Військова рада, або Як боротися зі зморшками

Здоров'я

Бути молодою в наш час – більше, ніж жіночий каприз. Це веління часу. Молодість – синонім успішності. І поки це так, ми будемо приречені вести безперервну війну зі зморшками. Втім, при нинішньому рівні розвитку косметології військові дії проти старіння шкіри перетворюються на такий собі не позбавлений приємності ритуал з гарантованим дзвоном фанфар у фіналі. «Арсенал» доволі різноманітний – досить вибрати правильну стратегію і тактику, щоб змусити «супротивника» підняти білий прапор.


Стратегія – здоровий спосіб життя

Фахівці стверджують, що організм починає старіти не тоді, коли з’являються перші зморшки, а набагато раніше, коли процес стрімкого поділу клітин сповільнюється, тобто в 20–22 роки. Знаючи про це, можна впливати на природні процеси в’янення за допомогою:

– збалансованого харчування. Оптимальне співвідношення білків, жирів і вуглеводів благотворно позначається на обміні речовин (а це наріжний камінь молодості);

– фітнесу. Регулярне фізичне навантаження супроводжується активацією кисневого обміну (що покращує колір обличчя) і гальмує перетворення м’язової маси в жирову (а зайва вага, як відомо, одна з основних передумов передчасного старіння);

– протистояння стресам. Всі антистресові програми засновані на тому, що знімають напругу, а разом із нею – спазм м’язів і судин. Тим самим відновлюється нормальний кровотік і ліквідується дефіцит кисню і поживних речовин (основа хорошого стану шкіри).

Бункер-захист шкіри

За передчасне старіння ми повинні «дякувати» екології, точніше її відсутності: вихлопні гази, дим фабричних труб, промисловий пил потрапляють на шкіру і ушкоджують її клітини, «стираючи» в них інформацію про саморегенерацію. Косметика на основі біоактивних комплексів (наприклад, екстракту глоду, альфаглюканолігосахаридів, EDTA) грає роль такого «бункера» – захищає красу від екологічної агресії, підсилює природні захисні властивості шкіри і відновлює її травмовані клітини.

Атака – вітаміни

Найвідоміший у косметології «молодильний» вітамін – ретинол (похідна вітаміну А). Він активізує внутрішньоклітинні процеси, підвищує пружність і еластичність шкіри – словом, цілком міг би претендувати на звання «еліксиру вічної молодості», якби не висока алергенність.

Ще один фаворит косметологів – альфа-токоферол (вітамін Р – він покращує мікроциркуляцію крові в шкірі, підвищує її здатність утримувати вологу, захищає від вільних радикалів і значно гальмує процеси зів’янення. До речі, найкращий результат досягається при комбінованому застосуванні вітамінів – у вигляді продуктів харчування та у складі косметичних засобів.

Біологічна бомба – рослинні інгредієнти

Це найчисленніша група «зброї» проти зморшок. Популярність фітокомпонентів пояснюється їх високою ефективністю. Наприклад, стерокар (екстракт конюшини) сприяє зволоженню шкіри, покращує її мікрорельєф. Рослинні білки алістин і рігин, активні антиоксиданти захищають колагенові волокна від згубного впливу навколишнього середовища і сприяють відновленню клітин, тим самим не тільки сповільнюючи процес утворення зморшок, але і скорочуючи глибину вже існуючих.

В окрему групу виведені масла. Кожне з них, крім «прямих обов’язків» володіє «побічним ефектом». Наприклад, масло каріте захищає, заспокоює і оновлює шкіру. А масло оливи, повертаючи шкірі пружність і еластичність, допомагає їй відновлювати захисний бар’єр. Масло аграна не тільки гальмує процеси старіння, а й має протизапальну дію.

Морська піхота – бурі водорості і планктон

Унікальність морських водоростей – в надмірно багатому хімічному складі, який дозволяє діяти відразу за декількома «фронтами»: нормалізувати водно-жировий баланс, активізувати роботу клітин, що синтезують колаген, захищати від токсичної дії вільних радикалів, знімати подразнення і лущення шкіри.

Спецназ – дріжджі

Завдяки ударній дозі вітамінів групи В дріжджі діють у двох напрямках: стабілізують нервову систему (що безпосередньо впливає на стан епідермісу) і освіжають, тонізують, підтягують шкіру. Очищений екстракт дріжджів тоніскин демонструє подвійну ефективність при відсутності алергічного подразнення шкіри.

Важка артилерія – гормони

Гормони беруть участь у всіх обмінних процесах. З віком їх виробництво зменшується, що негайно позначається на стані шкіри – вона втрачає пружність, покривається зморшками (етап гормонального старіння). У більшості країн світу дефіцит гормонів відновлюється дуже просто – жінка йде в аптеку і купує ліки (без рецепта!). Косметологи пропонують більш безпечний, але не менш ефективний шлях – гормони рослинного походження. Косметичні засоби на основі фітоестрогенів нормалізують клітинний метаболізм, сприяють регенерації колагенових і еластинових волокон. При цьому відсутні побічні ефекти традиційної гормональної терапії (перевірено клінічно).

Уважно вивчаючи склад того чи іншого крему, ви неодмінно виявите що-небудь з перерахованого вище «бойового арсеналу».

А щоб з усього розмаїття anti-age кремів вибрати оптимальний, порадьтеся зі своїм косметологом – його знання і ваш ентузіазм приведуть до повної і беззастережної капітуляції зморшок!

Ілона Віхлянцева