Скажемо “Ні” палінню!Скажем “Нет” курению!We will say “No” to smoking!

Здоров'я

Кожного дня курці задають собі одне й теж питання: «як кинути палити?». Або ж обіцяють собі позбавитися поганої звички вже завтра, яке в більшості випадків не наступає. Чи не набридло це вам? Годі! Немає нічого неможливого!


 Проблема жіночого паління

Скажіть відверто, ви палите? Якщо так, думаю вам буде цікаво дізнатись, що ви є заручниками нав’язливої та агресивної реклами. Виробники тютюнової продукції відмінно знають всі нюанси людської психології, особливо жіночої.

Лише згадайте, на хвилі емансипації дама із цигаркою в руці стала не тільки символом рівноправності з чоловіками, але й прикладом успішності, характерною рисою справжньою леді. Відкриття ми звичайно не зробимо, якщо скажемо, що тут не обійшлося без активного втручання тютюнових компаній. Щоб завоювати увагу прекрасної половини людства, вони йдуть на будь-які витрати й рекламні виверти. У підсумку на ринку з’явилася величезна кількість цигарок «for women only».

Насправді вони майже не відрізняються від чоловічих цигарок. Крім того, за результатами численних досліджень жінка більше схильна до тютюнової залежності. І, як наслідок, у майбутньому Вас очікує велика кількість проблем із здоров’ям. Серед них:

  • жовті зуби та кінчики пальців;
  • рання поява зморшок, від яких не врятують навіть найдорожчі креми й здорове харчування;
  • сухе й пошкоджене волосся, лупа;
  • хриплий голос;
  • жінкам стає набагато складніше не тільки завагітніти, але й виносити плід, а також народити здорову дитину;
  • у чоловіків наступає імпотенція.

Такого «букету» цілком достатньо для того, щоб задуматися про шкоду від паління. А в цьому переліку навіть не згадувались серйозніші хвороби: рак легенів, ракова поразка губ, а також рак шийки й тіла матки. До речі, як показують дослідження, рак легенів виникає в 100% курців, просто деякі «не доживають» до нього…

Паління і вагітність

Як показує статистика, найпоширеніша шкідлива звичка серед вагітних – паління. Не зважаючи на антитютюнову пропаганду, відсоток жінок, які палять в останній час сильно зростає. Збільшилась кількість курців серед дівчат-підлітків, що значно перевищує показник хлопців.

Хоч усі знають наскільки паління шкодить не лише матері, а й дитині, лише 20% кидають цю згубну звичку під час вагітності. Наслідків багато, але найчастіше воно призводить до гіпотрофії, тобто зменшення росту та ваги плоду. Це викликане тим, що при палінні відбуваються різні порушення в плаценті, і плід при цьому отримує недостатньо кисню та поживних речовин. Чим більше потрапляє диму до легенів матері, тим більша загроза гіпотрофії.

Але це не найгірше… Паління може стати наслідком передчасних пологів, дефектів серцево-судинної системи у дитини. Це далеко не все. Окрім того, діти матерів, які палять мають не великі, але помітні фізичні й інтелектуальні вади. Як правило, в них загальмований ріст, вони частіше хворіють та гірше вчаться. Це і є наочні наслідки кисневого голоду.

Якщо це справило на вас враження, відмовтесь від паління хоча б на період вагітності.    Збережіть здоров’я вашої дитини!

Жахлива статистика тютюнопаління

– Кожного разу, коли ви підпалюєте цигарку, дим потрапляє до легенів. Він приносить із собою 4 тис. хімікатів, включаючи високотоксичні речовини, що можуть викликати захворювання на рак!

– За даними працівників всесвітньої асоціації легеневих захворювань до 2030-го року кількість смертей внаслідок паління збільшиться до 10 млн. чоловік на рік!

– У 25 країнах Європейського союзу, де проживає 450 мільйонів людей – від пасивного паління помирає 79 тисяч людей щорічно!

Допоміжні засоби

Для курця кинути палити є нелегкою задачею, адже від нікотинової залежності позбутися досить не легко. Але ви не повинні боятися цього! Це не так важко, як здається. Тож запропоную декілька допоміжних ефективних засобів.

Вірите чи ні, але існує досить легкий та ДУЖЕ дієвий спосіб кинути палити. Спитаєте «Як?». На це питання вам відповість Ален Кар, автор книги «Легкий спосіб кинути палити». Слідуючи його особливій та простій методиці кинули палити 95% людей, що не уявляли свого життя без цигарки. Відмова від паління не супроводжується дискомфортом, стражданнями та не призводить до набирання зайвої ваги. Впевнена, ви дуже здивуєтесь як автор без нудних нотацій, залякування та банальщини раз і назавжди позбавить вас від цієї безглуздої та пустої звички.

Не подіяло? Спробуйте спеціальні ліки. Препарат рослинного походження «Табекс» призначений для лікування хронічного нікотинізму. Він допоможе тим, хто бажає або змушений відмовитись від паління. Причому, можна як кинути палити назавжди, так і знизити кількість цигарок до потрібного вам мінімуму. Курс лікування триває 25 днів, за які вам треба випити 100 пігулок.

«Табекс» не визиває психічних розладів, не порушує здатності людини керувати транспортом.

Якщо і це вам не допоможе, ви можете скористатися спеціальним гомеопатичним спреєм, який призначений спеціально для тих, хто веде війну з палінням. Він дозволяє контролювати потяг до нікотину й допомагає впоратись із психічною залежністю від паління. Нерідко розставання із цигаркою супроводжується неврозами й безсонням. Спрей знімає неприємні відчуття й пом’якшує період адаптації. Також він допомагає у випадку кашлю, знімає відчуття тягаря з грудей, пов’язаного із палінням. Одразу ж після декількох хвилин після використання ви вже відчуєте результат. Препарат не містить алкоголю й не має побічних ефектів. Продається в аптеках без рецепту.

Ризик для здоров’я

Хоча більшість людей і знають про те, наскільки паління шкідливе для здоров’я, проте мало хто усвідомлює ступінь цієї небезпеки. У зв’язку з цим, заслуговують уваги оцінки ступеню ризику у нашій країні. При цьому особливе значення мають ті, котрі показують, наскільки паління небезпечне в порівнянні з іншими причинами смертності населення та іншими жахливими хворобами.

Лише деякі з інших стереотипів поведінки чи факторів ризику, що можна попередити, є причиною смерті такої ж кількості людей, як від тютюнопаління.

Паління призводить до трьох основних захворювань з летальним випадком: рак легенів, хронічний бронхіт та емфізема, коронарна хвороба.

На прикладі кількох країн, у яких паління стало масовою звичкою вже здавна, було доведено, що тютюн є причиною смерті від рака легенів у 90% випадків, від бронхіту й емфіземи в 75%, і від серцево-судинних – 25% усіх випадків.

Приблизно 25% регулярних курців вмирає передчасно через паління. Більшість із них могли прожити на 10, 20 або 30 років довше, тобто у даному випадку середня втрата років життя є суттєвою. Померлі від тютюнопаління у середньому втрачають 10-15 років свого життя.

В одній європейській країні (населенням приблизно в 50 млн. людей) число померлих від паління дорівнює числу загиблих у результаті авіакатастрофи реактивних літаків, якщо уявити, що такі катастрофи – із загибеллю всіх людей на борту – будуть траплятись кожного дня.

Кидати палити чи не кидати? Ось у чому питання.

Відмова від паління є певним процесом. Як правило, він починається із зміною ставлення курця до тютюну. Рекомендації по відмові від нього має сенс давати навіть тоді, коли здається, що курець не зацікавлений в цьому. Це може стати вихідним імпульсом, почавши цей процес, або черговим поштовхом, відсунувши його на крок назад. Відмова від паління є, напевно, найважливішою зміною в житті курців, яка може позитивно вплинути на їх здоров’я.

Багато людей, які палять, відкладають відмову від цієї звички на більш пізній термін. При цьому вважаючи, що їх організму вже нанесений страшний удар і тому кидати вже запізно. Це далеко не відповідає дійсності! Шкода, спричинена палінням, збільшується з кожною новою цигаркою. Чим раніше людина почала палити, тим більший ризик очікує її в майбутньому. І чим швидше людина кине, тим, звичайно, кращий буде результат.

Відмова від паління дійсно КОРИСНА! Якщо люди встигають кинути до того, як у них почне прогресувати рак легенів, серцево-судинні захворювання, то їм вдасться уникнути ризику передчасної смерті.

Відмова від паління одразу ж починає позитивно діяти на організм людини.

Ризик розвитку небезпечних хвороб починає знижуватись майже відразу: дихання покращується досить швидко. Тих, хто кинув, все рідше і рідше будуть мучити приступи кашлю.

Коментар

Я щаслива та вільна людина! І мені хочеться, щоб усі знали про це. Минуло вже майже пів року, як я кинула палити. Якось прокинувшись вранці, я побачила своє зеленкувате обличчя. Відверто кажучи, злякалась… Зараз мені просто смішно, як я могла вкладати сенс життя у отруту в папірці! Вірите чи ні, але я забула, що таке постійна втома, депресія, бухикання зранку та головний біль. Я зрозуміла, що все це і є «привілеями» курців.

Як саме мені це вдалось? Досить просто, в цьому таємниці не має. Кинути палити може КОЖНИЙ, незалежно від того скільки років ви витратили на цю шкідливу звичку. Ключ до вирішення проблеми лежить на поверхні, але не всі його помічають…

Достатньо лише взяти папірець, розділити його на дві частини. З одного боку написати всі «+», а з іншого всі «-» паління. Не пошкодуйте 10 хвилин і я впевнена, результат дуже здивує.

Певно кожному відомо, що цигарки шкодять нашому здоров’ю, а чи замислювались ви колись скільки грошей ми витрачаємо на них. Повірте, дуже і дуже багато. Порахуйте і подумайте, що ви могли б купити за ці самі гроші.

Хочу попередити, що ні в якому разі не нав’язую свою точку зору. Вибір лише за вами.   Тож добре подумайте, чи дійсно вам це потрібно. Чи можна обмежувати себе такою жахливою, небезпечною та безглуздою звичкою. Якщо мені вдасться вплинути хоч на одну людину, то своєї мети я досягла. Ви ще досі стоїте над прірвою? Досить! Подаруйте собі свободу!

Карина Гудаковська