Заклало ніс? Час до лікаря!

Здоров'я

Коли настає холоднеча, люди надзвичайно часто застуджуються, але не звертаються при цьому до лікаря, так і продовжуючи вчитись, працювати, жити, не знаючи, що елементарна застуда може викликати фатальні наслідки. Тому до лікаря варто звертатися і при слабких симптомах, якщо дійсно є бажання бути здоровим, гарним та дарувати усмішку собі та оточуючим.


Закладений ніс, головний біль, перервне дихання, погане самопочуття, швидка втома – з цими симптомами, на жаль, знайомі майже всі. Закладеність носа ми серйозним симптомом не вважаємо, а даремно, бо це перше попередження хвороби. Але проблеми з диханням може викликати не тільки хвороба, а й інші причини, які є у кожної третьої людини.
Близько 40% людей погано дихають носом і страждають від цього.
Через що людина мусить звернутися до лікаря?
Зустріч з лікарем, навіть для профілактики, ніколи не буде зайвою. А що саме може викликати занепокоєння? Важке дихання буває різного характеру, так власне і причини такого дихання можуть бути досить різними. Тому важливо, щоб лікар підібрав правильний метод лікування. Тож наведемо декілька симптомів, за присутністю яких треба негайно йти по допомогу до лікаря:
– якщо починає зненацька закладати ніс (то права, то ліва сторона);
– якщо з’явилися виділення з носа (прозорі або жовті);
– якщо з’явилися головні болі (потрібно, щоб лікар обов’язково подивився ніс);
– якщо з’явилося різке припинення дихання, яке могло бути викликане запахами, хімічними речовинами, цвітінням, потрібно зрозуміти, що міг початися алергічний процес.
Самолікування не допоможе
Більшість людей віддають перевагу самолікуванню. Цього робити взагалі не можна! Адже лікування за допомогою крапель, які потраплять у руки в найближчій аптеці, – теж не вихід. По-перше, більшість з цих крапель мають судинозвужуючий ефект і можуть призвести до різкого звуження судин не лише в носі, але і в очах і головному мозку. Для тих, у кого підвищений артеріальний тиск, це може закінчитися великими неприємностями. По-друге, такі краплі можна застосовувати дуже маленький період часу – не більше п’яти, а то і трьох днів, про що сумлінно повідомляють інструкції у коробочках. А нежить, за цей час лише розквітає у всій красі. А зробити нормальним дихання вони зовсім не зможуть, особливо, якщо хвороба у людини складніша, ніж вона уявляє.
Ось і проблеми
Погане дихання носом викликає проблеми. Наприклад, гіпоксію головного мозку – підвищення артеріального тиску, погіршення пам’яті, працездатності, концентрація втрачається.
Тому, якщо є якісь проблеми з диханням, тоді хворий приходить до дільничого лікаря, а він направляє його до ЛОРа. А ЛОР вже дивиться на хворого і вирішує, які причини порушення дихального процесу.
Погано дихаєш – хворий
Одна з причин складного дихання – природжена. Це коли людина народжується, проходить родові дороги і у неї викривляється перегородка носа десь усередині.
Друга причина – травматична. Травма може бути в дитинстві або у дорослому віці. Наприклад, в дитинстві впав з гойдалки, а кісточки ще м’які і щось не так зрослось. У дорослому віці – це бійки та спорт.
Третя причина – алергічні захворювання. Алергія – це коли слизова оболонка носа реагує на якісь хімічні речовини. Вона набрякає і стає великою, ця слизова оболонка, і вона не дає нам правильно дихати. Тому лікар знаходить причину і, залежно від цієї причини, починається лікування.
Лікування може бути як консервативним так і хірургічним. Консервативне – це препарати, які лікарі призначають хворим. Вони знижують набряк слизової оболонки, прибирають алергічні прояви.
Четверта причина важкого дихального процесу – це поліпи у носі. Відбувається зростання поліпів у порожнечі носа і вони перекривають дихання.
А ось вже коли потрібне хірургічне лікування, то лікарі прибирають або поліпи, або вирівнюють частину перетинки в носі. І роблять усе, щоб людина нормально дихала носом.
Хірургія – це погано?
Головний оториноларинголог м. Києва, заслужений лікар України, завідуючий ЛОР-відділенням 9-ої клінічної міської лікарні, доцент, кандидат медичних наук, Біль Богдан Назарович, відповів стосовно цього питання так:
«Ми робимо все усередині носа, не ззовні. А якщо ніс викривлений зовні – це називається пластика носа. Це зовсім інша операція, вона не є дуже необхідною. Таку операцію людина сама вирішує робити чи ні. І робляться вони загалом у приватних центрах. А ми прибираємо, те, що заважає нормально жити і дихати людині. У нас проводять приблизно 600 таких операцій в рік. І хворі нормально себе відчувають. Операції у нас проводяться новими методиками, під загальним наркозом, з одноразовими тампонами, з трубочками, тобто наші операції хворі переносять досить добре. Одужання відбувається десь через 5-7 днів, а повне – через 10 днів.
Якщо є якісь проблеми з диханням, потрібно відразу ж йти до лікаря, а він погляне і вирішить яка причина і що потрібно робити, щоб людина могла дихати нормально».
Наш організм – це величезна, точна машина, в якій всі деталі взаємодіють між собою. І якщо вийде з ладу хоча б одна частинка цього механічного гіганта, то інші одразу ж відчують це на собі. Щоб такого не трапилось, треба піклуватися про своє здоров’я: тепло вдягатися, добре харчуватися, займатися спортом, не нервувати і завжди радісно йти на зустріч майбутнім невідомим пригодам – аби вони були на користь. Гарного здоров’я!

Сабіна Креженстовська