Тренування у спортзалі чи вдома?

Спорт

Cпорт – це здоров’я та молодість, це гарний настрій та чудова фізична форма. У наш час здоровий спосіб життя став модним, і кожен мріє бути струнким, підтягнутим та мати солідний рельєф м’язів. Але не у кожного є гроші на спортивний зал. Що ж тоді робити? Закинути спорт куди подалі, займатися вдома та на стадіоні, або ж все таки назбирати грошей на тренажерний зал, бо воно того варте? Давайте спробуємо розібратись.


Тренажерний зал – плюси та мінуси

Почнемо з плюсів, тому що це приємніше:

По-перше, відповідна атмосфера. Важко сидіти склавши руки, коли навколо всі присідають, віджимаються, бігають, скачуть… І ти наповнюєшся цією енергією і намагаєшся не пасти задніх, а бути як усі – старанно виконувати вправи та працювати на результат.

По-друге, тренер завжди поряд і якщо виникло якесь питання, то у будь-який момент можна проконсультуватися з ним. Тим паче, якщо робиш якісь небезпечні або важкі вправи, то завжди знайдеться людина, яка зможе тебе підстрахувати.

По-третє, в тренажерному залі великий вибір тренажерів на будь-яку групу м’язів. І це великий плюс – адже завжди цікавіше було робити вправи на тренажері, аніж самому щось вигадувати.

По-четверте, в залі є багато місця і це дуже позитивний момент, бо не у всіх вдома є достатньо вільного місця, щоб можна було нормально позайматися, від душі помахати руцями та ніжками.

Що ж до мінусів, то вони, на жаль, теж є:

По-перше, як би не хотілося, але за це потрібно платити. І чим кращим буде спортивний зал, тим він буде дорожчим. Через це не всі можуть собі дозволити придбати абонемент хоча б на півроку.

По-друге, спортивний зал потрібно шукати хороший та щоб був якнайближче до домівки. Але рідко трапляється, що ці два чинники збігаються, тому дуже часто люди повинні їхати майже на інший кінець міста, щоб годинку-дві позайматися. Потім вони стомленими їдуть додому. А це стрес і трата дорогоцінного часу. І нам це не потрібно.

По-третє, зустрічається не досить зручний графік роботи тренажерного залу. Наприклад, ви можете позайматися о 8 ранку, а він відчиняється тільки о 10 годині. Або ж у вас є вільний час на вихідних, а спортивний зал працює або до 6 години вечора, або взагалі у нього вихідний.

Отже, спортивний зал – це круто, в нього достатньо плюсів і він дає реальну можливість тримати себе у гарній формі. Адже ще одним стимулом ходити до нього є те, що ти за це заплатив шалені гроші.

До речі, якщо ви новачок, то скористайтеся послугами тренера. Адже він зможе показати вам, як правильно потрібно виконувати вправи і які м’язи при цьому повинні працювати, а які ні. Адже дуже часто буває так, що людина виконує вправи, а тренується зовсім інша група м’язів і тоді від таких тренувань немає ніякого сенсу. Також тренер допоможе вам попервах регулярно ходили в спортзал і займатися там, а не лінитися і сидіти вдома. Окрім цього, можна попросити тренера підібрати під вас програму тренувань, а також дієту, яка допоможе швидше досягти бажаних результатів.

Тренування вдома

Отож, стосовно плюсів:

По-перше, це дуже економить твій час, адже не треба нікуди збиратись, йти, чекати своєї черги на тренажер, повертатись додому. Ти просто вибираєш для себе вільну годинку і займаєшся. До речі, не обов’язково робити це саме у спортивній формі, тут можна вдягнутись так, як тобі буде зручно. Можна обрати собі потрібну музику і налаштуватися на процес, від якого тебе ніхто не буде відволікати. І це дуже розслабляє.

По-друге, гроші тобі теж не треба платити. Можна звісно придбати собі гантелі, різні еспандери та скакалки, але все одно це буде дешевше, ніж тренажерний зал, і вони вже будуть твоєю власністю. Запам’ятайте, замість різних дорогих тренажерів краще купити набір гантелей, мат для йоги, скакалку, фітбол та диски з різними програмами тренування.

А от мінуси тут досить вагомі:

По-перше, якщо в тебе немає залізної сили волі і ти звик жаліти себе, або завжди можеш знайти привід не займатись – то заняття вдома просто погублять тебе, адже навряд чи без гарної дисципліни можна буде чогось досягти.

 У такому випадку потрібно згадати про стадіони. Це щось середнє між заняттями вдома та в тренажерному залі. Адже на стадіоні є люди, і вони теж займаються, а це стимулює тебе. Інколи бувають обладнані стадіони, на яких можна зустріти різні лайт-версії основних тренажерів. Але тут теж є мінус – пора року. Якщо на вулиці починає холоднішати – то вже якось не до тренувань.

Тому, найголовніше в цій справі  – зрозуміти, для чого це тобі потрібно, розглянути всі за та проти й обрати саме той тип тренувань, який допоміг би тобі відкоригувати свій спосіб життя, стати дисциплінованим спортсменом та отримати бажані результати. Якщо ви вирішили скинути вагу, не завадить сісти на дієту та дотримуватися правильного процесу тренування.

Процес тренування

Отже, ви все ж таки вирішили попри все почати займатися спортом. Тоді вам потрібно ознайомитися з тим, як правильно потрібно підходити до тренувань.

Передусім потрібно завжди починати заняття з розминки. Згадайте шкільні роки і те, що розминка полягала в тому, щоб ви від голови і до самих п’яток розігрівали своє тіло та підготовлювали його до майбутніх навантажень. Ніколи не намагайтесь робити розминку так-сяк або взагалі не робити її. Адже від того, наскільки розігрілись ваші м’язи, залежить не тільки те, як сильно будуть боліти ваші м’язи після тренування, але і – що набагато гірше – отримаєте ви травму чи ні.

Після гарної розминки переходьте до кардіо. Це може бути або біг, або заняття на орбітреку, або скакалка. Головне – ще більше розігріти тіло та задіяти серце, щоб воно звикало до навантаження. Кардіо може тривати 5–20 хвилин, це залежить від того, наскільки добре ви вже підготовлені та на що саме робите акцент (на схуднення або на нарощування м’язів).

А от після кардіо можете переходити до основного тренування. Але не забувайте, що треба протягом всього заняття пити достатню кількість води, перебувати у достатньо провітреному приміщені, та щоб одяг був зручний і не здавлював грудну клітку. Не забудьте також після тренування провести заминку, яка допоможе розтягнути ваші м’язи та запобігти кріпатурі.

Коментар експерта

«Будьте терплячі, не варто очікувати миттєвих приголомшуючих результатів. Якщо ви тренуєтеся 3–4 рази на тиждень – це дуже добре. Ви можете не помітити поступових змін у фігурі, так що не переривайте програму на півдорозі. Зрештою, ви отримаєте бажаний результат від своїх занять. Найголовніше – це правильно підібрати програму тренувань та харчування, адже вони повинні підходити саме вашому індивідуальному організму. Слід пам’ятати, що правильне та збалансоване харчування – це 60 % вашого успіху. Також не забувайте, що сон та відпочинок теж відіграють значну роль для вашого прогресу. Якщо ви будете вбивати себе у спортзалі важкими вправами, приходити додому і нічого не їсти, а потім ще й спати всього 5 годин – це шлях в нікуди. Таким чином ви лише зробите собі гірше і отримаєте негативний досвід. Тому підходьте до всього з розумом, і ви побачите позитивні зрушення. Нехай вам щастить!» – рекомендує Ірина Колесник, персональний тренер та майстер спорту міжнародного класу.

Ольга Кузнєцова