Успішна кар’єра в ваших руках

Культура

Слова про те, що успішна кар’єра – це результат чиєїсь протекції або ж безумовного везіння, усього лише міф, якому не варто вірити.

Це твердження рівно таке ж істинне, як і думка, що доля жінки – це сім’я й домівка. Насправді, кар’єра – це ваш особистий правильно спланований проект, виконуючи бездоганно усі пункти якого, ви зможете досягти приголомшливого результату.


Ви легкою ходою входите у свій величезний кабінет з табличкою на дверях «Президент компанії». Недбало кидаєте на стіл з червоного дерева свою сумку, повну різних тек з документами. У секретаря просите принести горнятко подвійного лате. Усміхнений юнак швидко зникає й миттю приносить бажану каву. Насолоджуючись її ароматом, ви розглядаєте срібну рамку, що стоїть на столі. На світлині виблискує білосніжна посмішка чоловіка, що тримає на руках вашого білявого синочка. Ви дивитеся на себе в дзеркало й усміхаєтесь: усе-таки життя, що там не кажи, прекрасне. Й у ваші двадцять вісім бути фінансовим директором великої компанії – це справжній подвиг, не багато жінок досягли такого приголомшливого результату.

Несподівано скрип дверей і низький голос шефа, який хоче бачити звіти за тиждень, миттєво опускають вас на землю, і ви повертаєтеся до несправедливої реальності, покинувши світ марень. А тим часом, цей самий «світ марень» психологи називають ніяк інакше, як візуалізацією, яка дуже корисна, якщо дійсно хочете чогось добитися в житті. Ви повинні чітко знати й бачити, яке майбутнє хочете, і що реалістичнішими будуть деталі, то краще. Адже якщо точно знатимете мету, дуже легко буде підібрати засоби для її досягнення. Необхідно буде просто спланувати своє майбутнє, а в цьому ми допоможемо прямо зараз.

 Визначтеся з головними цінностями

Перш ніж будувати свою кар’єру, замисліться про те, чим доведеться пожертвувати. Зазвичай у жінок топ-менеджерів рідко складається щасливе сімейне життя: чоловіки не витримують, що берегині домашнього вогнища немає удома по вісімнадцять годин на добу. Саме тому зважте всі «за» й «проти» та вирішіть, що вам потрібго від цього життя. Поєднувати сім’ю й роботу, безперечно можна. Проте на шкоду одного іншому. Не варто вважати, що любов вічна, і плисти за течією. Почуття – це теж робота, і чоловікові потрібна ваша увага набагато більше, ніж кому-небуть. Ваш суджений, як і ви, потребує чашки гарячої кави вранці або сніданку в ліжко, йому також буде приємним несподіваний сюрприз, навіть у вигляді нової сорочки. До того ж треба вибиратися разом на футбол, дивитися, як він грає з другом в теніс. Непогано було б з’їздити з ним на шашлики.  А що вже говорити про дітей. Нянька точно ніколи не зможе замінити дитині рідну маму, яка повинна по декілька годин на добу грати з малюком, читати казки, ходити на прогулянки.

 Запишіться на курси ораторів

Перш ніж стати главою великої компанії, вам належить багато чому навчитися. Передусім – це уміння приймати правильні рішення й розподіляти обов’язки між співробітниками, щоб скоординувати всі дії. Проте робити це варто уміючи. Адже не так легко переконати натовп людей робити те, що хочеться вам. Для цього треба бути хорошим оратором. Якщо ви зараз і двох слів зв’язати не можете, не засмучуйтеся, адже, як відомо, ораторами не народжуються, а стають. Тому вам необхідно буде записатися на спеціальні курси ораторської майстерності, які зазвичай тривають близько року. Проте по закінченню їх ви з легкістю зможете управляти натовпом людей, делегуючи їм різні доручення.

Варто пам’ятати, що доведеться виконати на цих курсах декілька практичних завдань, досить безглуздих. Наприклад, стати на лавку в міському парку й виголосити промову перед матусями з колясками про те, як шкодять памперси дитячій психіці. Пам’ятайте, що зможете дізнатися про своє вміння переконувати лише в одному випадку – якщо перед вами буде результат вашої виступу. Таким чином, якщо усі смітники будуть заповнені ущерть дитячими памперсами, вважайте, що курс оратора пройдений успішно. Головне, ви повинні пам’ятати, що оратор має сам вірити в те,  про що говорить.

Так само не забувайте один нюанс. Щоб мова не виглядала сухо, необхідно її густо прикрашати всілякими цитатами класиків і афоризмами. Тому слід читати якомога більше корисної літератури, а любовні романи доведеться відкласти убік.

 Допоможуть курси іноземних мов

Справжня кар’єристка знає як мінімум три іноземні мови. Які саме з них вибрати – вам вирішувати. Дивлячись, яку кар’єру хочете побудувати. Якщо мрієте бути директором туристичної компанії, то однозначно не обійтися без англійської. Хоча й говорять, що цією мовою нікого вже не здивуєш, проте, як показує практика, більшість людей не володіють навіть базовим рівнем. А саме англійський допоможе з легкістю досягнути успіхів. Щоб вивчити мову, необхідно буде вибрати один із способів. Так, можна найняти репетитора й вивчати англійську прямо у себе удома самостійно. Цей спосіб ефективний, щоб вивчити граматику: уміти писати слова й будувати речення без помилок. Проте такі уроки навряд чи навчать вас необхідним розмовним навичкам, які з легкістю можна придбати, займаючись англійським в групах. Мовні курси стають усе більш популярними в наші дні. І цьому є логічне пояснення. Зазвичай вони доступні в ціні, викладачами є носії мови – американці або англійці. Якщо лінь йти на зайняття, ви все одно туди підете, оскільки заплатили за місяць заздалегідь і буде жаль втрачених грошей. Тоді як зайняття з репетитором можна перенести на інший час, що робить вивчення мови тривалішим і менш динамічним процесом.

 Катерина Попова, перекладач англійської мови, стверджує: «Найефективнішим способом вивчення іноземної мови є, на мій погляд, зайняття з репетитором плюс поїздка за кордон, туди, де безпосередньо можна чути й спілкуватися на мові, яку ви вивчаєте. І це далеко не усе, в такому середовищі необхідно бути як мінімум два місяці й по приїзді додому регулярно закріплювати отримані знання й навички. Інакше цей метод не буде ефективним. Підступність іноземної мови полягає в тому, що вона швидко забувається, якщо нею не користуватися».

 Навчіться грати в шахи

За статистикою, від загального числа топ-менеджерів лише 10% жіноки. Це означає те, що співпрацювати вам припаде в основному з чоловіками. Щоб краще розуміти їх логіку й з легкістю знаходити спільну мову в спілкуванні, якомога частіше грайте в шахи. Чому? Відповідь дуже проста. Саме ця гра допомагає прорахувати усі можливі комбінації ходів заздалегідь, а таке стратегічне бачення майбутнього дуже допоможе в роботі. Адже не даремно ця гра була улюбленою у великих лідерів Леніна, Сталіна, Черчіля, Че Гевари, Македонського. Проте є одне «але». Не варто грати в шахи з представником чоловічої статі. Психологи вже давно довели, що маючи суперником чоловіка, жінка відразу ж розгублюється, оскільки спочатку очікується, що виграє саме він. Як варіант, можна грати в шахи з подружкою або дідусем на вихідних. Якраз родичі не скаржитимуться, що приділяєте їм занадто мало уваги.

 Отримайте другу вищу освіту

Напевно, перше, що вам прийшло в голову, це отримати диплом МВА. І правильно. Попри те, що ним уже нікого не здивуєш, і наявність його автоматичне просування покар’єрних сходинках не гарантує, усе одно він не завадить. До того ж можна пройти бізнес-тренінги, які обійдуться значно дешевше. Ще одним варіантом  може бути заочне навчання в одному з вишів вашого міста. Тільки правильно виберіть факультет, адже саме отримані знання повинні допомогти у будівництві вашої кар’єри.

«Дуже часто молоді люди після отримання першого диплому, прагнуть обзавестися другим. І на це є ряд причин. Частенько першу освіту здобувають ще в несвідомому віці, у більшості випадків батьки вибирають місце навчання за своїх дітей. Коли людина розуміє, що це не його покликання буває вже досить пізно, але для отримання другого вищого – не пізно ніколи. Ще одна причина, з якої люди отримують ще один диплом, –просування по службовій драбині. Дуже часто люди з економічною освітою прагнуть отримати знання по юриспруденції і навпаки. Випускники гуманітарних факультетів також часто хочуть закінчити менеджемент або фінанси» – переконана Наталія Семенова, викладач російської мови.

 Завершальний акорд  

Ви – абсолютно незамінна людина в компанії й володієте усією інформацією, яка може знадобитися керівництву. Причому готові надати її на першу вимогу й у будь-який час доби. Ігноруєте трудовий кодекс і затримуєтеся на роботі стільки, скільки треба для справи. Навіть якщо це двадцять п’ять годин щодня.

Ви взялися за найбезнадійніший проект, зібрали команду і блискуче його реалізували. Адже ніхто не вірив, що це можливо. І ось тепер, коли в компанії відкрилася така бажана вакансія, практично трамплін до так омріяного крісла великого боса, складіть коротку, але переконливу доповідну записку з перерахуванням своїх навичок, умінь і здібностей. Прийдіть до шефа і, дивлячись йому прямо в очі, повідомите, що хочете озайняти цю посаду. Тільки не давіте на нього. У керівництва повинне залишитися враження, що воно саме додумалося до цієї ідеї. Ну що, вас можна привітати?

Олена Ушакова