Сучасні косметичні засоби: зворотній бік медалі

Здоров'я

Жінки завжди хочуть виглядати ідеально. Але кожна з нас має свої недоліки, які прагне приховати. Існує безліч способів як це зробити, але ми вдаємося до найлегшого – використання косметичних засобів. На що саме в першу чергу потрібно звертати увагу? Та яка косметика вважається натуральною? Спробуємо розібратись.


Гонитва за красою

Для того, щоб виглядати чарівно жінки не шкодують ні грошей, ні часу. Вони можуть проводити пів дня перед дзеркалом, щоб потім на вулиці ловити захоплені погляди перехожих. Для досягнення цього ефекту жінки використовують весь свій косметичний арсенал. Але ми навіть не здогадуємося, якої шкоди це завдає нашому організмові: наближає час старіння чи в гіршому випадку може негативно вплинути на стан здоров’я.

На ринку асортимент косметичних засобів дуже широкий, іноді навіть не знаєш, що обрати. Кожна фірма намагається якнайкраще представити свій бренд, просунути косметичну продукцію у широкі маси. Для реклами вони обирають успішних, популярних людей з ідеальною зовнішністю та таких, що викликають довіру. Споживачі відразу “клюють” на це і біжать до магазинів, щоб придбати товар, навіть не ознайомившись із його складом. Керуються тим, що продукцію рекламувала авторитетна людина, а косметичний засіб автоматично сприймається як ідеальний. Дуже часто у рекламних роликах повторюється одна й та ж фраза: «Ми використовуємо тільки натуральні компоненти». Але якщо поглянути на етикетку, то це не завжди відповідає дійсності.

За даними соціологічних опитувань кожна жінка, яка любить фарбуватися, використовує близько 13 косметичних засобів, які містять у собі більше ніж 20 хімічних елементів. Протягом року до організму жінки потрапляє близько 2 кг шкідливих речовин. Вони можуть викликати масу неприємних симптомів: алергічні реакції, гормональні порушення та подразнення шкіри.

Середня кількість хімічних елементів у помаді – 33, у кремах для обличчя – 32, у туші для очей – 29.

Секрет вмісту косметичних засобів

Помада

Майже кожна дівчина має у своїй косметичці таку дрібничку як помада. Це незамінний засіб, який завжди зберігає ваші губи у прекрасній формі. Але чи знаєте ви, яких компонентів потрібно остерігатись?

Небезпечні складові:

 • Парафін – спричиняє розвитку карієсу
 • Кармін – може бути фактором алергічної реакції
 • Ланолін – погіршує роботу шлункового тракту
 • Вазелін – може пересушувати губи

Наведені вище фактори розвитку побічних ефектів нас насторожують. Тому потрібно із обережністю підходити до вибору цього продукту. Спочатку необхідно вивчити склад засобу та переконатись, що там усе в нормі. Також слід дотримуватись правил мінімальної гігієни, а саме, щодня чистити зуби. Бажано наносити цей засіб тільки за необхідності: на побачення, на день народження чи ще якісь свята. А ось гігієнічна помада практично не шкідлива, і ви сміливо нею можете користуватися щодня!

Крем для обличчя

Для багатьох дівчат, жінок, бабусь – це найголовніший косметичний засіб. Адже сучасний ритм життя дуже впливає на наш організм, і кожна жінка стикається із масою проблем зі шкірою: подразнення, висипи, свербіж, зморшки, сухість та жирність. Але чи впевнені ви, що саме ваш крем не завдає цієї ж шкоди?

Небезпечні складові:

 • Ацетат Алюмінія – може викликати лущення шкіри
 • Арахідонова кислота – викликає пригноблення захисної реакції шкіри, що призводить до появи прищів, запалень та алергії.
 • Бензокаїн – може пригнічувати нервову систему.
 • Діетиленгліколь – є безпечним, але якщо потрапить до організму, то може викликати проблеми із здоров’ям, оскільки є отрутою.
 • Парабен – безпечний консервант, але в деяких випадках може викликати алергію чи дерматит.
 • Пропілен Гліколь – подразнює шкіру та очі, викликає почервоніння та свербіж.

Крем для обличчя містить і натуральні компоненти, наприклад: алое вера, гіалуронат натрію, масло ши і т.д. Обравши певний крем, потрібно ознайомитись із різними брендами, порівняти їх та придбати той, у якому природних речовин є найбільше. Якщо під час його використанні ви відчули дискомфорт, а на наступного дня з’явились почервоніння та свербіж, то необхідно припинити користуватись цим засобом. Краще придбати дорожчий, але надійніший!

Туш для очей

Найбільшу увагу жінки приділяють макіяжу очей. Вважається, що очі – дзеркало душі, тому ми намагаємося підкреслити свій погляд, щоб він став ще виразнішим. Дівчатка змалку спостерігають за своїми мамами, які фарбуються, і завжди виявляють неабияку цікавість до цих косметичних засобів. І вже у підлітковому віці самі починають користуватися тушшю. Але чи знаєте ви, як цей засіб впливає на ваші очі?

Небезпечні складові:

 • Формальдегід (бронідокс, бронопол) – може викликати захворювання на рак
 • Ртуть – викликає алергічні реакції та свербіж

На такий засіб не потрібно скупитися, а віддавати належне дорогій, високоякісній продукції. Туш потрібно оновлювати кожні 2 місяці, але допустимим є її використання протягом трьох місяців.

Переваги органічної косметики

95% інгредієнтів у натуральній косметиці повинні бути органічного походження, з екологічно чистих плантацій, де  заборонено використання хімічні речовини. Така косметика цілком безпечна для людини та навколишнього середовища.

Упаковка має відповідати засобу. Відрізнити безпечну продукцію від шкідливої дуже легко. Насамперед, вона має білий чи безбарвний колір, тому що не містить барвники. Запах має специфічний, такий як від лікарських засобів, адже містить велику кількість рослинних компонентів. Не дуже піниться, бо немає у своєму складі хімічних елементів. Обов’язково на етикетці повинно бути зазначено повний список компонентів і додано сертифікат якості.

Отже, вибір за вами! Бережіть себе та будьте красивими!

Коментар

Юлія Сташевська, косметолог

Усі жінки хочуть мати досконалий вигляд, але багато хто, на жаль, не знає основних правил вибору декоративної косметики. І потім, звичайно, зявляються проблеми, з якими вже треба звертатися до спеціаліста. Щоб цього уникнути, я рекомендую спочатку перевірити склад обраної косметики на наявність елементів, на які у вас спостерігається алергія. Це для того, щоб уникнути почервонінь, свербіння та висипів. Особливу увагу слід звернути на термін придатності та присутність натуральних компонентів, таких як: екстракт ромашки та календули, масло авокадо, алое вера, сквалін та вітамін E – вони захищають шкіру від негативного впливу. Після того, як ви обрали товар, протестуйте його на маленькій ділянці шкірі й поспостерігайте за реакцією організму. Якщо все добре, то сміливо купуйте цей засіб.

Кондратович Маряна