Важливі елементи стилю

Хобі

Жінки завжди ставили собі питання, як виглядати красиво? Сьогодні вони шукають ці відповіді на фоторепортажах із тижнів моди світових фешн-столиць. Продивляючись огляди модних подій,  хочеться проаналізувати складові успішних образів модників та нашу «фешн» ситуацію в Україні.


Унікальність та неповторність стилю кожного міста

Успішні модники вже встигли помітити, що коли навіть на тлі фотографії немає жодної міської пам’ятки – все одно можна здогадатися, житель якого міста зображений перед Вами. І напевно Ви помічали, що образ міста створює стиль його мешканців. Наприклад, романтичний Париж доповнюють рюші на сукнях і витончені капелюшки, екстравагантний Нью-Йорк славиться еклектикою у вигляді офісних деталей у повсякденному одязі, короткі строкаті сукні підкреслюють пристрасність італійок в Мілані, а в сірому Лондоні англійці віддають перевагу яскравому мінімалізму чоловічого стилю. І ви вже точно знаєте, що тенденції, які відрізняють один стиль міста від іншого створюються не на подіумі дизайнерами, а на вулиці жителями.  А дизайнерські ідеї, так звані актуальні тренди, служать лише поштовхом для польоту фантазії вуличних модників, решта – креатив і творчість, що створює унікальний стиль.

Фотографії ексклюзивних образів перехожих на вулиці, так звані «стріт луки» допомагають не тільки відчути атмосферу міста зсередини, зрозуміти характерну особливість притаманну кожному жителеві Лондона чи Парижу, а й нарешті відповісти на хвилююче питання: «як це можна одягнути?». Завдяки вуличним стилягам актуальні тенденції стають приземленими, модники показують як і з чим їх носити, наполягають на власній родзинці в гардеробі, надихають на створення свого неповторного образу.

Деталі образу

Варто зазначити, що такий образ повністю складається із деталей, та найяскравішою із них можна сміливо назвати дорогоцінності. Таким чином, любителі вінтажного одягу відвідують антикварні виставки та підбирають для себе щось притаманне – таку собі нову старинку. Візьмемо, наприклад, вересневе бієнале ювелірного мистецтва в Парижі. Гарячі новинки від модних домів Сartier, Chanel, Dior та YSL були виповнені в пишному, жіночному та дуже святковому настрої. На наступний день вулицями прогулювалися красуні, вдягнені у ці самі дрібні буси, широкі браслети з дорогоцінними каменями та гравіруванням на них- все це нагадувало повернення в епоху 20х років минулого сторіччя. Одразу у пам’яті постає Едіт Піаф , Марлен Дітріх та Бріджит Бардо, але вже у новій інтерпретації. Прекрасно, коли жінки нагадують саме таких представниць чарівної статі.

Наступною важливою деталлю хочеться відмітити капелюшки. Ця найекстравагантніша частина гардеробу завжди викликає шалену хвилю схвалень та обурень. Головне-правильно підібрати капелюшок під подію. Відома українська любителька такої деталі, Катя Осадча, через негативні оцінки своїм образам не переймається. У середньовіччі наявність капелюшка означала приналежність до вищого кола, сьогодні вибір певного головного убору розкриває міру екстравагантності його володаря або володарки, також він розповідає про улюблену епоху носительки. Та кожного разу під новим кутом дизайнери показують головні убори: то ми можемо спостерігати капелюшки, схожі на різні предмети, то дизайнери віддають перевагу класиці та використовують стару форму і одягають на голови моделей капелюх-котелок.

Всі ми пам’ятаємо, що в жінці має бути загадка. Як це не банально, але так і є. Де-не-де, а в одязі це правило спрацьовує на всі сто відсотків: недосказаність, ілюзія оголеності частіше виглядає спокусливіше, аніж крикливі декольте на сукнях. Напівпрозорі тканини у тандемі із стриманим кольором та кроєм створюють неповторний контраст та неперевершений вигляд.

Хочеться згадати і про річ, якої завжди буває мало. Це – сумочки, редікюлі, клатчі та рюкзаки. Найголовнішим в аксесуарі є його колір. Найпопулярнішим цього сезону можна вважати зміїний принт, який нагадує і спекотні джунглі, і вечірки у стилі 90-х. Найбільше любительок цього забарвлення зібралося в Мілані. Це й не дивно – у поєднанні із яскравими клатчами виглядають набагато краще, аніж із сірими светрами в Лондоні.

Тепер ми дібралися до найцікавішої та найнижчої деталі образу – взуття. Уже багато років поспіль достатньо людей вважає туфлі не аксесуаром, а самим образом, його фундаментом. Найдавнішою пам’яткою про взуття , а саме на підборах можна вважати згадку «платформи на ногах» у Древній Греції. Дивного нічого немає, адже богині родом із Греції. За роки існування туфлі змінили сотні форм, довжину підборів, але все одно залишилися найголовнішою складовою образу. Навіть англійська приказка “The shoes always says the truth” підтверджує їх важливість і є навіть психологи, котрі визначають темперамент людини за її взуттям.

Родзинка успішних дизайнерів – андрогінні моделі

Але не дивлячись на усі тенденції, ікон стилю, унікальний образ не можна створити, не відчуваючи свого альтер-его та не показуючи його. Адже мода, одяг – це і є самовираження для деяких персон, і якщо вони будуть копіювати ідеї дизайнерів, стилем це назвати буде важко, адже особистість не несе в собі ніякого послання,як це робив творець даної одежі. Також свій меседж дизайнер вміщує у кожну модель на своєму показі, тобто закладає сенс майбутнього сезону не тільки в речі, а і у актуальний типаж наступного сезону. Наприклад, усі помітили, що останніми роками все модніше стає запрошувати у свої рекламні кампанії та на подіуми андрогінних моделей. У них грань між чоловіком і жінкою стерта, декотрі називають це унісекс, а інші і зовсім говорять про такий типаж – ангели, адже останні теж не мали статі.

Андрогінність – це нова жіночність, так Стефано Габбана описав не тільки ідею останньої колекції Dolce & Gabbana, а й одну із найпомітніших тенденцій сезону. Приділити однакову увагу чоловічим костюмам в жіночому стилі та сукням взялися багато дизайнерів цього року. Таким чином вони дають зрозуміти, що тепер виглядати дуже по-чоловічому вже не модно.

Стиль українських модників

А як можна охарактеризувати стиль українців? А чи є він узагалі? Італійців можна назвати пристрасними, нью-йоркців – екстравагантними, лондонців – сміливими, а які ж ми? Звичайно, окрім того, що найгарніші. Поки що наш стиль на стадії формування, не можна сказати однозначно, тому що модних та стильних персон в Україні ще дуже мало.

Тижні моди та фешн-події проходять у нас, але чому ми ніяк не можемо стати модною столицею? Адже всі стверджують, що українські дівчата найкрасивіші. Почнемо з того, що хочеться, аби на на перших рядах українського тижня моди сиділи люди, закохані у неї, а не ті, які хочуть бути популярними. Нові імена українського фешн-бізнесу вже виставляють свої колекції на нью-йоркському та лондонському тижнях моди, але в Києві митці успіху ще не досягли, окрім того, що відкрили бутики під своїм іменем. Можливо це максимум, якого можна досягти в Україні.

Кожний дизайнер хоче, щоб його речі купували та лінії одягу розширювалися. Але все закінчується на фінансовому питанні. Здавалося, 20 000 гривень – невелика сума для розвитку свого виробництва та просування його в маси, а саме така вартість подіуму на українському тижні моди. Творці скаржаться, що після нього все й закінчується, тому що публіка здебільшого приходить «на інших подивитись та себе показати», а не заради моди як мистецтва, або хоча б із мотивацією щось придбати.

Коментар

Юлія Джулай, візажист

Українська модна індустрія стане світовою, коли менталітет нашої країни зміниться. Гроші, талант, хороші дизайнери, красиві і професійні моделі – всього цього замало. Це правильні кроки, але наші люди так само залишаються стереотипні та бояться змін. Фешн-бізнес України ніколи не стане світовим, поки Ukrainian Fashion Week будуть відвідувати люди, які не мають ніякого відношення до моди, а просто приходять як на показуху. Нам не вистачає рівня, вірніше стильності мислення і простоти. Дуже складно змінити громадськість, але намагатися продовжувати працювати в цьому напрямку потрібно, адже настане час, і всі старання, пориви і надії будуть виправдані і наша Українська модна індустрія дійсно стане світовою!

Каріна Пустовалова