час процедури можуть дати алергічну реакцію.
 9. Бажано не приймати лікарські препарати до засмаги. Це може спричинити підвищену реакцію на УФ-випромінювання.

Ось приведений перелік речовин, які можуть реагувати із ультрафіолетовим випромінюванням: сульфоманід (антибіотик), тетрациклін (препарат проти висипів), хлорталидон, діуретин, фенотізіан (ліки від стресу), псоралея (засіб від засмаги), мускусна олія (парфуми).

Правила відвідування солярію

Сучасна жінка, яка турбується про свій бездоганний вигляд не уявляє життя без відвідування солярію. Адже його ультрафіолетові промені роблять шкіру не тільки красивою, а й дають необхідний організму вітамін D.

Щоб не нашкодити своєму здоров’ю, не збільшити ризик виникнення меланоми і отримати максимальний ефект від засмаги потрібно знати та дотримуватися простих правил щодо відвідування солярію.

 • Перед процедурою необхідно пройти консультацію у лікаря, а саме у дерматолога та терапевта.
 • Для першого разу вистачить 5-7 хвилин засмаги, а потім цей показник можна буде поступово збільшувати до 15 хвилин.
 • Шкіра обов’язково повинна бути чистою. Перед сеансом необхідно прийняти душ без мила та очистити її від косметики, декоративного макіяжу та парфумів, інакше може з’явитися пігментація.
 • Використовуйте спеціальну косметику для засмаги у солярії. Як правило виробники такої косметики випускають декілька ліній засобів: для отримання базової засмаги, посилювачі засмаги, максимілізатори та засоби для закріплення загару і зволоження шкіри.
 • Потрібно обирати солярій, в якому є окремі лампи для лиця, тому що шкіра обличчя більше реагує на випромінювання. А після сеансу обов’язково зволожувати шкіру.
 • На якість також впливає характер продуктів, які вживаються. Тобто, щоб отримати бронзовий відтінок засмаги, потрібно включити у свій раціон манго, моркву тощо.
 • Треба придбати шапочку для волосся, щоб захистити його від ультрафіолетових променів. Також використовувати спеціальні окуляри, які захищають очі.
 • І останнє, не забувайте: «Усе гарне в міру». Це правило особливо актуальне для любителів штучної засмаги. Щоб отримати бажаний результат потрібно відвідувати солярій регулярно. Спочатку базовий курс – 4-5 сеансів через день, а потім достатньо одного разу на тиждень по 10 хвилин.

Від автора

Але головний секрет успіху такий: «У куточку штучної засмаги Ви повинні перебувати в спокої та гармонії. Тоді засмага буде приносити радість і буде безпечною. Потрібно розслабитись і дозволити промінчикам “Штучного сонечка” зробити Вас щасливими»…

Анастасія Василенко