Жінка й авто – як це?

Хобі

Якщо на дорозі якийсь автомобіль виконує дивний маневр, то, напевно, в машинах позаду знайдеться хоч один чоловік, який зневажливо скаже : “Ну звичайно, баба за кермом”!


Жінки почали освоювати автомобіль давно, проте повноправними учасниками дорожнього руху стали зовсім нещодавно. Хоч скептики стверджують, що професія водія має бути для жінок недоступною. Проте представниці прекрасної статі вже давно водять і автобуси, і тролейбуси, і трамваї. А управляти цими величезними машинами не так вже просто.

Статистика проти міфів

В автошколах нині переважають представниці прекрасної половини людства, але це пояснюється тим, що більшість чоловіків свого часу вже склали іспити на права. Не варто забувати й про те, що сьогодні представники сильної статі купують права набагато частіше – настільки вони упевнені у своїх природжених здібностях до водіння. Між тим багато жінок не готові платити за таке. Частково з міркувань, що краще сумлінно навчатися правилам безпечного водіння, але не в останню чергу й через те, що багато хто з жінок-автолюбителів не має змоги платити такі суми за безпроблемне отримання заповітного документу. Їм легше приходити, іноді й по декілька разів, на перездачу.

Звичайно, пані, що вчепилася в кермо, викликає у водіїв їдку посмішку і збоку виглядає край невпевнено. Проте це зовсім не означає, що вона погано керує автомобілем. Така поведінка може пояснюватися й тим, що жінка уважно поводиться на дорозі, боячись упустити щонайменшу деталь в неконтрольованому потоці машин. Що ж до сильної статі, то мало який чоловік здатний зізнатися в тому, що він поганий водій. За статистикою, усього 2 % висловили сумніви у своїй здатності повторно пройти на відмінно стандартний екзамен із програми автошколи. За результатами проведеного в 15 країнах Європи тестування чоловіків-водіїв із стажем з’ясувалося, що більше половини з них не в змозі правильно відповісти на питання, пов’язані з правилами дорожнього руху.

За словами співробітників ДАІ, в екстремальних ситуаціях поведінка водія залежить більшою мірою не від статевої приналежності, а від характеру, темпераменту, і, безперечно, досвіду. Проте жінки більше схильні до дотримання правил дорожнього руху. Для багатьох з них машина – засіб пересування, а не отримання адреналіну. За статистикою, наприклад, на трьох чоловіків, що сіли за кермо в алкогольному сп’янінні, доводиться лише одна жінка. Міліційні зведення свідчать про те, що пані в два рази рідше за чоловіків стають винуватцями аварій. А якщо і потрапляють у них, то наслідки цих ДТП менш серйозні, ніж тих, винуватцями яких стають чоловіки.

Цієї ж думки дотримуються і в Європі. Упродовж тривалого періоду вчені з Організації дорожньої безпеки у Відні проводили дослідження з метою виявити особливості манери водіння залежно від статті. Після їх закінчення діячі науки офіційно визнали жінок набагато здібнішими водіями. У ході дослідження ученими були проаналізовані тисячі дорожніх подій по усій Європі. У результаті з’ясувалося, що жінки-водії стали причиною менше 35% усіх аварій.

А починається усе це ще з курсів по водінню або з автошколи. Жінка ні за що не сяде за кермо, поки не буде упевнена, що навчилася гальмувати, газувати, перемикати передачі. А сівши, не рушить із місця, не надівши ремінь безпеки. Правда, що таке компресія, вона навряд чи зрозуміє й засвоїть. Хоча зустрічаються майстрині, які можуть розібратися з машиною без сторонньої допомоги. Для деяких жінок заміна свічок є чи не дрібницею. Природно, поки таких пані небагато.

Колір авто й характер його власника (-ці)

колір машиниПридивіться до того, як жінка вибирає автомобіль. Якщо хтось думає, що тут головне колір машини, він помиляється. Пані спочатку з’ясує, чи є повітряні подушки безпеки, тільки спереду чи автомобіль оснащений ще й бічними.

Ну, уже тепер-то точно черга за вибором кольору. Хіба не так? Ні. Пані поцікавиться, який у машини “апетит”, тобто яка витрата палива. Що він менший, то більше шансів, що жінка купить її.

І, нарешті, вибір кольору. Дехто думає, що якщо чоловік і жінка обрали машину червоного кольору, то у них однакові риси характеру. А ось і ні. Представник сильної статті, що купує червоний автомобіль, як правило, легко збудливий, але відхідливий. А жінка – упевнена в собі, незалежна, досягла високого становища в суспільстві.

Чоловік за кермом жовтого автомобіля не дуже надійний: він може порушити своє слово, запізнитися на важливу зустріч. Зате аристократ до мозку кісток: вилощений, вигладжений, усе в нього в тон. А пані, що володіє жовтим автомобілем, – особа мрійлива, романтична, схильна до необдуманих авантюр.

Зелений автомобіль. Його власник педантичний, усе розкладає по поличках. У стосунках з іншими людьми він надійний і стабільний. Словом, на нього можна покластися – не підведе. Синю машину швидше за все купить тривожно-недовірливий чоловік, якому у всьому бачиться якийсь таємний сенс та який чекає навіть від найближчих людей якоїсь каверзи. Це дуже вразливий індивідуум.

Саме ці кольори їх не змусиш жінку вибрати. Якщо пані за кермом синього або зеленого автомобіля, значить, ця машина не її – вона їздить за дорученням.

Чорний автомобіль купують пихаті чоловіки, що бажають справити враження, рвуться до високого становища в суспільстві. Пані, яка вибирає чорну машину, не боїться ризикувати ні у флірті, ні в казино. Вона може поставити на кін усе, що має, тому що за вдачею природжений гравець.

І тільки машини білого кольору вибирають чоловіки й жінки зі схожими рисами характеру. Це особи романтичні, мрійливі, нерішучі.

Якщо жінка дарує автомобіль чоловікові, він швидше за все буде чорним. А якщо подарунок у вигляді машини отримує вона, то напевно червоний.

Про що розповідає положення рук

положення рук на керміПоложення рук на кермі теж дає певне уявлення про характер водія. Пані, яка рулює, тримаючись за кермо в його найвищій точці, – авантюристка, любителька суперечок, що заперечує усім і з будь-якого приводу. А чоловік із таким положенням рук – людина зосереджена, дивакувата.

Якщо руки пані ближче до нижньої частини керма, вона знає ціну собі й іншим, самовпевнена і злегка пихата. Така позиція рук у чоловіка говорить про піжонство, схильність до самовихваляння та перебільшень.

Жінка тримає кермо в найдальшій позиції справа й ліворуч. Значить, це невпевнена в собі особа, яка не має власної думки та легко піддається впливу інших. А чоловіки – довірливі, добрі, не люблять приймати відповідальні рішень.

Обережно, злодії!

злодіїВикрадення автомобілів в столиці не дивина: щодня в Києві викрадають десятки машин. Але все частіше жертвами зловмисників стають саме дівчата. Способів вчинити злочин багато, але зазвичай бандити працюють парами. Відбувається це так: коли машина зупиняється на світлофорі, викрадачі, скориставшись тим, що хазяйка автомобіля відволіклася й забула включити блокування дверей, проникають у салон. Потім починають погрожувати, примушуючи перелякану дівчину пересісти на сидіння пасажира. Після того, як автомобіль виявляється на безпечній відстані від місця злочину, нещасну, але живу власницю машини попросту викидають й зникають. Так, наприклад, у середині листопада цього року буквально за добу невідомі бандити аналогічним способом вчинили відразу декілька викрадень – і завжди за кермом виявлялися дівчата.

Ганна Селезньова