Волонтерство — справа сильних та мрійливих

Хобі

«Маленька добра дія вартує значно більшого, ніж великий намір»

Оскар Уайльд

Волонтер звучить гордо.

Так вам скаже будь-хто, кому хоч раз доводилось стикатися з цією справою. Ви стовідсотково бачили їх на фестивалях, концертах, у школах, на благодійних заходах. І не дивно, адже волонтери потрібні завжди.


Що таке волонтерство?

Коли ви чуєте це слово, то, певно, одразу думаєте про безкоштовну робочу силу. Якщо говорити про грошовий еквівалент, то так, ви маєте рацію. Але чекайте: волонтери за свою віддачу, наполегливість, доброту та працьовитість отримують щось значно більше та важливіше за гроші. Ці люди – добровольці, чию роботу оплачують досвідом, друзями, корисними знайомствами та найщирішими посмішками.

Мабуть, саме тому серед волонтерів рідко можна побачити когось старшого за студента. Саме у ці золоті роки молодості кожен із нас може собі дозволити працювати годинами, не отримуючи за це гроші, але заради спільної мети. Якої? Це для себе визначає кожен самостійно. Так само, як і те, де саме хотів би волонтерити.

Починайте з фестивалів.

Волонтерство там геть не складне, але душевна та невимушена атмосфера гарантована. Я починала це «буремне» волонтерське життя саме з такого івенту – Міжнародного фестивалю документального кіно «Docudays». Тоді мені навіть спало на думку, що я буду займатися волонтерством довіку, та ще й на цьому фестивалі. Обережно: це тимчасова ейфорія, друзі. Але вона сто відсотків буде.  Що ми там виконували? Коли ви – волонтери, будьте готові робити все. Як-то кажуть, роботящі руки потрібні всюди. Туди збігай, те принеси, гостям розкажи-допоможи-покажи, це скріпи, ото приклей, це постав біля отого, а оце віднеси отуди. І у такому режимі працюєте від початку і до кінця зміни, а то і довше. І у тому кайф, справжня насолода! Бігаєте разом з такими ж азартними учасниками цього дійства, як і ви самі.

Волонтери – це ті ж організатори.

Без них неможливі масштабні заходи. Пригадуєте Євробачення-2018? Весь Київ (і не тільки) гудів. Сотні туристів, конкурсанти,  купа локацій – все це акумулювали волонтери.

– Волонтерство на Євробаченні назавжди закарбувалося у пам’яті. Ми стали однією великою родиною, називали один одного намистинками. Разом ми зробили це можливим. Без волонтерів не буває усіх цих заходів, повірте. І як же це надихає! Усе, що хочу сказати – віддавайте добро, ви почуватиметесь краще, ніж коли-небудь! – ділиться своїми враженнями волонтерка Аня.

Ви мрійники по натурі і у справі? Любите подорожувати і допомагати людям водночас? Тоді міжнародне волонтерство створене для таких, як ви! Тут настільки багато можливостей, що у голові паморочиться від кількості. Тисячі волонтерів по всьому світу зараз перебувають далеко від своєї рідної домівки. Тим не менш, вони знаходять свій новий дім поруч з тими, кому вони потрібні. Волонтери є і у зоні бойових дій, і у бідних країнах, і у звичайних школах розвинених держав – головне, що кожен з них усвідомлює: якщо є можливість допомогти та дати свої сили й знання тим, хто цього потребує, то її потрібно неодмінно використати.

Дружня порада: починайте з волонтерства. Як тільки ви усвідомите, що можете працювати за ідею та задля людей, а не за гроші та заради прибутку, тоді і звичайна робота стане джерелом наснаги — досягнете успіхів. А, може, у волонтерстві знайдете улюблену справу. Зажди пробуйте і одного разу ви збагнете: у допомозі іншим і є наше щастя.

Олександра Буленок