Зброю до рук! Операція «Лінь»

Здоров'я

Напевно у вас був такий стан, коли є купа справ, а ви просто лежите на ліжку й дивитеся серіал або проcто бездумно перемикаєте канали, а в останній день із криками «О, Боже, скільки всього!» робите завдання. А потім питаєте себе: «От чого раніше не зробив? Наступного разу так робити не буду». Але все повторюється. І причина цьому одна — лінь.


Причини бездіяння

Перше, що спадає на думку лікарям — це проста, знайома нам утома. Коли ми певний час активно працюємо без відпочинку, наш організм виснажується. Тому трудоголікам радимо відпочити. Улаштуйте собі хоча б один день, коли ви зможете приділити увагу своїм хобі.
Ще одна можлива причина ліні — надумана складність. Людина, завчасно знаючи, що їй треба виконати досить складну роботу, відкладає її на потім. Аргументи тут доволі прості: «Та, там таке важке завдання, може, взагалі не буду його робити».
Внутрішній протест, коли ми все робимо через «треба». Цей комплекс виникає в нас ще з дитинства: треба до школи, треба робити уроки, треба вчитись.
Іноді лінь виникає, коли ми постійно себе «гриземо» за якісь вчинки. Тоді ми просто втрачаємо життєву енергію й гірше від цього стає нам самим.
Лінь також може бути проявом страху відповідальності. Людина все життя ні за що не відповідала, а тепер їй раптом треба взяти на себе обов’язок, не кажучи вже про вчинки інших людей, якщо це якесь групове завдання. Це може викликати стрес.
Ще важливою причиною ліні може бути невпевненість у собі, у своїх силах. Низька самооцінка в майбутньому може спричинити не тільки лінь, а й депресію.
І, нарешті, відсутність мотивації, яка виникає тоді, коли людина просто не розуміє, навіщо вона має робити те чи інше завдання.

Як перемогти лінь?

Етап перший. Визначаємо проблему
Коли ви відчуваєте, як проблеми одна за одною навалюються на вас, ніби величезна снігова куля, зупиніться, заспокойтеся, сядьте та подумайте, чи справді всі ті справи такі складні. Скоріш за все, проблема виявиться не такою глобальною, як здавалося, і рішення відразу знайдеться.
Слід визначити істинну причину власної ліні. Важливим у цьому поєдинку є наше мислення. Слід викинути негативні думки, вони гальмують прогрес. Якщо справи йдуть важко, подумайте над тим, що вже зроблено!
Хтось живе теперішнім, хтось минулим, а люди, які ведуть боротьбу з лінню, загадують на майбутнє. Якщо ви напишете квартальний звіт сьогодні, то вже цієї п’ятниці зможете зустрітися з друзями й весело відпочити.
Етап другий. План дій
Найважче з самого ранку — це встати з ліжка. Ми готові кожні 5 хвилин переставляти будильник і пролежати так ще півгодини. Але ми ж для чогось заводили будильник саме на ту годину!
Для того, аби мати змогу розробити чіткий план дій, слід визначитися з цілями, яких ми прагнемо досягти. Часто люди використовують дошку візуалізації. Психологи довели, що записаних цілей людина досягає швидше. На дошку наклеюють бажане і вішають її на видноті. Значно простіше качати прес, коли ви бачите, яким він буде, якщо тренуватися регулярно.
Етап третій. Ні кроку назад
Нічого не дається просто так. Чемпіонами не народжуються, ними стають. Якщо ви вже певний час працюєте над своїми цілями й не бачите явного результату, не варто падати в паніку, кричати, що нічого не спрацьовує і все марно. Ні. Вашу працю буде винагороджено. Ви можете не помічати змін, які відбулися з вами. Але запитайте у своїх родичів та друзів. Скоріш за все, вони помітили ваші зміни на краще.
Не забувайте нагадувати собі про маленькі перемоги, яких ви вже досягли. Вони не дадуть вам знову впасти на ліжко й байдикувати.
Етап четвертий. Підтримка
Отже, ми маємо глобальні цілі, шлях до здійснення яких довгий та тернистий. Та ми можемо кожен день, кожен тиждень перемагати. Напишіть план на тиждень і дотримайтеся його, розпишіть кожен день, кожну хвилину. Наприклад, у четвер, за вашим розкладом, о 19:00 — прибирання квартири. Якщо ви виконаєте це завдання, то після завершення справ ви матимете небезпідставну можливість себе похвалити.
Та все-таки лінь — штука підступна і так просто не здається. Ви не хочете робити заплановане завдання, навіть якщо треба, бо ж лінь. Тоді перейдіть до іншого. Потім ви обов’язково повернетеся до попереднього. А виконавши його, будете дивуватися, чого раніше не зробили, адже це так просто, хоча й здавалося неможливим.
Етап п’ятий. Винагорода. Перемога
Перемога у війні з лінню має бути вашою. Але якщо постійно знову й знову без відпочинку працювати, лінь вийде переможницею. А тому слід інколи себе нагороджувати.
Коли ви досягнете власних цілей, які визначили на самому початку, ви усвідомите, що стали іншою людиною, сильною та успішною. Перед вами відкриється новий світ, нові можливості. Вам уже не захочеться повернутися назад.

Правила, які допоможуть бути в тонусі та все встигати
Сучасне покоління завжди кудись поспішає та намагається встигнути все, але ніяк не виходить, бо треба ходити на роботу, водитии дитину до дитячого садку, готувати їсти, прибирати та ще багато чого. Для того, аби встигати по максимуму, слід висипатися. Тоді ваш організм матиме достатньо сил та енергії на підкорення нових вершин щодня. Якщо будете робити все знехотя, то й часу на це будете витрачати більше.
Робіть зранку зарядку. Вона тому так і називається, бо заряджає енергією, а якщо хочете, «надає крила». Із нею жодний енергетик не зрівняється.
Телевізор — зло. Він завжди забирає у вас купу часу. Через те, що до закінчення серіалу залишилося 10 хвилин і ви не зможете спокійно працювати весь день, не дізнавшись, чи поцілує Хуан Анну, ви запізнюєтеся на роботу. Звичайно, ви можете й не отримати через це штраф, але звідки знати, чи не вплине це на вашу майбутню кар’єру. Тож краще не ризикувати і спитати в подруги, чим усе-таки закінчилася серія.
Наше оточення також на нас впливає. Поруч із вами мають бути люди, які здатні підтримати у важкий час.
Коли ви маєте купу роботи, спробуйте метод 20/10, суть якого полягає в 20-хвилинній роботі й перерві на 10-хвилинний відпочинок.
Ви здатні зробити своє життя кращим. Головне розібратись у справжніх причинах вашої ліні. Можливо, вам просто потрібен відпочинок, дружня порада або тепле плече поряд.
Усім нам іноді буває сумно. І це нормально. Можна два-три дні подивитися мелодрами, але потім одразу слід повернутися до реальності. Вона насправді не така сіра й одноманітна. Ми додаємо кольорів нашому життю особистими перемогами. Але найголовніша й найсолодша перемога — це перемога над учорашнім собою.

Катерина Сторончак