Якщо Ви думали подивитися на Україну по-новому – зараз саме час! Вона дивовижна, і своїми красотами чарує туристів з усього світу. Треба і нам, українцям, відкривати для себе цікаві місця рідної землі.
Сьогодні наша редакція хоче розповісти про одне з таких цікавих місць, яке входить до семи чудес України – озеро Світязь. Ця кришталева водойма вважається найбільшим та найглибшим озером нашої землі та входить у групу Шацьких озер, які належать до біосферних заповідників ЮНЕСКО.
Світязь – це таке собі мініморе, так його сприймають відпочивальники. У сонячну погоду у водній гладі відбивається блакитне небо, а коли панує гроза, то озеро бушує, вкриваючись темними хвилями. Ходять чутки, що славетне озеро утворилося через танення льодовика, саме тому тут надзвичайно чиста й кришталева вода.
Зі східного боку Світязя розмістився мальовничий острів, покритий старими деревами, серед них переважають липи і явори. Щороку сюди з’їжджаються тисячі туристів, щоб помилуватися місцевими красотами, відпочити, а заразом й оздоровити організм. А все через воду Світязя, яка містить срібло, йод, гліцерин, що роблять її надзвичайно цілющою: шкіра після купання в озері стає еластичною, а промиті рани швидко загоюються.

Чим зайнятися на Світязі?
Звісно ж, найпопулярнішим місцем відпочинку є пляжі, де можна купатись та засмагати. Але для любителів активного відпочинку є й інші забавки. По-перше, величезна кількість атракціонів по береговій лінії: гірки зі спуском, батути, надувні ігрові комплекси. Безумовно є можливість оренди катамарану або ж човна, аби сповна насолодитися красотами озера.
Якщо Ви цікавитеся підводним світом, то Вам обов’язково потрібно зануритись з аквалангом і поглянути на українське підводне царство. На додаток тут є цікаві екскурсії на позашляховику, туристичних байдарках, човнах та велоралі.
Ще однією з розваг на воді є вітрильний спорт – віндсерфінг. На озері є декілька приватних прокатів з необхідним спорядженням. Якщо немає навичок і виникають труднощі, можна скористатись послугами інструктора.
Загалом повний спектр туристичних емоцій Вам гарантований!
Як дістатися?
Доїхати до перлини Волині можна з будь-якої точки України. Ми б радили спершу доїхати до міста Ковель, адже саме тут зручна автобусна розв’язка та залізничний вокзал. Відстань від Ковеля до Світязя – близько 90 км. Щопівгодини на Світязь від автовокзалу йдуть автобуси та маршрутні таксі.

Проживання та гастротуризм
Відпочинок на Світязі вважається доволі недорогим варіантом, але все залежить від того, які умови Ви вважаєте комфортними. Наприклад, за номери на базах Світязя з ванною, кондиціонером, свіжими рушниками та сніданком ціни починаються від 800 до 2,8 тисячі гривень за добу. А у невеликому приватному секторі можна зняти кімнату за 130-450 гривень. Також є можливість орендувати котедж для великої компанії, за який цінник йде від 1,5 тисячі гривень за добу.
Щодо їжі, то тут місцевим і найдорожчим делікатесом є вугор. Минулого року, щоб поласувати ним, довелося віддавати 500-600 гривень за кілограм, за копченого – 850 гривень. Продовжуючи тему морських смаколиків популярною стравою також є раки. Тут їх можна купити за суму від 15 до 55 гривень за штуку.
Не забуваємо й про солодощі! Знаменитий світязький пончик обов’язково варто скуштувати, його вартість близько 20 гривень. А ще – традиційну трубочку зі згущеним молоком. Все це можна придбати у продавчинь на пляжі або ж у будь-якій місцевій кав’ярні.
Що ж, ми впевнені, що відпочинок на озері Світязь сподобається всім без винятку, адже в ці мальовничі пейзажі просто неможливо не закохатися. Світязь – прекрасний варіант оздоровлення та розслаблення організму. Радимо Вам поквапитись, адже екологи б’ють на сполох – рівень води в озері з кожним роком катастрофічно падає. Тому не баріться, аби встигнути побачити одне з чудес України на власні очі.
Вдалої поїздки!
Вікторія Либусь
Головне фото: visitdnipro.com