«Подорожуючи, не заїжджай занадто далеко, бо побачиш таке, що потім і забути буде неможливо», — писав Даниїл Хармс і мав рацію. Навіщо ж їхати за прекрасним кудись світ за очі, коли в Україні є чимало місць, від яких захоплює подих, прискорюється серцебиття, а внутрішній естет ледь стримується від побаченої краси.
Літній відпочинок в Україні — це не лише про Одесу й Карпати. Пропонуємо вам три місця, де можна провести спекотні літні вихідні.
Українські Мальдіви

Саме так називають Голубі озера неподалік села Олешня Ріпкинського району, що на Чернігівщині.
Щороку близько 250 тисяч туристів приїздять у це чарівне місце, аби відпочити від міської метушні, вдихнути повні груди свіжого повітря й просто насолодитися неповторним яскраво-блакитним кольором води. Цей райський куточок Чернігівщини полюбився не лише українцям, а й білорусам, полякам, росіянам і навіть литовцям.
Такий насичений відтінок водойми мають завдяки кварцовому піску, що покриває їхнє дно. У порівнянні зі звичайним піском він має інші властивості й здатний очищувати воду.
Особливістю озер є їхнє штучне походження. Вони виникли внаслідок промислової діяльності — раніше тут видобували кварцовий пісок для виробництва скла. Після цього залишилися величезні кар’єри, що згодом наповнилися водою. Зараз підземні джерела постійно підтримують однаковий рівень води, таким чином вона не застоюється.
Комплекс складається з декількох водойм. Перше й найглибше озеро називають Великим, його площа становить понад 25 гектарів, а глибина — близько 18 метрів. Воно знаходиться найближче до дороги й має найбільшу популярність серед туристів. Облаштовані місця для відпочинку різного класу, кепмінги, спортивні майданчики, ресторани, водні розваги – усе це можна знайти там. Вибір, як кажуть, на будь-який смак і гаманець. Приблизно за кілометр від Великого знаходиться наступне озеро – Середнє. Воно набагато спокійніше й менше за розміром і є ідеальним місцем для рибалок. На пляжі можна знайти місця для наметів, продуктовий кіоск і базу відпочинку. Третє озеро – Мале – користується найменшим попитом серед туристів, а дарма. Хоча воно й погано обладнане для відпочинку й знаходиться глибоко в лісі, проте має лікувальні властивості. Ця водойма популярна серед місцевих, адже багата на цілющу глину, яка добре лікує суглоби.
Також не варто забувати про ліси, усередині яких розташовані Голубі озера. У сосновому борі, який де-не-де чергується з березовими та дубовими гаями, з легкістю можна назбирати різноманітних грибів та ягід.
Як дістатися? Дорога з Києва займе приблизно 3-3,5 години, якщо їхати автомобілем по Чернігівській трасі. Далі треба взяти курс на село Олешня. Також від Чернігова можна доїхати електричкою до станції «Грибова рудня», звідки до озер залишається менше кілометра.
Українська маленька Швейцарія

Не вірите? Шоковані? Однак, так називають Буцький каньйон, розташований поблизу селища Буки Маньківського району, що на Черкащині.
Він утворився завдяки діяльності місцевої річки Гірський Тікич, що не одну тисячу років точила протерозойські граніти. Довжина каньйону становить близько 2,5 кілометрів, а ширина – 80 метрів.
Зустрічатиме вас двометровий каскадний водоспад Вир штучного походження. Біля нього в ХІХ столітті був побудований водяний млин, руїни якого можна побачити й у наші часи. Водоспад був частиною однієї з перших гідроелектростанцій в Україні – Буцької, яка зараз вже не працює. Але допитливі туристи мають змогу спустися до низу каньйону й подивитися на залишки колишньої ГЕС.
Після водоспаду ви побачите, власне, Буцький каньйон – скелястий берег та різноманітні за формою виступи сірого граніту, що подекуди сягають 30 метрів у висоту.
Це місце підійде як для любителів екстриму, так і для прихильників спокійного відпочинку. Перші зможуть тут зайнятись скелелазінням, поплавати на байдарках або ж стрибнути у воду зі скель. Решта — порибалити або прогулятися річкою в човні, милуючись навколишніми краєвидами.
Провести ніч найкраще в наметах. Однак, якщо такий варіант вам не підходить, можна спробувати домовитися з жителями селища про ночівлю. Готелів чи хостелів поблизу немає, найближчі знаходяться в Маньківці за 13 кілометрів від каньйону.
Як дістатися? Найкращий спосіб доїхати до цього місця – власний автомобіль. Одеською трасою до Жашкова, а потім до Буків. Таким чином за три години можна опинитися там. Громадським транспортом добиратися набагато важче. Якщо до Жашкова доїхати легко, то звідти доведеться ловити маршрутки, що проходять повз Буки, або ж зупиняти попутки. У такому разі краще просто взяти екскурсію.
Як бачимо, наша Україна теж багата на унікальні місця. Тож, не гайте часу і якомога швидше плануйте свій літній відпочинок — тепер ви знаєте, куди можна поїхати.
Руслана Цинковська
Головне фото: tamtour.com.ua